čtení 5 minut | Blog / Založení kavárny

Vaše logo. To umíme natisknout na obal naší kávy. Tím to, ale nekončí. Nabízíme vám private nebo white labeling naší – vaší – kávy. Co to bude znamenat pro váš podnik? Více než byste na první pohled předpokládali. Káva s vaší privátní značkou pomáhá budovat identitu vaši firmy a promlouvá k vašim zákazníkům.

Branding buduje hodnoty. Pro vaše zákazníky i pro vaši firmu. Tyto hodnoty ovlivňují postoje zákazníků k vaší značce, která se tímto začleňuje do jejich životů. Brand není jen vaše logo. Je to komunikace s vaši cílovou skupinou, tedy vašimi zákazníky. My vám kávou v private labelingu pomůžeme s propagací vašeho jména – vaši značky.

MARKETINGOVÁ KOMUNIKACE KÁVOU

Důležitost brandingu, budování značky, si uvědomuje stále více podnikatelů. Obzvláště v našem gastronomickém segmentu, ale samozřejmě nejen v něm, je dnes vysoká konkurence. To je samozřejmě pozitivní, neboť tento tlak nedovoluje stagnaci. Naopak nutí firmy k rozvoji a zlepšování, aby své konkurenty předčili a získali zákazníky na svou stranu. O tom jestli je přesvědčíte, rozhoduje kromě poptávky také to, jak zákazníci vnímají vaši značku. Ten staví na odlišnosti produktu či služby. 

 

V kavárnách, restauracích a hotelích je tradiční službou nabídka kávy. Samotný produkt, tedy káva, by měl být tedy odlišný a pro zákazníka zapamatovatelný. Zároveň musí ladit s osobností vaší značky. Ano, jistě, můžete nakupovat balíky kávy komerčních pražíren, ale zkuste si napřed odpovědět na tyto otázky: Čím se tak ale odlišíte? Není káva, váš hlavní produkt, skvělým nositelem vaši značky? Neměla by právě káva reprezentovat váš brand?

KÁVA S LOGEM, SOUČÁST STRATEGIE ZNAČKY

Zamyslete se nad tím, jakou taktiku využíváte k nalákání zákazníků. Promlouváte k nim jako luxusní 4 hvězdičkový hotel, jako rodinná restaurace na vsi pod horami nebo moderní kavárna v centru města? Ve stejném duchu může vaše zákazníky oslovovat i vaše káva. S tím vám můžeme pomoci my z Lázeňské kávy. Představte si balíček kávy, který ponese nejen vaše logo. Etiketa bude zcela ve vašem designu. V souladu s firemní filozofií bude vybrána káva, kterou napražíme podle stylu vašich zákazníků a vás.

JAK SI POŘÍDIT KÁVU “NA MÍRU”?

Nejprve vybereme kávu. Domluvíme se společně na tom, co od své kávy očekáváte. Káva může reprezentovat i sociální hodnoty vaší společnosti. Nabízíme vám pouze výběrovou kávu, tedy to nejlepší co farmáři mohou nabídnout. Mnohé kávy, z kterých vybíráme, získaly certifikáty dokládající jejich ekologické pěstování. Nejdůležitějším je samotná chuť kávy. Podle ní nakoupíme zrna, která budou splňovat požadovaný chuťový profil. Ten pak necháme vyniknout pražením. 

KOMUNIKACE ZNAČKY KÁVOU

Stejným stylem jakým promlouvá k zákazníkům váš brand, může hovořit i káva. Může mít svěží sledkokyselou chuť po malinách, která potěší každého kávomilce, který přišel hledat gastrozážitky do vaší restaurace. Po tom, co nejprve nafotí na instagram a následně spořádá vaše vyhlášené hovězí líčka si dá espresso a když se zeptá, co to máte za kávu, pyšně představíte balíček vaší kávy z Rwandy. Stejně tak můžete chtít pro své hosty hledající zážitky, něco experimentálního, jako je například káva zpracovaná anaerobní fermentací. Návštěvníkům vašeho hotelu můžete nabídnout kávu s chutí čokolády, která je stejně tak luxusní jako vaše 4 hvězdičkové apartmány.

Pro oživení zde bude něco vypíchlé, rozbije to větší množství textu a ozvláštní článek.

VIZUÁL, KTERÝ LADÍ

Zadní strana balíčku je vyhrazena pro povinné údaje o produktu. Etiketa na přední straně se vám však plně přizpůsobí. Vaše logo, claim, barvy a styl, který používáte. To vše můžeme zakomponovat do přebalu vaší kávy. Buď ve spolupráci s vaším dvorním grafikem nebo čistě v naší režii, vytvoříme vám etiketu podle vašich představ. White labeling vám přináší možnost rozšířit nabídku pro vaše hosty o váš produkt. Káva s vaším jménem se může stát i nástrojem zviditelnění vašeho loga a tím, k zapamatování značky.

VLASTNÍ KÁVA VE VAŠEM OBCHODU

Nejen gastronomické provozy můžou toužit po vlastní kávě. Také obchodníkům máme co nabídnout. Vaše privátní značka na naší kávě vytváří váš nový produkt. Chcete prodávat kávu nebo už obchod s podobným sortimentem provozujete? Zákazníci jsou rádi, když si mají z čeho vybírat. Čím je určitě potěšíte, je nabídka kávy pod vaší značkou. Tu přece znají a věří vám. Nebo naopak právě tuto důvěru můžete pomocí vlastní kávy u zákazníků rozvíjet. Káva z naší pražírny je vysoce kvalitní. Jak výběrem, tak zpracováním. Za touto kvalitou stojí tým profesionálů, kteří kávě rozumí. Toto naše know-how vám ve formě skvělé kávy zabalíme do balíčku s vaším jménem. Vaší kávou budete promlouvat ke svým zákazníkům a tvořit tak u nich vazbu a loajalitu k vaší značce.

DÁREČKY S LOGEM

Stále to nejsou všechny důvody, proč je private či white labeling pro vaši firmu tak důležitý. Menší balíčky kávy s logem firmy najdou využití i jako dárkové předměty. Nejen o vánocích či firemních akcích. Grafické ztvárnění vaší značky se objevuje na vašich vizitkách, hlavičkových papírech i propiskách. Spojení loga a firmy navozuje určitý pocit. Jaký pocit u vašich zákazníků, nebo třeba zaměstnanců, udělá spojení loga vaší firmy a dobré kávy?

 

Každoročně dostávám od poskytovatele internetu obálku s nabídkou nových služeb a propisku s jejich logem. Fajn, mám čím psát. Každé narozeniny mi přijde email s přáním a  slevou do své drogerie. To se taky někdy hodí. Představte si ale, že by po jste uzavření obchodu dostali místo tužky poděkování s voňavou kávou od vašeho obchodního partnera. Nebo jako zaměstnanec, by jste obdržel přání k narozeninám od vedení a balíček výběrových zrn v obalu se jménem vaší firmy. Vaše káva vám pomůže budovat vztahy se zaměstnanci i business partnery tím nejvoňavějším způsobem. 

OSOBNÍ ZNAČKA NA VLASTNÍ KÁVĚ

Nejen firmy a gastropodniky, ale už i sami jednotlivci si mohou splnit sen o vlastní kávě. Jste zamilovaní kávomilci a plánujete svatbu. Přemýšlíte nad originálním dárkem pro vaše hosty. Což takhle balíček čerstvě pražené kávy? Přední etiketu si naladíte podle stylu, v jakém budete mít celou svatbu. Můžete použít jen barevné ladění, vlastní obrázek nebo třeba fotografii novomanželů. Zkuste si sami navrhnout, jak má vaše káva vypadat v naší webové aplikaci. Vaši hosté pak při popíjení této kávy budou vzpomínat na zážitky z vaší nádherné svatby a jsme si jistí, že ten obal, který jste navrhli jako připomínku na “Váš Den”, jen tak nevyhodí. 

Potřebujete poradit? Poradíme vám!

  Dále by se vám mohlo líbit…

  Byl článek užitečný?

  Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnocení: 1

  Buďte první kdo ohodnotí..

  Pražíme především výběrovou kávu a zajišťujeme služby pro kavárny a firmy.
  Doporučujeme pro kavárny
  zrnková káva a kapsle
  Výběrová káva pražíme kávu pro kavárny dle chutí zákazníků
  školení latteart
  Baristické kurzy kurz Barista s akreditací MŠMT a menší kurzy
  velkoobchod kávy a vybavení
  Velkoobchod kávy káva, kávové vybavení a příslušenství
  služby pro kavárny

  Spokojení zákazníci

  98% spokojených zákazníků

  Čerstvá káva

  pražíme 15 druhů káv

  Vše pro přípravu kávy

  189 značek kávového vybavení

  Doprava zdarma

  při objednávce nad 1490 Kč