Kávu s sebou? Jedině ve svém kelímku! Pro ty, kdo si nosí kávu s sebou už z domu i ty, kteří si ji vyzvednou cestou v kavárně. V obou případech chutná nejlépe z vlastního znovupoužitelného kelímku či termohrnku na kávu. Abyste si dobře vybrali ten svůj, podrobili jsme cestovní hrnky na kávu testu teplotní stability i protékání.

Kinto, Loveramics, Huskee Cup a termohrnek Frank Green
Termohrnek nebo znovupoužitelný kelímek. V každém případě si vychutnáte kávu s sebou naprosto stylově. Zdroj obrázku: Lazenskakava.cz

Cestovní hrnky na kávu aneb „must have“ každého kávomilce!

Dva důvody, proč mít v autě, batohu či kabelce vlastní termohrnek: zodpovědnost a komfort. Tyto hodnoty jsou myslím vlastní každému milovníkovi kvalitní kávy. Přece si chcete svou kávu nejen vypít, ale vychutnat. Třeba i při řízení auta nebo usrkávat kávu za chůze do práce. Papírový kelímek v tomto ohledu moc komfortu nepřináší.

 

Znáte to, kelímek s horkou kávou vás pálí v ruce, víčko nedrží a když drží, tak rozhodně netěsní. Ani nemluvě o papírové pachuti, která kazí radost ze skvělé kávy. Nakonec končí prázdný kelímek ve směsném odpadu, protože nemáte čas hledat papírové a plastové kontejnery. A možná už víte, že ani tříděním plastového víčka a papírového kelímku přírodě moc nepomůžete. Co kdybyste začali den se zodpovědným přístupem k ekologii s vlastním termohrnkem?

Papírový kelímek není jen z papíru!

Co oči nevidí… Tak si o tom přečtěte: Mikroplasty v papírových kelímcích na kávu

Nejlepší termohrnek do auta, do ruky i do tašky

Tak co, jdete taky do boje proti papírovým kelímkům a za vyšší kvalitu pití kávy na cestách? Nemusíte organizovat žádné protestní akce, stačí si pořídit vlastní termohrnek či znovupoužitelný kelímek a ten nosit s sebou. Mějte ho v kabelce, přibalte do batohu, vozte ho v autě. Je to jen o zvyku. No a taky na začátku o správném výběru nejlepšího cestovního hrnku na kávu přesně pro vás.

 

Koupit si jej a nosit ho s sebou je úkolem pro vás. Já vám však můžu poradit, jak si jej vybrat. V nabídce termohrnků u nás na e-shopu najdete ty nejlepší kelímky, hrnky, termohrnky, termosky na kávu, které jsme ve světě potkali. Věřím, že vám určitě některý padne do oka. Vzhled, to je více méně věc názoru. Jejich funkčnost jsem s kolegy otestovala a tady jsou výsledky.

Kvalitní termohrnek udrží kávu v teple

V prvním testu jsme posuzovali izolační schopnosti termohrnků. Je to první otázka každého zákazníka, který si svůj cestovní hrnek vybírá. Jak dlouho káva vydrží teplá? Abychom měli ty nejpřesnější data, dali jsme se do dvouhodinového testování. Průběžně jsme měřili a zaznamenávali teplotu horké vody v kelímcích. Pro přehlednost jsem vám výsledky připravila do barevného grafu.

Graf testu teplotní stability znovupoužitelných kelímků a termohrnků na kávu.
Graf testu teplotní stability znovupoužitelných kelímků a termohrnků na kávu.

Potřebujete termo hrnek nebo kelímek na kávu?

Z našeho testu je patrný jasný rozdíl mezi kelímky a termohrnky. Chladnutí je výrazné u těch cestovních hrnků, které nemají propracovanou izolační vrstvu. Jsou to prostě znovupoužitelné kelímky a jejich úkolem je poskytnout komfortní zážitek při pití kávy cestou. Jsou ekologickou alternativou k papírovým kelímkům. 

 

Předpokládá se, že si kávu ze znovupoužitelného kelímku vypijete během cesty. Zhruba do půl hodiny je káva ještě příjemně teplá, což u papírových kelímků je v řádu jen pár minut. Jestli tedy hledáte hrnek s víčkem, ze kterého budete cestou upíjet, potřebujete znovupoužitelný kelímek.

Znovupoužitelný Keep Cup. Pro popíjení při řízení auta, kočárku nebo jen tak do ruky

Designový termohrnek Frank Green a další termosky na kávu

Pokud je vaším cílem donést si kávu do práce, do školy, na piknik do parku. Nebo se vydat autem na dlouhou cestu a chcete, aby byla po několika hodinách stále horká, vybírejte rovnou mezi termohrnky. Rovnou vám prozradím, že termohrnky značky Frank Green jsou u zákazníků nejoblíbenější. Vyhovují po stránce funkčnosti: udrží kávu v teple a nepropustí ani kapku. A ke všemu jsou úžasně barevné a prostě designová záležitost.

Stylový termohrnek Frank Green. Nakombinujte si design s funkčnkostí!

Věděli jste, že Frank Green není jen termohrnek?

Nádherné barvy a svůj osobitý styl předvádí jako litrová termoska, lahev na vodu nebo French Press. Nevěříte? Podívejte se sami a prozkoumejte celou naši nabídku produktů Frank Green.

Káva horká jako peklo z termosek Kinto, Asobu a Fellow

Milujete kávu cestách v autě, po městě i na výletě do přírody a víte, že na teplotě záleží. Pak budou vaši favorité termosky a termohrnky Kinto a Fellow. K uchovávání teploty využívají izolační dvojitou nerezovou stěnu. Po uzavření víčkem pak ochrání kávu od chladnutí po několik hodin.

Fellow Move Mag je termohrnek do auta jako stvořený. Kinto zase do každého batohu

Termohrnek pro ženy

Typický problém vytížených maminek a jejich ranní kávy, která vychladne dříve, než se k ní zase dostanou. S termoskou káva na vás počká horká, až vypravíte všechny děti do školy, uspíte malou a konečně najdete pár minut klidu na vypití tohoto božského nápoje. Vítěz testu, termosky Asobu jsou přesně tím, co hledáte.

Designové termosky od Asobu vyřeší vaše problémy se studenou kávou

Termohrnek pro muže

Univerzální Keep Cupy sice potěší každého, ale pravý muž prostě potřebuje pořádný termohrnek. Černý a kovový, do divočiny i do kanceláře. V tomto případě je trefou do černého termohrnek značky Miir. Postará se, aby byla káva v teple a nějaké hrubší zacházení vydrží také bez problému.

Termohrnek s uchem, bez ucha nebo jako termoska? Miir můžete mít v mnoha verzích

Pořiďte si termohrnek, který neteče!

Druhá nejdůležitější funkce termohrnku je jeho schopnost těsnit. U znovupoužitelných kelímků typu Keep Cup, kdy jej držíte v ruce a cestou upíjíte, to nemusí být zásadní. Naopak u termohrnků, které přenášíte v tašce, potřebujete, aby z nich káva cestou nevytekla.

 

Pro ochranu vašich kabelek a batohů jsme podrobili termohrnky i testu těsnění. Jestli jsme s výsledkem byli spokojeni nebo jsme museli vytírat zjistíte z tabulky níže. Pro přehlednost jsem ještě doplnila o informace o doporučeném mytí, objemu i ceně termohrnků.

Tabulka termohrnků: porovnání ceny, objemu a základních vlastností jako těsnění či vhodnost mytí v myčce.
Tabulka termohrnků: porovnání ceny, objemu a základních vlastností jako těsnění či vhodnost mytí v myčce.

Takový, který udrží kafe uvnitř a teplé po celé dopoledne. Proto mrkněte na termosky Asobu, Fellow a Kinto.

V našem testu jsme si ověřili těsnění termohrnků. Takže víme, že designový termohrnek Frank Green můžete bez obav hodit do kabelky.

Hledáte nejekologičtější hrnek na kávu?

Naprostým vítězem, pokud bychom se zaměřili na ekologii kávového kelímku, by se stal Huskee. Tyto cestovní hrnky jsou vyrobeny z kávového odpadu. Konkrétně kávové slupky. Nejen, že je Huskee Cup znovupoužitelný (poslouží vám až tři roky), ale je i recyklovatelný na nový Huskee kelímek. Tomu já říkám opravdová udržitelnost!

Spokojení zákazníci

98% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 15 druhů káv

Vše pro přípravu kávy

100 značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad 990 Kč
Tagy :
Autor : Mirka Vnenková
„Výběrová káva je jediná káva, kterou má smysl pít.“ Káva mě uchvátila před cca 8 lety. Rozhodla jsem se, že bude mou prací, koníčkem i posláním. Vše, co o kávě vím, se snažím předávat dál. Vám, mí drazí kávomilci!
Napsáno: 18.10.2021

O nás

Jsme pražírna výběrové kávy a distributor kávovarů a kávového vybavení.
O kávě školíme a děláme servis kávovarů pro gastro.
Doporučujeme pro skvělou kávu
zrnková káva a kapsle
Výběrová káva čerstvě pražená káva a výběrové kapsle
kávovary
Kávovary pákové, automatické a překapávací kávovary
mlýnky na kávu
Mlýnky na kávu ruční a elektrické mlýnky na kávu
Naše služby pro gastro