Domácí mlýnky

U spousty domácích mlýnků se objevují sekací nože, které kávu drtí. Při vysokých otáčkách těchto sekacích nožů dochází k tříštění kávy a k nasekání na nesymetrické kousky. Zároveň dochází k zahřívání kávy a může vést až ke spálení a tím pádem zabití například ovocnějších chutí v kávě.  U těchto mlýnků navíc nejde nastavit hrubost mletí. Tím pádem je spousta kousků rozemletých na prach a zbytek tvoří větší kousky kávy.

Profesionální mlýnky

Existují dva základní typy mlýnků:

Mlýnky s dávkovačem
Grind on demand

Nevýhoda mlýnků s dávkovačem je nepřesné mletí. Umletá káva v nich stráví poměrně dlouhou dobu a dochází k vyprchání aromat. Umletá káva padá do dávkovače, kde se hromadí a až potom nám ji mlýnek vydá.

Grind on demand mlýnky jsou více používané a podstatně lepší. Nemají žádný dávkovač. Jejich výhoda je, že na stopkách nastavíte čas, po který vám bude přímo čerstvě umletá káva vydávána do páky.

Nabídka mlýnků

U nás na prodejně ti můžeme nabídnout z ručních mlýnků:

Hario Mini Mill Slim Plus

 

Z elektrických mlýnků to je

Wilfa Svart WSCG-2

Nabídka mlýnků

Z profesionálních mlýnků doporučujeme řadu Nuova Simonelli pro spolehlivost a dobrou kvalitu komponentů. Konkrétní mlýnek se vybírá individuálně, podle toho zda bude použit pro vaši domácnost, nebo jej budete využívat pro kavárnu, kde si mlýnek ani na chvilku neodpočine.

Hario Mini Mill Slim Plus

0 out of 5
750 

Rhinowares Ceramill – mlýnek na kávu

0 out of 5
1.129 

Wilfa Svart WSCG-2

0 out of 5
3.249 

Mlýnek na kávu Nuova Simonelli MDJ

0 out of 5
33.880 

Mlýnek na kávu Nuova Simonelli MDXS

0 out of 5
24.563 

Nuova Simonelli Mythos One

0 out of 5
70.180