čtení na 4 minut | Blog / Kávové recepty

Odpočívejte tam, kde to máte rádi. Vemte si s sebou manuální kávovar Flair a vytvořte si pohodové letní odpoledne s osvěžující kávou na ledu, která kromě skvělé a netradiční chuti obsahuje i superpotraviny plné antioxidantů. Je sladká, ale naprosto bez cukru a potěší i vegany. Vytvořte si sami tento skvělý nápoj plný zdraví i osvěžení. Máme pro vás recept!

Horko…to ostré letní slunce, které rozpaluje betonovou městskou džungli. Ale vy se usmíváte, protože víte, že už zítra budete na chatě. Ve stínu stromů si lehnete na trávu a budete si užívat váš zasloužený odpočinek. Nejlépe s kávou v ruce. Samozřejmě jak taky v létě jinak, než s kávou na ledu. Letní káva musí nejen chutnat, ale i osvěžit. Pokud přináší tělu ještě dávku zdraví prospěšných ingrediencí a naopak minimum cukru, je to ta nejlepší volba k odpočinku během letních dní.

LETNÍ KÁVA? JEDINĚ NA LEDU.

Co by to bylo za letní odpočinek bez ledové kávy? Protože i v horkých dnech si neodpustíme naše každodenní rituály u kávy, vymýšlí baristé nápoje s kávou, které ochladí. Mezi nejoblíbenější letní kávové drinky patří bezesporu Frappé. Nápoj z mléka, ledu a kávy. Tyto ingredience se spolu smíchají frapovačem nebo vyšejkrují. Je osvěžující, sladký a ledový. Prostě nápoj k letnímu odpočívání

FREPPÉ VPRAVO FRAPPÉ VLEVO

Pro větší sladkost se “frapéčka” ještě doslazují cukrem. V kavárnách vám nabízejí možnost využít některý z jejich široké nabídky sirupů a upgradovat tento nápoj například na vanilkové frappé. Oběma těmito variantama doslazení, ať už cukrem nebo sirupem, který je opět na bázi cukru, však moc dobrého pro vaše tělo neuděláte. Právě naopak. Proto vám doporučujeme, pokud potřebujete osladit kávu, využít jinou alternativu slazení. V tomto článku jsme pro vás našli hned 6 možností, jak osladit svou kávu.

BEZ CUKRU A SLADCE. JDE TO.

Letní období je spojováno se sladkými drinky, ale zároveň i s plavkovou sezonou. I přes to, že všechny negativní vlivy bílého cukru na vaše tělo hned neuvidíte, tak co dopředu s jistotou víte, pokud budete často popíjet tyto nápoje, je to, že své loňské šaty už nedopnete. Po cukru se zkrátka tloustne. Káva sice sama o sobě má pozitivní účinky u žen při hubnutí, jak prokázala nedávná studie, ale to samozřejmě platí pouze tehdy, pokud ji nebudete doslazovat. Lem Butler dokázal vytvořit sladkou chuť ledové kávy podporující vaší snahu zhubnout do plavek v jeho jedinečném kávovém letním drinku. Tento nápoj je přirozeně sladký a doslova prozářený sluncem. 

KÁVÁ NA LEDU PODLE LEMA BUTLERA

Přirozenou sladkost Lem ve svém nápoji vytvořil pomocí dvou ingrediencí. Mléka a skořice. Vůně a chuť skořice vyvolává pocit sladkosti. Mléko, které Lem Butler použil bylo rostlinné. Konkrétně se jednalo o ovesné mléko. Ony tyto rostlinné alternativy kravského mléka, jsou samy o sobě dost sladkým nápojem. Obzvláště pak taková oříšková mléka. Kávu a mléko zchladil ledem a pak přidal tajnou ingredienci. Jednu lžičku koncentrovaných zlatých slunečních paprsků ve formě Golden Milk, tedy prášku – směsi koření. 

 

Hlavně se jedná o kurkumu, která může za výrazně žlutou barvu, která obarví výsledný nápoj. Po přidání této směsi do mléka vznikne žlutý mléčný nápoj – Golden Milk. Kromě zlaté barvy směs obsahuje množství antioxidantů, pomáhá s trávením i samotným hubnutím. Máte li chvilku času můžete si připravit svou vlastní. Inspiraci najdete třeba tady v receptu na Golden Milk od Janiny, známé autorky Cukrfree kuchařky a stejnojmenného blogu.

Co si nachystat?

Nachystejte si led a poskládejte svůj Flair. Jdeme vytvořit tento superdrink. K jeho přípravě potřebujete 

Lem Butler ve svém videoreceptu použil zrníčka ze své pražírny a s původem z Etiopie. My vám doporučujeme vyzkoušet naši kávu z Kolumbie. Metoda zpracování této kávy – honey – jen podtrhla výraznou ovocnou sladkost této kávy, které to na ledu bude neuvěřitelně slušet.

 

Jak na to?

Do sklenice s ovesným mlékem vložte skořici a postavte ji pod svůj Flair. Na váze si navažte dávku kávy a namelte ji. Z této čerstvě mleté kávy si připravte espresso například podle tohoto návodu. Kávu nechte natéct po skořici rovnou do sklenice s mlékem. Přidejte lžičku směsi pro přípravu Golden Milk, nápoj promíchejte například vloženou skořicí a tu pak vyndejte. Vše vlijte do šejkru (nebo do zavařovací sklenice), přidejte led a protřepejte

VYCHUTNÁVEJTE LÉTO

Voila! Osvěžující kávový drink, který splňuje požadavky na udržení vaší letní figury, je na světě. Teď už se můžete válet, užívat letní pohodu, odpočívat a popíjet svoji ledovou kávu. Jak se vám tato ledová káva podařila a hlavně jak vám chutnala? Podělte se o svoje letní zážitky s kávou a kávovarem Flair na našem instagramu. Pokud svůj Flair ještě nemáte podívejte se na naši nabídku těchto manuálních kávovarů a také si přečtěte, jak s ním můžete procestovat svět.

Objevte kávovar Flair

Flair 58
Dávkování: Manuální
14 699,0 Kč
Do 5 týdnů u vás
Flair 58 + Royal Grinder
Dávkování: Manuální
19 699,0 Kč
Do 4 týdnů u vás
Flair PRO 2 Espresso Maker : Barva Černá
8 800,0 Kč
Do 5 týdnů u vás

Spokojení zákazníci

98% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 10 druhů káv

Vše pro přípravu kávy

133 značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad 990 Kč
Autor : Mirka
„Výběrová káva je jediná káva, kterou má smysl pít.“ Káva mě uchvátila před nějakými 8 lety. Rozhodla jsem se, že bude mou prací, koníčkem i posláním. Vše, co o kávě vím, se snažím předávat dál. Vám, mí drazí kávomilci!
Napsáno: 2.7.2020
Lazenskakava.cz TheBakeryCoffee.com
Pražíme především výběrovou kávu pod dvěma značkami, ale upražíme i unikátní kávu jen pro vás.

Jsme nadšenci do kávových technologií, pro kavárny a kanceláře zajišťujeme kávovary - pákové, automatické i překapávače.
Děláme servis kávovarů a marketingovou podporu.

O kávě také školíme s akreditačí MŠMT.
Doporučujeme pro skvělou kávu
zrnková káva a kapsle
Výběrová káva čerstvě pražená káva a výběrové kapsle
předplatné kávy
Předplatné kávy procestujte kávové plantáže z kuchyně, s dopravou zdarma
Naše služby pro gastro