Kávovar v kanceláři je nejspíš tím nejdůležitějším vybavením. Zaměstnanec se šálkem skvělé kávy v ruce či na stole je spokojený pracovník. Chcete mít takové lidi i ve vaší kanceláři? Tak čtěte dále.

Který automatický kávovar do kanceláře?

šálek Lázeňské kávy na stole u počítače

Protože v moři nabídek automatických kávovarů se nejeden člověk už „utopil“ a koupil něco, co vlastně nechtěl, tak vás spěchám zachránit s rady a tipy od našich expertů na kávovary.

Ono ty automatické kávovary fungují všechny na hodně podobném principu. Tím nejdůležitějším rozdílem je však kvalita materiálu, konstrukce kávovaru a seřízení, aby vše fungovalo léta a bez problémů.

Dalším know-how dobrých výrobců je, že kromě přípravy dobré kávy pamatují i na to, aby ji bylo snadné si připravit. Tedy uživatelsky přívětivé kávovary.

Automatické kávovary Nivona a Saeco

To jsou také hlavní body, co při výběru dodavatelů kávovarů řešíme. Proto se můžete spolehnout, na roky spokojenosti s kávovary značek Nivona a Saeco. Jedna značka je z Itálie a druhá je z Německa. Obě tak nějak reflektují svůj původ ve svých výrobcích.

Nivona NICR 820
Tlak (bar): 15. Zásobník kávy (g): 250. Zásobník vody (l): 1,8
34 806,0 Kč
Do 5 dnů u vás
Saeco Magic B1
Denní kapacita kávovaru: 75. Zásobník kávy (g): 600. Zásobník vody (l): 2,5
35 071,0 Kč
Skladem ihned
Nivona NICR 790
Tlak (bar): 15. Zásobník kávy (g): 250. Zásobník vody (l): 2,2
21 990,0 Kč
Do 5 dnů u vás
Nivona NICR 1030
Tlak (bar): 15. Zásobník kávy (g): 600. Zásobník vody (l): 3,5
59 999,0 Kč
Do 5 dnů u vás
Nivona NICR 960
Tlak (bar): 15. Zásobník kávy (g): 270. Zásobník vody (l): 2,2
52 900,0 Kč
Do 5 dnů u vás
Nivona NICR 970
Tlak (bar): 15. Zásobník kávy (g): 270. Zásobník vody (l): 2,2
52 900,0 Kč
Do 5 dnů u vás
Nivona NICR 825
Tlak (bar): 15. Zásobník kávy (g): 250. Zásobník vody (l): 1,8
40 900,0 Kč
Do 5 dnů u vás
Nivona NICR 695
Tlak (bar): 15. Zásobník kávy (g): 250. Zásobník vody (l): 2,2
19 989,0 Kč
Do 5 dnů u vás

Automatické kávovary Nivona

Nivona – známá značka, která nabízí řadu automatických kávovarů, které jsou navrženy tak, aby poskytovaly vysoce kvalitní kávové nápoje pouhým stisknutím tlačítka. Kávovary Nivona jsou oblíbené pro své inovativní funkce, snadné použití a stylový design.

Německá Nivona je od prvního pohledu kávovarem s čistým designem, a jasným uživatelským rozhraním.

nivona automaticke kávovary do kanceláře

Výhody a nevýhody

Snadné použití: Ovládání jedním dotykem vám umožní snadno a rychle připravit oblíbené kávové nápoje.

Přizpůsobitelné možnosti: Kávovary nabízejí řadu možností přizpůsobení, například sílu kávy, teplotu a úroveň napěnění mléka. Díky tomu si můžete kávovar nastavit podle svých preferencí.

Vestavěné mlýnky na kávu: Kávovary Nivona obsahují vestavěné mlýnky, což znamená, že si můžete pro každý šálek namlít čerstvá kávová zrna. Díky tomu bude vaše káva vždy čerstvá a chutná.

Napěňovač mléka: Integrovaný napěňovače mléka snadno připraví napěněné mléko pro cappuccino a latté.

Automatické čištění: Některé kávovary Nivona jsou vybaveny automatickými čisticími programy, které usnadňují udržování přístroje v čistotě a dobrém provozním stavu.

Cena: Kávovary Nivona jsou v porovnání s ostatními automatickými kávovary poměrně levné.

Údržba: Stejně jako všechny ostatní kávovary, i ty od Nivony vyžadují pravidelnou údržbu a čištění, aby správně fungovaly. To může být časově náročné a může to vyžadovat další úsilí.

Automatické kávovary Saeco

Saeco je další značka, která vyrábí automatické kávovary pro domácí i kancelářské použití, které jsou navrženy tak, aby usnadnily a zpříjemnily proces přípravy kávy.

Profesionálně vyhlížející kávovary Saeco přímo zvou na kávovou chvilku, no jako ji v Itálii všichni milují.

saeco automatické kávovary do kanceláří

Výhody a nevýhody kávovarů Saeco

Přizpůsobení: S kávovary Saeco si můžete nastavit sílu, teplotu a množství mléka nebo pěny přidané do kávy dle preferencí a chutí.

Rozmanitost nápojů: Kávovary jsou vhodné pro přípravu nápojů z různých druhů kávy, které se dají připravit v různých variantách: včetně espressa, cappuccina a latté.

Konzistence: S kávovary Saeco můžete očekávat konzistentní výsledky při každém vaření kávy. To je důležité zejména pro ty, kteří si na kávu potrpí.

Cena: Náklady na kávovary od Saeco se stále řadí mezi ty nižší v porovnání s ostatními značkami automatických kávovarů.

Údržba: Kávovary Saeco vyžadují stejně jako všechny kávovary pravidelnou údržbu a čištění, aby správně fungovaly. To může být časově náročné a může to vyžadovat další nákupy, například čistících tablet.

Složité používání: Někteří uživatelé považují kávovary Saeco za složitější na používání než jiné kávovary (káva na jedno stisknutí).

Kvalita kávy

Pokud jde o kvalitu kávy, kávovary od obou značek zvládnou připravit kvalitní kávu. Kávovary Nivona využívají patentovaný systém na přípravu kávy, který zajistí konzistentní extrakci kávy, takže výsledkem je pokaždé chutný aromatický šálek kávy.

Kávovary Saeco zase využívají pokročilou technologii přípravy kávy, která optimalizuje proces tak, aby vznikl jemný a vyvážený šálek kávy. Když to shrnu, co se týče kvality kávy, obě značky jsou na tom velmi dobře.

Obsluha kávovarů

Obě značky nabízí uživatelsky přívětivé kávovary, které se snadno používají. Kávovary Nivona mají intuitivní uživatelské rozhraní se snadno ovladatelnými tlačítky a velkým displejem, kde se zobrazují všechny potřebné informace.

Naproti tomu displej kávovarů Saeco je dotykový. Snadno se ovládá, a nastavení lze přizpůsobit podle individuálních preferencí. Obě značky nabízejí stroje, které se snadno čistí a udržují, takže jsou ideální pro kancelářské použití.

Cena

Cena kávovarů Nivona i Saeco se liší v závislosti na modelu a funkcích. Kávovary Nivona jsou obecně o něco cenově dostupnější než kávovary Saeco. Přesvědčte se na našem e-shopu.

Výběr mezi kávovary Nivona a Saeco nakonec závisí na vašich individuálních potřebách a preferencích. Obě značky nabízejí vysoce kvalitní kávovary, které se snadno používají, jsou stylové a odolné.

Kávovar Nivona nebo Saeco?

Suma sumárum, máte-li otevřenou kancelář, designový nábytek a nechcete si estetiku pracoviště narušit větším strojem na kávu, koukejte se po Nivonách. Jestli je vás v práci vícero kávoholiků, pak by se vám právě větší kávovar od Saeco mohl hodit lépe.

Právě množství vašich spolupracovníků-kafařů, bývá hlavním kritériem při nákupu kávovaru do kanceláře. Zjednodušeně by váš výběr pak závisel na tomto bodě, kdy:

 • mini-office (cca 10 lidí): Nivona (řada 8, 9, 10)
 • malý-office (do 15 lidí): Nivona (řada 9, 10)
 • střední-office (cca 30 lidí): Saeco (Royal, Aulika)
 • velký-office (cca 40 lidí): Saeco (Iperautomatika, Phedra)

PS: Pro větší firmy, coworkingová centra a prostě místa, kde si kávu dá ještě více osob, pak doporučujeme výkonné automatické kávovary Melitta. Mrkněte na Melitty na e-shop, nebo si rovnou zavolejte o nabídku přesně pro vás.

FAQ's – výběr kávovaru do kanceláře

Chcete především dobrou kávu. Pak i to, aby kávovar vydržel i v přítomnosti nejnešikovnějšího kolegy. Nejlíp ať je s nákupem kávovaru postaráno i o pravidelný servis a máte vždy čerstvá zrnka v zásobě.

 • nakupujte u profíků, kteří kávovary znají lépe než své boty. 👉 pro kávovar tady
 • krom servisního plánu získáte také pravidelné doručení kávy do kanceláře
 • předplatné kávy si můžete pro začátek zkusit, třeba na 4 měsíce 👉 pro kávu tady
 • kávoví experti (to jsme my! 🙂) vám zajistí nejlepší kávovar přesně pro vás, a v rámci dalších služeb můžete využít třeba balíčky kávy s logem vaší firmy

Kontaktujte nás

kontakt
Zdeněk Mareček
zdenek@lazenskakava.cz
Pražič

  Byl článek užitečný?

  Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnocení: 0

  Buďte první kdo ohodnotí..

  Pražíme především výběrovou kávu a zajišťujeme služby pro kavárny a firmy.
  Doporučujeme pro skvělou kávu
  zrnková káva a kapsle
  Výběrová káva čerstvě pražená káva a výběrové kapsle
  kávovary
  Kávovary pákové, automatické a překapávací kávovary
  mlýnky na kávu
  Mlýnky na kávu ruční a elektrické mlýnky na kávu
  Naše služby pro gastro

  Spokojení zákazníci

  95% spokojených zákazníků

  Čerstvá káva

  pražíme 10+ druhů káv

  Vše pro přípravu kávy

  70+ značek kávového vybavení

  Doprava zdarma

  při objednávce nad tisíc Kč