čtení 6 minut | Blog / Založení kavárny

Třemi nejčastějšími veličinami, které charakterizují dobrý podnik je kvalita produktu, rychlost servisu a schopnost zvládnout v určitém čase vyšší počet objednávek. Profesionální automatický kávovar tyto požadavky na výkon s přehledem splňuje. Jeho služeb využijete, ať už potřebujete kávu do kanceláří nebo jste obchodník, majitel hotelu či restaurace. Ano, i v restauraci je někdy vhodné mít automatický stroj na přípravu kávy.

Představte si restauraci plnou hostů, kteří se nedočkavě těší na vaše vyhlášené bažantí consommé. Podle slavného rčení, že “k dobrému jídlu patří i dobré pití”, nabízíte ve vašem nápojovém lístku to nejlepší víno z Bordeaux, pivo z místního minipivovaru, domácí borůvkovou limonádu a samozřejmě výběrovou kávu. Na vaše kuchaře i číšníky je v té chvíli vyvíjen velký tlak na rychlou obsluhu všech hostů a bezchybnou přípravu mnoha jídel a nápojů v krátkém čase a v očekávané kvalitě. V kavárenských provozech jsou odborníci na kávu – baristi. Ti jsou školení pro práci s kávou a technickým vybavením k její přípravě. Kávě rozumějí a často je to i jejich hobby. Proto se o ni i o všechny potřebné přístroje s láskou a péčí starají. Ve své restauraci máte kuchaře, číšníky a třeba i výčepního. Kávu si u vás zákazníci po obědě dají velice rádi, ale není vaším hlavním produktem. Ve zbytku dne kávu moc neprodáváte. Je tedy neekonomické zaměstnávat profesionálního baristu. Ale i přes to chcete pro své hosty tu nejlepší kávu.

PROFESIONÁLNÍ KÁVOVAR

Pokud sáhnete po profesionálním pákovém kávovaru, nastane pro vás podmínka pořídit si k němu i specializovanou obsluhu, tedy již zmíněného baristu. Protože kvalitní káva a profesionální kávovar neznamená vždy skvělé espresso. Profesionální pákový kávovar nabízí tu nejlepší cestu přípravy kávy, ale pouze v rukou šikovného baristy. Postavíte-li před tento kávovar někoho, kdo se v přípravě kávy neorientuje, nevyzná se v postupech práce s kávou, jako je třeba nastavení mlýnku či doba extrakce a nezná ani proces čištění a péče o tyto zařízení, koledujete si o velmi nekvalitní espresso a kávové nápoje. Nekvalitní produkt je něco, co přece svým hostům nabízet určitě nechcete a nebudete. Pokud tedy baristu nezaměstnáte, nebo své zaměstnance nevyšlete navýšit jejich kvalifikaci, například na náš kurz přípravy kávy, využijte služeb automatického kávovaru

AUTOMATIZACE A KVALITA

Je to ta nejefektivnější cesta, abyste ve svém podniku nabízeli kvalitní kávu v jakékoliv situaci v jakoukoliv chvíli. Nemusíte přeškolovat část pracovního týmu, navíc vaši lidé nemusí mít vztah ke kávě, tedy ani chuť s ní pracovat. To se pak projeví nezodpovědnou přípravou a tedy i nedobrou kávou v šálku hosta. Takže drahé vybavení přijde vniveč stejně tak jako potenciál kvalitních zrnek, které jste koupili, a na jejichž kvalitě se podílela spousta lidí svou svědomitou prací v celém průběhu jejího zpracování než došla k vám a vašemu nešťastnému “baristovi”. Nejlepším rozhodnutím  je v této situaci si pořídit profesionální automatický kávovar, který zajistí vždy stálou kvalitu kávy.

Nejprodávanější vysokokapacitní kávovary

Nuova Simonelli Prontobar Touch
Denní kapacita kávovaru: 200. Zásobník kávy (g): 800. Zásobník vody (l): 5
220 220,0 Kč
Do 3 dnů u vás
Saeco Aulika Evo Office
Denní kapacita kávovaru: 120. Zásobník kávy (g): 1000. Zásobník vody (l): 4
34 848,0 Kč
Do týdne u vás
Saeco Aulika Evo Top
Denní kapacita kávovaru: 120. Zásobník kávy (g): 1000. Zásobník vody (l): 4
43 808,0 Kč
Do týdne u vás
Saeco Magic M2
Denní kapacita kávovaru: 60. Zásobník kávy (g): 1200. Zásobník vody (l): 4
57 493,0 Kč
Do týdne u vás
Saeco Magic B2
Denní kapacita kávovaru: 75. Zásobník kávy (g): 1200. Zásobník vody (l): 4
40 118,0 Kč
Do týdne u vás
Saeco Magic B1
Denní kapacita kávovaru: 75. Zásobník kávy (g): 600. Zásobník vody (l): 2,5
43 042,0 Kč
Skladem ihned
Dr. Coffee F10 černý
Denní kapacita kávovaru: 30. Zásobník kávy (g): 500. Zásobník vody (l): 4
43 990,0 Kč
Do týdne u vás
NovéDr. Coffee C11
Denní kapacita kávovaru: 30. Zásobník kávy (g): 280. Zásobník vody (l): 2
29 990,0 Kč
Do týdne u vás

VÝKON A OBSLUHA KÁVOVARU

Jste profesionál a ten potřebuje profesionální technologii. Ať už jde o elektrické pomocníky v kuchyni či na baru, není zde místo pro levné domácí verze těchto spotřebičů. Jejich cena láká, ale jejich kategorizace jako domácí, má své opodstatnění v tom, že zátěž v provozu prostě nezvládnou. I přes to, že káva není váš primární produkt, pravděpodobně připravíte denně více káv než v běžné domácnosti. Stejně jako pracovníci musí být i vaše stroje připraveny na zátěžové situace, kdy bude třeba připravit v krátkém čase více objednávek. Automatické kávovary většinu činností v procesu přípravy kávy zvládají samy. Jejich obsluha je jednoduchá a neubírá čas a soustředění vašich zaměstnanců, kteří se tak mohou věnovat hostům.

Chcete-li svým zákazníkům nabízet také filtrovanou kávu, přečtěte si náš článek o výběru profesionálního stroje na překapávanou kávu.

POŽADAVKY PROVOZU

Automatický kávovar vybírejte podle toho, co má zvládnout a kde a pro koho bude sloužit. Pro svůj obchůdek, kancelář, nebo recepci hotelu, budete hledat kávovar, který kromě přípravy kvalitní kávy, bude disponovat i dalšími užitečnými funkcemi. Předpokládáte, že takový kávovar bude obsluhován nejčastěji přímým spotřebitelem. Zaměstnancem kanceláře na svém coffee breaku, hotelovými hosty, kteří si pročítají noviny v hale nebo zákazníkem, který si u vás právě zakoupil knihu Josefa Augustina “U kávy o kávě a kávovinách” a jak mu název napovídá, koupí si i své oblíbené cappuccino s sebou, u kterého si svou novou knihu bude číst v nedalekém parku.

 

Po těchto automatických kávovarech vyžadujete jejich spolehlivost a hlavně samostatnost. Musí mít přehledné intuitivní ovládání, aby si na něm kávu zvládl připravit opravdu každý. Velmi dobrým zástupcem takového typu kávovaru je výrobek italské firmy Saeco. Jejich certifikované kávovary jsou schopny skvělých výkonů v kombinaci s jejich kompaktními rozměry a přívětivou cenou. Display a dotyková tlačítka s přehlednými obrázky nápojů usnadní výběr a kávovaru bezproblému porozumí i zahraniční hosté. Výrobci mysleli také na přípravu čokolády nebo bezkofeinové kávy. Kávovar lze napojit na přívod vody nebo ji doléváte do zásobníku kávovaru, čímž získáváte volnost k umístění kávovaru tam, kde jej potřebujete. Automatické čistící programy jsou samozřejmou funkcí těchto přístrojů. Možnost připojit ke kávovaru mincovník nebo platební terminál z tohoto stroje dělá opravdu samostatného pomocníka.

Automatický kávovar Saeco phedra evo cappuccino

MISTROVSKÁ KVALITA

Majitelé hotelů a restaurací nabízející například snídaňové bufety, coffeebreaky či jiné cateringové služby budou mít na svůj kávovar ještě další nároky. Slavné jméno Nuova Simonelli na sobě hrdě vystavují mlýnky Mythos, které znáte ze svých oblíbených kaváren. Tímto jménem spojeným s přípravou kávy na té nejvyšší mistrovské úrovni se pyšní i kávovar Prontobar Touch. Jeho věhlasný výrobce je známý pro svou kvalitu a pokročilou technologii v přípravě kávy. Proto je tento kávovar zárukou absolutní spokojenosti s každou kávou, kterou připraví. 

 

Vynikající nová technologie šlehání mléka, kterou si Nuova Simonelli nechala patentovat, je integrovaná i do tohoto kávovaru. V jeho přední části se nachází tryska, která šlehá mléko rychle, automaticky a dokonce lze nastavit i požadovaná hustota mléčné pěny. Vykouzlíte tak bez námahy cappuccino jako z kavárny. Vysoce výkonné čerpadlo a mlecí kameny broušené nanotechnologií jsou u tohoto výrobce již samozřejmostí. Mlýnky v tomto kávovaru naleznete rovnou dva. Máte tedy možnost nabízet dva druhy kávy a potěšit tak všechny kávomilce ať už v kávě preferují ovocnější či konzervativnější chutě.

Automatický kávovar Nuova Simonelli Talento
Automatický kávovar Nuova Simonelli Prontobar Touch

AUTOMATICKÝ BARISTA

Nakonec se dostáváme k automatickým kávovarům schopným zvládat i náročné provozy restaurací nebo bistra. Německá přesnost a spolehlivost spolu s vysokým výkonem je vložena do robustní kovové konstrukce kávovaru Mellita Cafina. Nic ho nezastaví. Je sestrojen, aby byl schopen fungovat i v nepřetržitém provozu. Za hodinu je schopen připravit až 250 espress v té nejvyšší kvalitě. Ovládá se přehledným dotykovým displejem, kde nabízí množství kávových nápojů, od espressa přes cappuccino s variantou teplé či studené mléčné pěny až po kakao nebo horkou čokoládu. Opravdového profesionála z něj také činí i množství doplňků, které si vyberete podle potřeb vašeho provozu, jako například druhý mlýnek, lednice na mléko či stojan na nahřívání šálků. 

Kávovar
Melitta Cafina CT8 - Král mezi automatickými kávovary.

STARÁME SE O KÁVU OD ROSTLINKY PO ŠÁLEK

My v Lázeňské kávě žijeme kávou. Hledáme ty nejlepší kávová zrna, která pražíme s láskou a péčí tak, aby se k vám naše výběrová káva dostala v té nejlepší kvalitě a s těmi nejkouzelnějšími aromaty a chutí. Na vás pak je ji připravit svým zákazníkům. Aby kvalita a jedinečnost naší kávy byla zachována i v posledním kroce na její cestě do šálku hosta, nabízíme a zajišťujeme pro vás technologie, které se o tento poslední krok postarají. Neváhejte nás kontaktovat, abychom společně vymysleli to nejlepší řešení právě pro váš provoz a zajistili tak při každé obědnávce kávy úsměv na vaší tváři stejně tak, jako na tvářích hostů i zaměstnanců.

Časté dotazy k profesionálním automatickým kávovarům

Prvně si vyberte typ požadovaného nápoje, tedy překapávaná káva či espresso a nápoje s espressem v základu jako cappuccino. Dále pak je důležité vědět především to, kolik kávy budete denně potřebovat.

Každý hotel a restaurace si zaslouží kvalitní kávu. Stálou kvalitu přípravy pak zaručí automatický kávovar. Podívejte se, co můžeme nabídnout pro váš hotel či restauraci.

Podívejte se na náš článek a zjistěte, jak vybírat kávovar na Batch brew do vaší kavárny.

Potřebujete poradit s výběrem?

Kontaktujte nás

kontakt
Zdeněk Mareček
zdenek@lazenskakava.cz
Pražič

  Byl článek užitečný?

  Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnocení: 0

  Buďte první kdo ohodnotí..

  Pražíme především výběrovou kávu a zajišťujeme služby pro kavárny a firmy.
  Doporučujeme pro kavárny
  zrnková káva a kapsle
  Výběrová káva pražíme kávu pro kavárny dle chutí zákazníků
  školení latteart
  Baristické kurzy kurz Barista s akreditací MŠMT a menší kurzy
  velkoobchod kávy a vybavení
  Velkoobchod kávy káva, kávové vybavení a příslušenství
  služby pro kavárny

  Spokojení zákazníci

  95% spokojených zákazníků

  Čerstvá káva

  pražíme 10+ druhů káv

  Vše pro přípravu kávy

  70+ značek kávového vybavení

  Doprava zdarma

  při objednávce nad tisíc Kč