Květomluva je značka BIO čajů patřící malé rodinné firmě Fryzelkú. Fryzelkovi pěstují bylinky na své louce v nejjižnější části Valašska a zároveň v nejsevernější části Bílých Karpat. Zuzana a Radek Fryzelkovi si vše sami zpracovávají a vyrábí. Celá jejich výroba a dokonce i použité obaly jsou dělány tak, aby co nejméně poškozovaly životní prostředí. 

Citlivost a naslouchání přírodě, poctivost a maximální kvalita, 100% ruční výroba, tradice i nové nápady, odpovědnost vůči lidem i přírodě a radost v našich výrobcích. To je to, co je pro nás důležité.

-Květomluva, Fryzelkovi-

KDO STOJÍ ZA KVĚTOMLUVOU

Velcí nadšenci Zuzka a Radek Fryzelkovi nosí ve svém srdci přírodu snad už od narození. Ačkoli studovali ve velkých městech a nabírali zkušenosti na ekologických farmách daleko v Norsku, zůstali věrní malebnému Valašsku. Fryzelkovi se snaží bylinkám věnovat, co nejvíce času, aby dosáhli toho nejkvalitnějšího výsledku, pod kterým se můžou bez výčitek podepsat.

KDE SE BYLINKY PĚSTUJÍ

Nad malou vesnicí Vlachovice ve Zlínském kraji se rozprostírá místo zvané Hájek. Zde můžete najít kouzelnou louku, kde Radek a Zuzana pěstují všechny své bylinky a květiny. Mají zde zavedená terasovitá políčka a každým rokem zkoušejí pěstovat tradiční ale i nové druhy jedlých květu a bylin. Všechny bylinky jsou ručně sbírány a jsou v certifikované BIO kvalitě.

KDE SE BYLINKY SUŠÍ

Na Valašsku bylo dlouhá léta tradicí sušit ovoce a bylinky. Proto v roce 2014 Zuzana s Radkem zrekonstruovali a zároveň tak zachránili starou valašskou roubenou sušírnu na ovoce. Od té doby došlo k obnovení její funkčnosti a bylinky zde po staru suší. Sušírna byla požehnána farářem a patronem se stal Svatý František. Proto také nese nyní jeho jméno a je základem pro tvorbu kvalitních bio sypaných čajů.

Zůstaň s námi obraze...Nestíháš sledovat všechny naše články, ale zároveň nechceš, aby ti něco uteklo? Jednou za 14 dní ti můžeme poslat shrnutí těch nejzajímavějších článků na našem blogu. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

BIO PRODUKT A EKOLOGICKÉ ZEMĚDĚLSTVÍ

S pojmem BIO se každý z nás setkává snad na každém rohu. Je to hit dnešní doby, ale to je vlastně dobře. Jenže málo kdo pak umí vysvětlit, co to vlastně BIO je. Pokud nějaký výrobek nese označení BIO, znamená to, že výrobek byl vyroben podle zásad ekologického zemědělství

V případě rodinné firmy Květomluva to znamená, že nepoužívají žádné herbicidy, pesticidy a umělá hnojiva k vypěstování svých léčivých bylin. Aby toto označení mohla rodina Fryzelkova používat, musí například na půdě každý rok střídat různé typy byliny.

S pojmem BIO se přímo pojí tzv. ekologické zemědělství. Ekologické zemědělství je založeno na faktu, že k vypěstování plodin se smí využívat pouze přírodní zdroje. Takže například k boji proti škůdcům se používají hnojiva, které nesmí obsahovat chemikálie. Takto vypěstované plodiny jsou pak zdravé a pro člověka velmi výživné. Ekologickéh zemědělství má také minimální dopad na znečištění planety. A to je to, oč tu běží.

JAK SI SNADNO PŘIPRAVIT SYPANÝ ČAJ

Nebaví vás honit okvětní lístky v hrnku čaji a pít je? Koho taky ano. Vyzkoušejte nový Brew It Stick na čaj. Je skvělý i na cestování. Do sítka nasypete čaj a zalijete horkou vodou. Necháte louhovat dle požadované doby daného čaje. Brew It Stick je vhodný také na přípravu kávy. Za nás je nepostradatelnou součástí naší výbavy, když jedeme na dovolenou. Přečtěte si o něm více v našem článku Akcio… šálek kávy s Brew It Stick.

ČAJE KVĚTOMLUVA NA NAŠEM ESHOPU

Pro naše rozhodnutí ke spolupráci se Zuzkou a Radkem jsme měli jasno už od začátku. Stejně jako my, dělají práci, co je baví a naplňuje a svou lásku předávají i do svých produktů. 

Na našem eshopu si můžete vybrat s dvanácti čajů, které byly pro vás nasbírány s láskou. Mezi naše favority patří sypaný čaj konopná láska a valašské léto.

 

KONOPNÉ ČAJE

Mezi oblíbené čaje se řadí ty, které obsahují konopí, které vám dodá energii. Na výběr máte konopné osvěžení, konopnou lásku čaj s názvem Povzbudí tě nebo prostě Nestresuj a relaxuj.

 

BYLINKOVÉ ČAJE

Jako vzpomínku na Luhačovice si domů můžete přivést Luhačovický čaj, nasbíraný přímo pro toto lázeňské město.

 

V létě si pak můžete s kostkami ledu užít čaj Letní zahrádka nebo se díky čaji Valašské léto přesunout na louky Bílých karpat.

 

Podívejte se do naší nabídky čajů a objevte mnohem víc.

Rodinu Fryzelkovu můžete přímo navštívit na jejich kopci Hájek plných voňavých bylin a zakoupit si od nich nejen čaje, ale také různé sirupy na imunitu, olejíčky a mastičky na tělo nebo třeba bylinné směsi do koupele. Samozřejmě vše BIO a s láskou dělané. Podpořte Květomluvu. Takové projekty, které mají smysl. 

Dále by se vám mohlo líbit…

Ochutnejte čaje z naší nabídky…

Usměváček sypaný čaj bio

Značka: Lázeňská káva
Cena: 135 CZK

Usměváček sypaný čaj bio

Letní zahrádka sypaný čaj bio

Značka: Lázeňská káva
Cena: 135 CZK

Letní zahrádka sypaný čaj bio

Buď zdráv sypaný čaj bio

Značka: Lázeňská káva
Cena: 135 CZK

Buď zdráv sypaný čaj bio

Opravdový muž sypaný čaj bio

Značka: Lázeňská káva
Cena: 135 CZK

Opravdový muž sypaný čaj bio

Kouzelné chvíle sypaný čaj bio

Značka: Lázeňská káva
Cena: 135 CZK

Kouzelné chvíle sypaný čaj bio

Domácí pohoda sypaný čaj bio 50g

Značka: Lázeňská káva
Cena: 135 CZK

Domácí pohoda sypaný čaj bio 50g