čtení 3 minut | Blog / Recenze

V 21. století patří Victoria Arduino pod společnost NuovaSimonelli, která k tradici připojila nejmodernější technologie a vytvořila tak maximální možnou přidanou hodnotu kávovarů Victoria Arduino – tato značka u kávovaru symbolizuje jedinečnost, exkluzivitu, nejvyšší kvalitu, krásu a inteligenci.

PŘÍBĚH ZNAČKY VICTORIA ARDUINO

1905

Společnost Victoria Arduino byla založena v roce 1905 Pierem Teresio Arduino. Pier měl zálibu v principech fyziky, proto základem jeho stroje byla myšlenka parní lokomotivy. Posléze přidal zájem o rychlost a vznikly první prototypy stroje Victoria, který představil právě v roce 1905.

 

V principu vlak a kávovar postupně umožnili spojení populace jak v transportu tak sociální stránkou. Vývoj strojů byl tehdejší každodenní téma. Kavárny se začaly vyvíjet, lidé se začaly více zajímat o potkávání na veřejnosti a sbližování se v komerčních prostorech. Aktuální kávovary již výkonností přestávaly odpovídat požadavkům. To byly důvody proč se Pier vydal směrem vývoje, chtěl zajistit maximální bezpečnost a usnadnit přípravu. S tím ale bylo potřeba apelovat změny od základů.

LEONETTO CAPPIELLO

Dalším důležitým milníkem byl rok 1922, kdy se do reklamy zapojil malíř Cappiell. Na plakátu této reklamy je zobrazen jedoucí vlak a v něm cestující, jenž si dokáže připravit espresso v rychlosti jízdy. Je zde zachycen právě ten rychlý okamžik, který stačí pro přípravu dobré kávy. V plakátu bylo apelováno na správný šmrnc kávovaru a tehdejší úroveň života. V tu dobu Victoria Arduino prorazilo do podvědomí i díky skutečnosti, že Cappiell tvořil plakáty opravdu pro známé a kvalitní značky. Styl tohoto plakátu byl tak nadčasový, že dnes je představitelem těch nejlepších z oné doby.

1910

Pier Teresio Arduino se snažil více apelovat na okamžitou přípravu nápoje a to se projevilo u jeho nového zařízení. Představil zde držáky na filtry a tím tak rychlý kontakt na přípravu kávy. Jeho nová tvorba byla patentována v roce 1910 pod číslem 108873 s evidenčním číslem. 325/15910.

POKRAČOVÁNÍ V DVACÁTÝCH LETECH

Domácí kávovar

Victoria Arduino již v této brzké době myslela i na rodiny. Součástí nabídky byl jeden malý kávovar, jeho výška byla 30 centimetrů, který byl elektricky ovládaný. Pro vzhled se využilo se plného chromování a opravdu to byl kvalitní doplněk do tehdejších domácností.

 

Nástěnný kávovar

Do zdí se nachystaly vodní rozvody, ty se napojily přímo na kávovary a rukou ovládal průběh správného objemu vody, který se pístovým čerpadlem dostal do ohřívače.

 

Příprava kávy pod bodem varu

V roce 1927 pokořila Victoria Arduino další krok a to tím, že dostala patent pro přípravu kávy s vodou nižší teploty než je bod varu.

 

Mobilní bar

Carrel bar byl prvním putovním stánkem. Prototyp, který potkáte i dnes v mnoha větších městech. Barista může sednout na kolo, pořídit plynový hořák a s ním zahřívat svůj kávovar, dokáže tam připravit kávu pro lidi v jeho okolí.

VENUS

Kávovary Venus jsou na trhu ještě v dnešní době. Jejich vznik je zapsán kolem před rokem 1970, kdy s těmito kávovary došla další novinka. Tu představovalo vibrační čerpadlo. Na jejich oblíbenosti se podílel také design, které potvrzovala jejich konstrukce do výšky, která byla mezi klienty oblíbená.

Po přelomu tisíciletí panovala dlouholetá spolupráce s Nuova Simonelli a majitelka Victoria Arduino se rozhodla pro spojení těchto dvou výrobců. Michele Mercandelli tím obrovsky pomohla v rozšíření povědomí pro oba výrobce kávovarů, které dnes předávají mnoho knowhow a podpory pro přípravu kávy na celém světě.

MYTHOS ONE

Název Mythos může někdy v češtině evokovat mýtus. Jenže tento mlýnek opravdu bájí není. Od dob seskupení značek, se začalo apelovat na vývoj detailů a lepších výsledků. To Mythos One představuje, protože je to opravdu průkopníkem nových a vylepšených technologií v segmentu profesionálních mlýnků.

VA 388 BLACK EAGLE

Nejmodernější technologie podpoří baristu při přípravě výborné kávy. Tento model vyšel v roce 2015 za pomoci vědců, lidí z oboru, také architektů a baristů. Baristé byly tou důležitou součástí pro vyvinutí funčkních prvků, které pomohou s ovlivňováním výsledné chuti espressa. Při návštěvě jakékoliv kavárny a setkání se s tímto kávovarem, Vám vždy přitáhne oči a uchvátí vás v pohledu na to krásné zpracování tohoto stroje. Potvrzení výjimečnosti tohoto stoje dokazuje jeho aplikování pro Mistrovství světa baristů od roku 2015.

Kávovary a mlýnky Victoria Arduino

Victoria Arduino Eagle One 2GR černý
Bojler: Multi bojler. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
369 050,0 Kč
Do 3 dnů u vás
Victoria Arduino Mythos MYG75
Pro přípravu: Espresso. Tvar mlecích kamenů: Ploché. Velikost mlecích kamenů (mm): 75 mm
91 839,0 Kč
Do 3 dnů u vás
Victoria Arduino Eagle One Prima Black
Bojler: Multi bojler. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody, Nádržka
147 620,0 Kč
Do 3 dnů u vás
Victoria Arduino Eagle One 3GR chrom
Bojler: Multi bojler. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
434 390,0 Kč
Do 9 týdnů u vás
NovéVictoria Arduino Adonis 1905 2GR Volcanic
Bojler: Single bojler. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
317 020,0 Kč
Do 9 týdnů u vás
NovéVictoria Arduino Adonis 1905 2GR Glamour Sand
Bojler: Single bojler. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
317 020,0 Kč
Do 9 týdnů u vás
NovéVictoria Arduino Adonis 1905 2GR Mist
Bojler: Single bojler. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
317 020,0 Kč
Do 9 týdnů u vás
NovéVictoria Arduino Adonis 1905 3GR Volcanic
Bojler: Single bojler. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
369 050,0 Kč
Do 9 týdnů u vás

Byl článek užitečný?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnocení: 0

Buďte první kdo ohodnotí..

Pražíme především výběrovou kávu a zajišťujeme služby pro kavárny a firmy.
Doporučujeme pro skvělou kávu
zrnková káva a kapsle
Výběrová káva čerstvě pražená káva a výběrové kapsle
kávovary
Kávovary pákové, automatické a překapávací kávovary
mlýnky na kávu
Mlýnky na kávu ruční a elektrické mlýnky na kávu
Naše služby pro gastro

Spokojení zákazníci

98% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 16 druhů káv

Vše pro přípravu kávy

189 značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad 1490 Kč