čtení na 2 minut | Blog / Blog, Zajímavosti o kávě

V dnešním článku se se trochu odkloníme od kávového světa a zaměříme se na jiný nápoj, taktéž velmi oblíbeným po celém světě. Řeč bude o zeleném čaji.

CESTA K LEPŠÍMU A DELŠÍMU ŽIVOTU

Čaj teplý nápoj, který sbližuje lidi, sedící nad tímto zázrakem. V nedávném článku v New York Post zmiňoval Dr. Jason Fung a Dr. James DiNicolantonio recept na dlouhověkost. Červené víno a zelený čaj by rozhodně nemělo chybět v běžném životě.

 

Abychom dosáhli těchto závěrů, Dr. Fung (neurolog) a Dr. DiNicolantonio (doktor farmakologie) hledají tzv. modré zóny. Jedná se o oblasti světa s nejdéle žijící populací. Jednou z nich je Okinawa v Japonsku. Jejich výzkum přinesl několik docela standardních receptů na dlouhověkost. Nejezte příliš mnoho masa, živočišných produktů, jako jsou vejce a sýr a téměř žádné průmyslově zpracované potraviny. Jezte především zeleninu, ovoce a protein získávejte z rostlinných možností, jako jsou ořechy a luštěniny. 

 

Jedním z dalších návrhů byl zelený čaj, o kterém dr. Fung říká, že potlačuje chuť k jídlu a podporuje metabolismus. Článek také poznamenává, že některé výzkumy naznačují, že tento nápoj může pomoci odvrátit rakovinu.

 

Zelený čaj však obsahuje také kofein, proto by ho těhotné ženy a lidé trpící na příliš mnoho kofeinu, neměli pít. Šálek zeleného čaje obsahuje přibližně 24 miligramů kofeinu. Přečtěte si náš článek, kolik šálku kávy je ještě v pořádku, abyste se nestali na kofeinu závislí. Dr. Funge dále doporučuje pít zelený čaj bez smetany a cukru, protože se jedná o zbytečné kalorie navíc.

Podívejte se na náš eshop do sekce čajů. Nabízíme unikátně namíchané bylinné čaje z valašských luk, které se pěstují pod ekologickým a bio režimem. Přečtěte si o Květomluvě víc.

 

Možná byste mohli zvážit přidání malého šálku čaje do vašeho každodenního života. Nejen, že je to nový svět chutí, který stojí za to prozkoumat se stejnou vášní jako ten kávový, ale také vám může pomoci déle žít. A čím déle žijete, tím více kávy můžete pít. Přemýšlejte o tom. Je to jednoduchá matematika. 🙂

Spokojení zákazníci

98% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 13 druhů káv

Vše pro přípravu kávy

89 značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad 990 Kč
Autor : Mirka Vnenková
“Akce (a káva) je základní klíč k jakémukoliv úspěchu” - Picasso (a já).Káva mě uchvátila před cca 7 lety a rozhodla jsem se, že bude mou prací, koníčkem i posláním. Začala jsem u myčky a dostala se až k provozu kavárny. Jsem baristka, která píše o kávě.
Napsáno: 1.9.2020

O nás

Jsme pražírna výběrové kávy a distributor kávovarů a kávového vybavení. jak pražíme kávu