Zaměstnavatelé si čím dál více uvědomují přínosy pití kávy na produktivitu a spokojenost zaměstnanců. Proto pití kávy v práci u svých pracovníků podporují a často na kávu lákají, jako na benefit při hledání nových spolupracovníků. Personální kuchyňky tak zásobují kávou, vytváří pro své zaměstnance kávové koutky s kávovarem nebo přímo v budově zřizují firemní kavárničky.

KOFEINOVÉ POVZBUZENÍ

Káva od prvopočátku byla ceněna pro své povzbuzující účinky na organismus. Vždyť díky tomuto efektu kofeinu, hlavní látky obsažené v kávě, byla také objevena. Známá pověst vypráví příběh o etiopském pasáčkovi Kaldim a jeho kozách, které našly keř – kávovník. Poté, co jej okusovali, začali vesele a energicky poskakovat. 

 

Tak byl objeven kávovník, jako povzbuzující rostlina. Kde jinde, než v práci, bychom potřebovali povzbudit a jak se říká: “dobít baterky”. Uvědomují si to šéfové, vedoucí velkých firem i menší zaměstnavatelé. Ti chytře získávají vyšší výsledky v pracovních procesech. Dopřávají svým zaměstnancům kávu a jejich pracovníci jsou pak produktivnější. 

PAUZA PRO VYŠŠÍ PRODUKTIVITU

Vyšší výkon pracovníků není jediné kouzlo ze šálku kávy. Pití kávy je spojeno s rituálem odpočinku, zastavení se a popovídání si s přáteli či kolegy. Proč by měli zaměstnavatelé chtít, aby se jejich pracovníci zastavovali u kávy? Takoví šéfové, kteří se dívají kupředu ví, že pauza na kávu přináší v konečném důsledku lepší produktivitu zaměstnanců, než práce bez “coffeebreaku”. 

 

Zastavení se u kávy v první řadě u zaměstnance podporuje získání nové energie pro další práci. Je známo, že odpočinek a změna myšlenek vede, při zpětném řešení předchozího problému k novému pohledu na věc, lepším nápadům a inspiraci. 

PRACOVNÍ TÝM S KÁVOU V RUCE

Kávu také často popíjíme ve společnosti. V práci jde převážně o spolupracovníky. Takováto společná chvilka nad šálkem kávy udržuje zaměstnance v kontaktu, zlepšuje jejich mezilidské vztahy. Společná pauza u kávy je vlastně mikro teambuilding.

 

S šálkem kávy se lépe řeší i problémy. Ať už ty mezilidské, tak i pracovní. S kávou v ruce si vaši zaměstnanci mohou promluvit nejen o nepracovních záležitostech, ale najít společné řešení v pracovních otázkách. Navzájem si poradit a inspirovat se. 

PŘÍJEMNÁ CHVILKA U KÁVY

Krom těchto popsaných výhod pití kávy v pracovním dni, má káva ještě další pozitivní vliv. Tím je pocit štěstí. Už samotná vůně čerstvě připravené kávy vytváří příjemné pocity. Mít spokojené a šťastné zaměstnance je výhrou pro každého zaměstnavatele. 

 

Takový zaměstnanci chodí do práce rádi. Jsou ochotni své firmě věnovat i více času a úsilí než to, co minimálně musí. Zvyšuje se jejich loajálnost k firmě, proto neodcházejí. Vy si tak můžete užívat výhod zkušených profesionálů místo neustálého zaučování nových fluktujících zaměstnanců. Nadšení do práce je motivací vedoucí zase k vyšší produktivitě a tedy růstu vaší firmy.

MOŽNOSTI KÁVOVÉHO ŘEŠENÍ PRO VAŠI FIRMU

Tolik nesporných výhod a mnoho dalšího, jako je možnost nabídnout vlastní kávu vašim návštěvníkům a hostům, přináší káva pro vaši firmu. Zařaďte se tedy i vy k těm zaměstnavatelům, kteří svým pracovníkům poskytují kávu na pracovišti. S námi to je opravdu snadné. Dokážeme vymyslet ten nejlepší způsob, jak můžete mt kávu i ve vaší firmě.Na základě vašich požadavků jsme vám schopni nabídnout a zřídit kávový servis přesně pro vaši firmu. Ať už je jakkoliv velká. 

PRACOVNÍ KÁVA PRO DVA

Do malé kanceláře, kde sedíte třeba jen s kolegou si můžete pořídit kávový koutek už za “pár korun”. K tomuto řešení využijete mlýnek na kávu, protože káva si své nejlepší vlastnosti udrží jen na pár minut po namletí. Dále pak váhu, konvici a některý z nabídky přístrojů a pomůcek pro manuální přípravu kávy, jako je například Chemex. Takto připravíte najednou a jednoduše šálek kávy sobě i svému kolegovi. V případě, že preferujete espresso, vytvoříme pro vás malou kávovou stanici s šikovným pákovým kávovarem.

Chemex patří mezi oblíbené pomůcky k přípravě kávy, přečtěte si, jak snadná je v něm příprava kávy. 

AUTOMATICKÉ KÁVOVARY DO KANCELÁŘE

Ve větších kancelářích se více než manuální příprava kávy hodí zavedení automatizace. V tomto případě bychom vám doporučili automatický překapávač. Do něj vsypete mletou kávu a doplníte vodu do zásobníku. O zbytek se už kávovar postará sám. Takto snadno překapávač připraví kávu pro cca 6 lidí najednou. Pro ještě větší nápor kávomilců ve vaší firmě, využijete například překapávač od Melitty. Do jeho termosky se vleze 2,2 litrů kávy, což postačí i pro desetičlennou kancelář

 

Espresso si vaši zaměstnanci mohou dopřát z automatického kávovaru, který se nejlépe hodí pro větší množství zájemců o kávu. Po stisknutí tlačítka se před zaměstnancem bez námahy objeví jeho káva, ať už má rád samotné espresso nebo třeba latté.

 

Do provozů se využívají espresso automaty i vysokokapacitní překapávače.

Jaký kávovar do kanceláře?

Nuova Simonelli Prontobar Touch
Denní kapacita kávovaru: 200. Zásobník kávy (g): 800. Zásobník vody (l): 5
220 220,0 Kč
Do 3 dnů u vás
Saeco Aulika Evo Office
Denní kapacita kávovaru: 120. Zásobník kávy (g): 1000. Zásobník vody (l): 4
34 848,0 Kč
Do týdne u vás
Saeco Aulika Evo Top
Denní kapacita kávovaru: 120. Zásobník kávy (g): 1000. Zásobník vody (l): 4
43 808,0 Kč
Do týdne u vás
Saeco Magic M2
Denní kapacita kávovaru: 60. Zásobník kávy (g): 1200. Zásobník vody (l): 4
57 493,0 Kč
Do týdne u vás
Saeco Magic B2
Denní kapacita kávovaru: 75. Zásobník kávy (g): 1200. Zásobník vody (l): 4
40 118,0 Kč
Do týdne u vás
Saeco Magic B1
Denní kapacita kávovaru: 75. Zásobník kávy (g): 600. Zásobník vody (l): 2,5
43 042,0 Kč
Skladem ihned
Moccamaster Thermoserve Autofill
18 186,0 Kč
Do týdne u vás
NovéDr. Coffee H10 černý
Denní kapacita kávovaru: 30. Zásobník kávy (g): 500. Zásobník vody (l): 2
27 520,0 Kč
Do týdne u vás

 Preferují vaši zaměstnanci espresso? Nechte se inspirovat naším článkem o výběru automatického kávovaru.

KOMPLEXNÍ KÁVOVÝ SERVIS 

Kromě technického zařízení a dodávky kávy rádi vaše zaměstnance o kávě proškolíme a naučíme je kávovar obsluhovat. Postaráme se o průběžný servis vaší kávové technologie. Obraťte se na nás, my se v kávě vyznáme. 

 

Naše komplexní kávové služby jsou skvělým a pro vás jednoduchým řešením vašeho produktivitu zvyšujícího projektu: kávy pro zaměstnance. Podle počtu zaměstnanců vaší firmy, kteří pijí kávu, nastavíme četnost a množství dodávek kávy. To můžete i časem podle potřeby samozřejmě upravit, podle aktuální situace ve vaší firmě. 

KÁVA NA MÍRU VAŠÍ FIRMĚ

Nejen množství, ale i typ kávy připravíme podle vašeho přání. V naší nabídce naleznete praženou výběrovou kávu z různým chuťovým potenciálem. Vyberete si, zda chcete šťavnatou a ovocnou kávu s vyšší aciditou (kyselostí) nebo dáte přednost trochu konzervativnější sladké oříškové kávě

 

Vybranou kávu vám pravidelně dodáme buď v klasickém balení nebo můžete využít naši jedinečné služby privatelabelingu. Tím bude vaše káva opravdu vaše. V obalu vytvořeném speciálně pro vás, s vaším logem a designem

O výhodách privatelabelingu a jeho využití jako originálního nositele jména firmy jsme psali v tomto článku.

Chcete poradit s výběrem kávovaru?

Kontaktujte nás

kontakt
Zdeněk Mareček
zdenek@lazenskakava.cz
Pražič

  Byl článek užitečný?

  Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnocení: 0

  Buďte první kdo ohodnotí..

  Pražíme především výběrovou kávu a zajišťujeme služby pro kavárny a firmy.
  Doporučujeme pro skvělou kávu
  zrnková káva a kapsle
  Výběrová káva čerstvě pražená káva a výběrové kapsle
  kávovary
  Kávovary pákové, automatické a překapávací kávovary
  mlýnky na kávu
  Mlýnky na kávu ruční a elektrické mlýnky na kávu
  Naše služby pro gastro

  Spokojení zákazníci

  98% spokojených zákazníků

  Čerstvá káva

  pražíme 15 druhů káv

  Vše pro přípravu kávy

  189 značek kávového vybavení

  Doprava zdarma

  při objednávce nad 1490 Kč