Proč (ne)pít kávu, která stojí až 330 Kč za 100 gramů, má nepříjemnou ,,vůni” a velmi zvláštní chuť?

Hubnutí díky zelené kávě a její další pozitivní účinky

Nejrůznější zdravé weby nás lákají na blahodárné účinky zelené kávy. Zelená káva je prý bohatá na antioxidanty, podporuje detoxikaci organismu, redukuje tělesnou hmotnost a snižuje riziko diabetu. Snižuje hladinu glukózy v těle, brání usazování tuků v těle a pomáhá v boji proti únavě. Upravuje hladinu cholesterolu a obsahuje vysokou hladinu kofeinu. A dokonce zmenšuje celulitidu!

Proč nejsme tedy všichni zdraví, hubení a bez celulitidy?

Je zelená káva podvod?

Pozitivní účinky pití černé kávy byly nepopiratelně prokázány mnoha studiemi. Více informací najdete v předchozím článku . Nutno podotknout, že všechny pozitivní účinky kávy jsou velmi ovlivněny způsobem života, kouřením a také pitím alkoholu.

Zelená káva obsahuje opravdu více kofeinu než káva pražená, což vede k rychlejšímu spalování tuků a tlumení chuti k jídlu. Tuhle vlastnost však káva neztrácí ani pražením. Akorát obsahuje kofeinu méně.

Závěrem

Pokud se jedná o kvalitní kávu především Arabiku, která je velmi šetrně pražena, zrna obsahují podobné látky jako káva zelená. Navíc chuť pražené kávy mnohonásobně převyšuje chuť kávy zelené. Proč bychom si tedy odpírali čerstvě napraženou a namletou kávu a místo toho popíjeli zelený nápoj špatné chuti a pofidérních účinků?