čtení na 3 minut | Blog / Recenze

Uskutečnění přání náročného zákazníka – jedno z hesel, které bychom mohli se značkou Nuova Simonelli spojit. Tato italská společnost vyrábí profesionální kávovary v té nejlepší možné kvalitě. Předností této společnosti je důraz na vývoj, díky kterému dosahuje skvělých inovací, kterými překvapují celosvětovou kavárenskou scénu. Nuova Simonelli je na špičce mezi výrobci technologií pro přípravu kávy. To dokazuje i skutečnost, že Nuova Simonelli součástí Mistrovství světa Baristů.

Nuova Simonelli je společnost pocházející z Apeninského poloostrova. Její historie sahá daleko do minulosti. V dnešní době firma vyrábí markantní množství produktů pro kávovou sféru. Za zmínku stojí především kávovary, které jsou vhodné jak pro domácí, tak profesionální použití. Nuova Simonelli dokáže uspokojit požadavky i těch nejnáročnějších zákazníků. Nedílnou součástí této skvělé práce je taktéž investice do nových technologií, školení, inovace a designu.

Nuova Simonelli MDJ Barva Černá
Nuova Simonelli MDJ Barva Černá
Doprava zdarma + Dárek navíc
35 816,0 Kč
Na objednání
Nuova Simonelli MDXS Barva Bílá
Nuova Simonelli MDXS Barva Bílá
Doprava zdarma + Dárek navíc
26 378,0 Kč
Na objednání
Nuova Simonelli Mythos One Barva Černá
Nuova Simonelli Mythos One Barva Černá
Doprava zdarma + Dárek navíc
74 415,0 Kč
Na objednání
Nuova Simonelli Oscar II Barva Černá
Nuova Simonelli Oscar II Barva Černá
Doprava zdarma + Dárek navíc
27 830,0 Kč
Na objednání
Nuova Simonelli Aurelia Wave 2GR V Barva Červená
Nuova Simonelli Aurelia Wave 2GR V Barva..
Doprava zdarma + Dárek navíc
212 960,0 Kč
Na objednání
Nuova Simonelli Appia Life 2GR V Barva Bílá
Nuova Simonelli Appia Life 2GR V Barva B..
Doprava zdarma + Dárek navíc
159 720,0 Kč
Na objednání
Nuova Simonelli Aurelia Wave 2GR S Barva Bílá
Nuova Simonelli Aurelia Wave 2GR S Barva..
Doprava zdarma + Dárek navíc Novinka
158 510,0 Kč
Na objednání
Nuova Simonelli Aurelia Wave 2GR Digit Barva Černá
Nuova Simonelli Aurelia Wave 2GR Digit B..
Doprava zdarma + Dárek navíc Novinka
263 780,0 Kč
Na objednání

U nás v pražírně používáme dvoupákový kávovar Nuova Simonelli Aurelia II, který se skvěle hodí do našeho jednoduchého interiéru. Především nám ale poskytuje vše, co po kávovaru požadujeme.

PŘÍBĚH ZNAČKY NUOVA SIMONELLI

1936

Tento rok je stejnojmeným názvem pro první kávovar Orlanda Simonelliho. Přívod vody na bázi tlakového systému, elektrické zahřívání, to byly prvky prvního vertikálního kávovaru. Tento kávovar tehdy představoval novinku pro trh a stal se průkopníkem za novou cestou vývoje kávovarů.

1950

“Selene” je jméno dalšího kávovaru, kterým se společnost pyšní. Zakomponování hydraulického čerpadla umožňovalo nepřetržitý výdej vody což byl další průlom mezi kávovary.

1959

Do nabídky přichází kávovar “Eureka”, překvapivé designové zpracování, dva pětilitrové bojlery, to byly moderní prvky tohoto stroje

1969

Po dohodnutí vlastnických změn přechází Simonelli na finální název společnosti, kterým je používán dodnes “Nuova Simonelli”.

1973,

“Elli” je model, který pomohl prostoupení do domácností. Na kávovaru se dalo parní tryskou vyšlehat mléko což bylo tehdy nadstandardní výbavou pro domácí přípravu kávy.

1975

První zakomponování elektrických komponentů v kávovaru, toho se účastnil kávovar “ISX”. Byl vyroben také v automatické verzi s volumetrickým dávkovačem vody.

1984

První profesionální automatický kávovar “Logica”. Tehdejší reklama cílila na inteligenci stroje, kdy po zmáčknutí tlačítka stroj vykoná další práci za vás a tím pojila jeho jméno s inteligencí.

1985

Součástí kávovaru “Program” bylo počítadlo a tak se mohli součástí provozů stát statistiky na výdej nápojů.

1993

Nuova Simonelli se stává celosvětově známou značkou a její rozšíření míří do USA.

1999

Tento rok je narozením známého domácího kávovaru Oscar. Disponuje kvalitním zpracováním s dobrými technickými výsledky. Do dnešních časů jej Nuova Simonelli nabízí ve vylepšené verzi.

2003

Veletrh Host v italském Miláně je důležitou součástí historie. Společnost Nuova Simonelli zde předvedla dva první prototypy ikonických kávovarů Microbar a Aurelia.

2004

V tomto roce se Aurelia stává nejlepším modelem v nabídce. Má mnoho vylepšení, které ji vyzdvihují do popředí, například použité materiály, navržené kompozice jednotlivých částí, automatické čištění.

2005

Nuova Simonelli představuje model „Appia“. Appia byla vyvinuta na základě zkušeností s Aurelií a je určen pro menší provozy, které hledají cenově dostupnější kávovar s velkým výkonem.

2008

První rok spojení Místrovství světa Baristů a značkou Nuova Simonelli. Baristé připravují kávu na originálně designované Aurelii.

2013

Další z milníků veletrhu HOST v Miláně. Zde byl poprvé představen mlýnek Mythos One a jeho skvělé výsledky při mletí kávy.

2017

Aurelia Wave“ se snaží podtrhnout apel na ekologii, možnosti ovládání, spojení s digitalizací a technologie T3 s Pulse-Purge.

2019

Přichází Appia Life, která se specializuje na šetření energií a kvalitnější ovládání.

Spokojení zákazníci

98% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 16 druhů káv

Vše pro přípravu kávy

94 značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad 990 Kč
Tagy :
Autor : Veronika Marečková
Verča už v nějaké té kavárně dělala. Umí vykouzlit krásný obrázek do cappuccina, a občas přispěje i na blog v rámci rozvoje svých kávových zkušeností..
Napsáno: 9.4.2020

O nás

Jsme pražírna výběrové kávy a distributor kávovarů a kávového vybavení. jak pražíme kávu