Z kávy, kterou si kupujete pravidelně sebou do jednorázového kelímku, se stal každodenní luxus. Jenže udržitelnost a životní styl se promítá i do toho, v čem si nosíte svůj oblíbený ranní nápoj, ať už pijete kávu nebo čaj.

Velké řetězce mění klasické materiály kelímků za „zelenější“ varianty, které jsou více eko a recyklovatelné. V poslední době si můžete všimnou, že kavárny nebo automaty na kávu nabízení možnost přípravy kávy do vlastního kelímku rozšiřují.

Investování do vlastního kelímku nebo termosky je ve finále nejjednodušší a nejvíce ekologické. Díky kelímku si vychutnáte svůj oblíbený nápoj déle teplý a můžete jej používat několik let.

KeepCup

KeepCup je australská značka, která byla založena s myšlenkou vyrábět ekologické hrnky. KeepCupy jsou ekologické, netoxické a nahrazují plastové kelímky na jedno použití. Nápoj v nich vydrží teplý o 30 minut déle. Životnost kelímku jsou až 4 roky.

Populární kelímek KeepCup je už na pohled atraktivní a hravý. Kelímek seženete ve 4 velikostích – XS, S, M nebo L. Velikost S je ideální na ranní dávku espressa s mlékem. Velikost M je vhodný na porci oblíbeného cappuccina a velikost L je ideální na caffe latte.

KeepCup seženete v plastovém provedení, skleněném, s korkem a nebo také v nerezové oceli. Plastové seženete buď celobarevné nebo průhledné se silikonovým proužkem pro lepší držení.

Díky svému baculatému tvaru nemusí sedět do klasických držáků na pití. Kelímky jsou vhodné do mikrovlnky i do myčky, kromě nerezového provedení! Jednou nevýhodou je, že netěsní 100%, proto nedoporučujeme jej nechávat volně v tašce.

 

 

Frank Green

Roztomilá termoska australské značky Frank Green je kompaktní, dobře se nosí, pohodlně myje a vejde se do běžných držáků na pití. Životnost kelímků je až 5 let a poté jsou recyklovatelné. Nápoj by měl vydržet teplý či studený až 12 hodin.

Termoska je vyrobena ze zdravotně nezávadných materiálů a šetrných k životnímu prostředí. Nevyteče z něj ani kapka, nemusíte se bát jej nechat volně v tašce. Franka seženete i s tváří příšerky, které si zamilují děti. Díky bezpečnostnímu pítku nehrozí rozlití a může pomoci dodržovat pitný režim u dětí.

Termosku můžete mýt v myčce a je odolný proti skvrnám a zápachu.