čtení 5 minut | Blog / Zajímavosti o kávě

Jejím úkolem je vaše spokojenost. S úsměvem na tváři odpovídá na vaše dotazy, pomáhá s výběrem kávy a poradí vám s její přípravou. Můžete ji napsat e-mail, zavolat nebo osobně navštívit u nás v pražírně v Luhačovicích. Pokud si vyberete tu třetí možnost, budete odcházet s úsměvem, kávovým balíčkem a skvělým Flat White ve vaší ruce.

Ti z vás, kteří se za námi vydali na výlet do lázní a zastavili se na šálek kávy a kus řeči, jste naši Danielu určitě spatřili. Není jen baristkou a prodejní asistentkou v našem showroomu. Je manažerkou prodeje a hlavně toho na e-shopu. Nyní už ale k našim otázkám na její život s Lázeňskou kávou a o tom, co její práce obnáší.

Při své práci jsi často v kontaktu se zákazníky. Ať už připravuješ kávu, pomáháš s výběrem produktů nebo zpracováváš objednávky z e-shopu. Jaké to je pečovat o zákazníky a jak se liší zákazníci na e-shopu a ti “na živo”?

Pečovat o zákazníky mě baví. Vždy jsem chtěla dělat práci, kde budu rozumnět produktu a dokázat o tom mluvit a umět poradit lidem. Velký rozdíl mezi zákazníky na e-shopu a v prodejně nemám, když pomineme, že z e-shopu je reálně nevidím. 🙂

 

Zákazníkům na prodejně můžu poradit, připravit kávu, promluvit o životě a zpříjemnit jim den úsměvem. Nakupujícím na e-shopu kávu nepřipravím. Ale ráda jim o kávě povím vše, co vím. Poradím jim a snad také zlepším jejich den. Snad se na nás někdy přijdou podívat i osobně, ráda je uvidím. 

 

Spokojený zákazník odchází z prodejny/pražírny nadšený a s úsměvem. Spokojený zákazník z e-shopu drží v rukou zboží, které si objednal. Bylo zabaleno s láskou a precizností tak, aby ho dopravci nerozbili, i kdyby se snažili.

 

Poděl se s námi o nějakou vzpomínku či zážitek, který tě při tvé práci překvapil.

Zážitků tu mám již mnoho. Ale asi nejvíc mě překvapilo, jak je tu veselo. Za to jsem moc ráda. 

 

Co bylo tvou motivací a důvodem, proč jsi se vydala touto cestou spolupráce s Lázeňskou kávou?

Být odborníkem v nějakém oboru. S touto myšlenkou jsem chodila po Luhačovicích a hledala si novou práci. Klepala jsem na dveře a ptala se jestli nehledají někoho na hlavní pracovní poměr. No a v Lázeňské kávě mi řekli, že ano! Tak jsem tady.

 

Je to až neuvěřitelná náhoda. Kluci mi dali šanci a věřili mi, že dokážu to, co jsem sama tehdy ani netušila. Jsem neskutečně šťastná za tuto možnost se prosadit. Můžu dělat práci, která mě baví a učit se stále novým věcem. Někdy si tady připadám stejně nadšeně, jako dítě v hračkárně.

 

Máš práci, která voní kávou. Jaké to je prodávat kávu?

Je to boží! Sama se divím, že vím tolik informací o kávě a produktech s ní spojených. Je toho ještě hodně. co bych chtěla vědět o kávě. 

 

Samozřejmě jsou i dny špatné a dny dobré, ale myslím, že převládají ty skvělé. Snažím se, aby mě zákazníci viděli s úsměvem na tváři. Ne však proto, že se usmívat musím, ale protože se usmívat chci. Je to fakt příjemný pocit.

 

Nabídka Lázeňské kávy je široká. Kdybys měla vybrat jeden konkrétní produkt na přípravu kávy, co by to bylo?

Doma mám na přípravu kávy clever dripper. Přijde mi to jako nejlepší řešení na doma. Obzvláště, když mám v práci pořádně nabušenou mašinu, se kterou umím připravit perfektní espresso či cappuccino. Clever dripper má výhodu papírového filtru a funkčnost french pressu, takže pro mě to znamená rychlou přípravu s co nejmenším nepořádkem.

Když bys měla vybírat mezi zrnkama, tak která káva z naší pražírny na tebe nejvíce zapůsobila?

Jednoznačně naturální Etiopie. Měli jsme Kerchu a pak Mustefu Abakeno. Jen na ně pomyslím a už mi buší srdíčko. Samozřejmě rychle došlo zelené zrno, protože jsem každému říkala, jak je vynikající. Takže mi žádná nezbyla pro sebe domů.

 

Zákazníci a jejich chutě. Co se nejčastěji objednává a jaké produkty si zákazníci nejvíce pochvalují? 

Nejvíce se prodává Espresso směs a Brazílie. To je pro lidi klasika, která nezradí. Také proto tu jsem já, abych jim pověděla, že káva nemusí být jen hořká. Že je sladká a malinko kyselá. Kyselkavá káva v kombinaci s mlékem, to je potom slast. Zákazníci jsou pak mile překvapeni, že ta káva je tak výjimečná a vynikající. 

 

S třetí kávovou vlnou přišel boom nejen s hipsterskými kavárnami, ale také s regionálními pražírnami a kávovými e-shopy. Takovou “vé šedesátku” dneska přece není velký problém sehnat. Čím Lázeňská káva láká k nákupu?

Jsme hlavně pražírna. O kávě víme první poslední. Co se dá přečíst, zažít či ochutnat. Víme, jak se ke kávě chovat a přistupujeme k zákazníkům s respektem. Neděláme z nich hloupé, když něco neví. Milým a zajímavým způsobem jim informace o kávě poskytneme. Jejich vlastní zkušenost si naopak zase my rádi poslechneme. 

 

Jsme profesionálové v oboru, můžeme vám připravit vynikající cappuccino nebo prodat balíček pražené kávy. Umíme poradit s vhodnou alternativou, pomoct vybrat a zapojit kávovar. Máme širokou škálu možností, čím zaujmout zákazníky. Jo a pořádáme prohlídky, kurzy a degustace.

 

Kromě klasického e-shopu funguje i velkoobchodní spolupráce. Jako například nákupy větších objemů kávy pro hotely a restaurace či zajištění technologií pro kavárny. Navíc Luhačovice jsou rekreační oblastí. Čím je Lázeňská káva oblíbená a získává si zákazníky z tohoto profesionálního segmentu?

Kvalitou a chutí kávy. Jsme lokální pražírna a nabízíme i technologie a servis. Když si u nás koupí kávu, může u toho být i kávovar a s ním i servis a další technologie. U kávy to nekončí, ale začíná.

 

Jaké to je pracovat pro Lázeňskou kávu? Co bys řekla o lidech, kteří ji tvoří a její firemní kultuře?

Jsme mladý kolektiv plný energie a nápadů. Jsem ráda, že tu není napjatá atmosféra, jak bývá ve velkých firmách. Je tu sranda a pohoda. Mám práci, kam se nemusím bát chodit a strachovat se, co mě dneska čeká. Lázeňská káva je místem, kam chodím každý den s radostí. 

 

Co máš nejradši ve tvém pracovním dni?

Když někomu udělám radost šálkem kávy a trochu si pokecáme. Cítíte, jak jste tomu člověku zlepšili den a vy máte z toho dobrý pocit a váš den je hned také veselejší.

 

Jaký je tvůj životní a pracovní cíl?

Můj životní cíl je rodina. Jsem prostě rodinný typ. Mým pracovním cílem je mít tolik zkušeností a dovedností, že bych mohla klukům v budoucnu pomoct si otevřít k pražírně a e-shopu ještě kavárnu.

Líbil se vám tento článek? Mrkněte na naše další články.

Spokojení zákazníci

98% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 14 druhů káv

Vše pro přípravu kávy

180 značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad 1490 Kč
Lazenskakava.cz TheBakeryCoffee.com
Pražíme především výběrovou kávu pod dvěma značkami, ale upražíme i unikátní kávu jen pro vás.

Jsme nadšenci do kávových technologií, pro kavárny a kanceláře zajišťujeme kávovary - pákové, automatické i překapávače.
Děláme servis kávovarů a marketingovou podporu.

O kávě také školíme s akreditačí MŠMT.
Doporučujeme pro skvělou kávu
zrnková káva a kapsle
Výběrová káva čerstvě pražená káva a výběrové kapsle
předplatné kávy
Předplatné kávy procestujte kávové plantáže z kuchyně, s dopravou zdarma
Naše služby pro gastro