Zmrazit nebo dát do chladničky? Uložit do nádoby, papíru, nebo do plastových sáčků? Je jedno, jestli je káva celá nebo mletá? To jsou otázky, které si klade většina lidí kupujících speciální kávu. Věnujte chvilku přečtení tohoto článku a vyvarujte se chyb.

Je faktem, že určité faktory škodí čerstvosti kávy:

 • Vlhkost
 • Vzduch
 • Teplo
 • Světlo

Nejjednodušším způsobem je koupit si kávu v malém množství podle potřeby a uložit ji ve vzduchotěsné nádobě (nejlépe keramické) nebo ve vakuovém kanystru a uložit na chladné stinné místo, případně na pracovní desku nebo do skříňky.

Zmrazit či ne?

Lednice – ne!  V první řadě, není dostatečně chladná, aby se vaše káva zůstala čerstvá. Za druhé, vaše káva bude zapáchat, jelikož se lednice odvlhčuje. Zvláště pokud je umístěna na zemi. V takovém případě nebude káva nikdy dobrá! Co se týče zamrazování, je volba čistě na Vás. Někteří odborníci říkají, že káva nikdy nechutná úplně stejně, pokud je zmražená. Je důležité, co vyhovuje Vám.

Pokud máte takové množství kávy, které nemůže být spotřebováno během 10 dnů až 2 týdny, je zmrazení rozumnou volbou. Takže, pokud je skladování kávy v mrazáku nutné, zde je pár rad:

 • Uložit kávu v originálním balení.
 • Dát každé balení zvlášť do speciálního Ziplock sáčku.
 • Potom je dejte všechny do dalšího sáčku, tentokrát do potravinového pytle, aby k balením nepronikalo světlo.

Může se vám to zdát trochu přehnané, ale budete tím chránit kávu před škodlivými vlivy. Káva by měla být zmražena a rozmražena pouze jednou.

Některé skladovací zařízení …

Důležité je skladování při pokojové teplotě. Skladování kávy při teplotě místnosti, je jednoduché a pohodlné. Tento způsob je určen pro kávu, která bude spotřebována během jednoho až dvou týdnů po zakoupení. Akumulátory vzduchu mohou eliminovat projev vůči všem negativům:

 • Vzduch
 • Vlhkost
 • Nadměrné teplo
 • Sluneční záření

Některý z těchto faktorů může škodit. Šikovný řešení je keramická nádoba na kávu, která udržuje stálou teplotu kávy a zabraňuje pronikání vlhkosti, která kazí chuť kávy.

Zde je mnoho možností například keramické nádoby „The Plain Jane“/“The Plain Joe“. Tyto kanystry nepropouštějí žádné škodliviny, vypadají hezky a jsou relativně levné.

Pro ty z vás, kteří dávají přednost prestiži…

Skleněná nádoba na kávu se speciálním těsněním

Skleněná nádoba Yokhi s víkem Je vyroben z borosilikátového skla.

Vypadá skvěle, má víko z nerezové oceli nebo z jiných materiálů s odnímatelným silikonovým těsněním, aby se zajistila neprůchodnost vzduchu.

A v neposlední řadě …Představujeme praktický vakuový Coffee Saver Storage Jar Set w / Pump! Tato malá chytrtá nádobka bude fungovat jako trezor pro vaši praženou kávu. Vakuová pumpa odstraní veškerý vzduch z nádržky tak, aby chuť a aroma a všechny další báječné látky byly udrženy v kávě napořád!

Tmavší nádobka také chrání kávu před škodlivými účinky světla. Jde o šikovný doplněk, který značně předčí to, co nabízí většina nádob.

Brazílie - Ecoagricola Serra do Cabral

Pražení: Filtr
Zpracování: Naturální (suchá)
Cuppingové skóre: 84

Brazílie - Ecoagricola Serra do Cabral

Kávové předplatné

Pražení: Espresso / Filtr
Zpracování: dle nabídky
Cuppingové skóre: dle nabídky

Kávové předplatné

Uganda - Kingha Estate F

Pražení: Filtr
Zpracování: Promytá (mokrá)
Cuppingové skóre: 86

Uganda - Kingha Estate F

Indonesie - Alko Kerinci

Pražení: Espresso
Zpracování: Naturální (suchá)
Cuppingové skóre: 86

Indonesie - Alko Kerinci

Kolumbie - Jorge Emilio Brazo

Pražení: Filtr
Zpracování: Promytá (mokrá)
Cuppingové skóre: 85

Kolumbie - Jorge Emilio Brazo

Brazílie - Campo Alegre Dárková krabička

Pražení: Espresso
Zpracování: Naturální (suchá)
Cuppingové skóre: 84

Brazílie - Campo Alegre Dárková krabička