čtení 4 minut | Blog / Recenze

Šálek vaší oblíbené kávy, kdykoliv si na něj doma vzpomenete. Bez práce a rychle. Zní vám to jako splněný sen? Není tak těžké si jej splnit. Vše, co potřebujete, je dobrá káva a plně automatický kávovar. Nevíte, jaký si vybrat? Pokračujte ve čtení.

VÝBĚR KÁVOVARU

Rozhodli jste se, že sobě nebo někomu blízkému uděláte radost kávovarem. Nejspíše vaše první kroky v pátrání po tom správném kousku budou směřovat na internet. Kam taky jinam, když přece “strýček google” všechno ví. V případě, že jste se rozhodli pro automatický kávovar mezi prvními výsledky, které se na displeji vašeho počítače objeví budou výrobky značky De’Longhi.

Kávovary této italské společnosti se obecně dobře prodávají především pro svou dostupnost a příjemnou cenu. Najdete je snad v každém elektru a základní modely pořídíte docela levně za méně než 10 000 Kč. Sice tato částka není astronomická, ale rozhodně nechcete tyto peníze vyhodit za nekvalitní přístroj. Proto se pustíte do hledání dalších variant a porovnávání toho, co vybrané kávovary umí, abyste se mohli rozhodnout, který nakonec přihodíte do svého virtuálního košíku na e-shopu.

Přemýšlíte o automatickém kávovaru? Přečtěte si článek, jak vybrat domácí automatický kávovar.

Hledání, zkoumání a porovnávání zabere dost času, proto jsme se do tohoto problému pustili za vás. Jako alternativu k často vyhledávanému kávovaru De’Longhi Dinamica ECAM 350.15 B jsme do našeho srovnání vybrali kávovar Nivona NICR 520. Pusťme se tedy do nich!

V ČEM SI JSOU KÁVOVARY PODOBNÉ?

Na první pohled jsou to dva klasické domácí kávovary. Černé kouzelné bedýnky, které připravují voňavou kávu. Oba tyto stroje se prodávají v cenové hladině cca 10 000 Kč. Nabízejí nejen přípravu klasického espressa, ale oblíbených mléčných kávových nápojů jako cappuccino či café latte.

 

Jejich viditelné parametry jako rozměry jsou téměř totožné, stejně tak i váha. Kávovary mají samozřejmě integrovaný mlýnek na kávu a systém na šlehání mléka. U obou nechybí ani odvápňovací a samočistící program.

VODA A KÁVA. ZÁSOBNÍKY A OBJEMY

Co se objemů týče, tak De’Longhi disponuje 1,8l  zásobníkem na vodu a do násypky mlýnku se vleze až 300g pražené kávy. Do kávovaru Nivona nalijete ještě více vody pro přípravu káv. Jeho zásobník pojmě 2,2 litry a do mlýnku nasypete najednou 250g kávových zrnek. 

 

Tady máme první výhru Nivony, jelikož větší zásobník na vodu znamená plynulejší přípravu kávy, bez častého doplňování vody. Naopak praženou kávu doporučujeme nasypávat do kávovaru postupně v menších dávkách. Je lepší kávu uchovávat v původním uzavíratelném balení a průběžně ji do kávovaru přisypávat, než nechat zrnka oxidovat.

“USER FRIENDLY” DOMÁCÍ KÁVOVAR

Výhoda automatických kávovarů a zároveň ten hlavní důvod, proč je kupujeme, je to, že nám přichystají kávu na požádání. Respektive stisknutí tlačítka. Proto je u těchto strojů důležité, aby byly uživatelsky přívětivé. Jak na De’Longhi tak na Nivoně lze nastavit intenzita i objem připravované kávy. Můžete si připravi i čaj, jelikož oba kávovary mají funkci výdeje horké vody. Tyto funkce nastavíte stisknutím tlačítka nebo otočením knoflíku.

SCHOPNOST PĚNĚNÍ MLÉKA

V případě, že se těšíte na domácí mléčné kávové nápoje, tak se budete u kávovaru zajímat i o způsob pěnění mléka. Tady už nacházíme výraznější rozdíl mezi poměřovanými kávovary. U De’Longhi Dinamica je tento pěnící systém řešený pomocí trysky na pěnění mléka. To znamená, že do latiery nalijete studené mléko a necháte jej pod parní tryskou vyšlehat. Pak jej zkombinujete s espressem v šálku.

 

Kávovar od Nivony má trochu jiný systém na šlehání mléka. Automatický pěnič přetváří studené mléko, které si nasává hadičkou klidně přímo z krabice. Výslenou teplou mléčnou pěnu vypouští třeba přímo do šálku.

DOMÁCÍ ECO KÁVOVAR

Každý šálek kávy, který svým budoucím kávovarem připravíte, vás bude stát jednak cenu suroviny – pražené kávy a pak také určité množství elektrické energie, kterou kávovar k provozu potřebuje. Nivona se po třech minutách od použití přepíná do Eco režimu, při kterém minimalizuje spotřebu energie.

BUDE TO DE’LONGHI NEBO SPÍŠE NIVONA?

Nesmíme zapomenout zmínit také výrobní kvalitu, která ovlivňuje životnost kávovaru. De’Longhi si zakládá na své tradici italského výrobce jednoduchých kávovarů pro domácnost. Norimberská firma Nivona je u svých zákazníků oblíbená především spolehlivostí svých výrobků

 

Za kávovary Nivona stojí technologické know-how Německého výrobce ve spolupráci s precizností vnitřního zpracování mlecího mechanismu ze Švýcarska. Z provozních zkušeností doporučujeme sáhnout po automatickém kávovaru Nivona. Už se vám někdy porouchaly švýcarské hodinky? Stejně tak nepředpokládejte poruchovost u automatických kávovarů Nivona.

SROVNÁNÍ AUTOMATICKÝCH KÁVOVARŮ NIVONA A DE’LONGHI

NIVONA NICR 520De’Longhi ECAM 350.15 B
šířka (cm)2424
výška (cm)3435
hloubka (cm)4643
váha (kg)109,24
příkon (W)14551450
displejanoano
automatické čištěníanoano
šlehání mlékaautomaticképarní tryska
tlak (barů)1515
mlýnek zrnkové kávyanoano
zásobník vody (l)2,21,8
zásobník kávy (g)250300

AUTOMATICKÝ KÁVOVAR DO VAŠÍ DOMÁCNOSTI

Pomohl vám náš článek s rozhodováním? Můžeme vám pomoci ještě více! Neváhejte se na nás osobně či telefonicky obrátit s konkrétním požadavkem na automatický kávovar přesně pro vás. Kromě rady s výběrem a vysvětlení, jak se kávovar používá a udržuje, vám můžeme nabídnout i možnost nákupu na splátky či rovnou individuální způsob financování. 

 

No a samozřejmě u nás zakoupíte s láskou praženou zrnkovou kávu do kávovaru, protože na kávě záleží. Ani ten nejlepší kávovar nepřipraví chutnou kávu pokud do něj nenasypete kvalitní čerstvě praženou kávu a takovou my v Lázeňské kávě umíme.

Doporučujeme kávovary Nivona

Nivona NICR 820
Tlak (bar): 15. Zásobník kávy (g): 250. Zásobník vody (l): 1,8
34 806,0 Kč
Do 5 dnů u vás
Nivona NICR 790
Tlak (bar): 15. Zásobník kávy (g): 250. Zásobník vody (l): 2,2
21 990,0 Kč
Do 5 dnů u vás
Nivona NICR 960
Tlak (bar): 15. Zásobník kávy (g): 270. Zásobník vody (l): 2,2
52 900,0 Kč
Do 5 dnů u vás
Nivona NICR 970
Tlak (bar): 15. Zásobník kávy (g): 270. Zásobník vody (l): 2,2
52 900,0 Kč
Do 5 dnů u vás
Nivona NICR 825
Tlak (bar): 15. Zásobník kávy (g): 250. Zásobník vody (l): 1,8
40 900,0 Kč
Do 5 dnů u vás
Nivona NICR 550
Tlak (bar): 15. Zásobník kávy (g): 250. Zásobník vody (l): 2,2
14 999,0 Kč
Do 5 dnů u vás
Nivona NICR 560
Tlak (bar): 15. Zásobník kávy (g): 250. Zásobník vody (l): 2,2
14 999,0 Kč
Do 5 dnů u vás
Nivona NICR 690
Tlak (bar): 15. Zásobník kávy (g): 250. Zásobník vody (l): 2,2
17 999,0 Kč
Do 5 dnů u vás

Byl článek užitečný?

Průměrné hodnocení 2.4 / 5. Hodnocení: 5

Buďte první kdo ohodnotí..

Pražíme především výběrovou kávu a zajišťujeme služby pro kavárny a firmy.
Doporučujeme pro skvělou kávu
zrnková káva a kapsle
Výběrová káva čerstvě pražená káva a výběrové kapsle
kávovary
Kávovary pákové, automatické a překapávací kávovary
mlýnky na kávu
Mlýnky na kávu ruční a elektrické mlýnky na kávu
Naše služby pro gastro

Spokojení zákazníci

95% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 10+ druhů káv

Vše pro přípravu kávy

70+ značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad tisíc Kč