čtení 3 minut | Blog / Recenze

Praktický mlýnek pro přípravu jednoho či dvou šálků kávy doma i na cestách. Jednoduchý, lehký a odolný (vlastnoručně odzkoušeno). To vše si i ve verzi Plus zachovává a zároveň nijak výrazně neublíží vašemu rozpočtu.

Mlýnek Mini Mill od Haria patří mezi pár absolutně “basic” kávových pomůcek, na kterých s kávou začínal nejeden barista. Základní model se po roce 2011 bleskurychle rozšířil nejen do domácností, ale také do baťůžků a cestovních zavazadel kávomilců po celém světě. 

Teprve se začínáte v kávovém světě rozhlížet? Přečtěte si, jak začít s kávou nebo se inspirujte tipy na knihy o kávě.

Jak to s mlýnkem Mini Mill Slim vypadá dnes? Stále si drží své místo mezi cenově nejdostupnějšími mlýnky s keramickými mlecími kameny uvnitř. Pro jeho popularitu mu byla u Haria věnována trocha péče, aby byl do světa vyslán ve vylepšené verzi Mini Mill Slim+.

UPGRADOVÁNO NA MINI MILL SLIM+

“Plusový” Mini Mill získal od výrobců získal mírnou kosmetickou úpravu v podobě celočerného elegantního vzhledu. Druhá a zásadnější je změna na kličce mlýnku. Ta je nyní pro přívětivější mletí robustnější a lépe zapadne na své místo, aniž by při mletí vyskakovala. Což mohlo někomu u první verze Hario Mini Mill Slim vadit.

 

Tvar, velikost i mlecí ústrojí si mlýnek zanechává takové, jak je známe. Jistěže jednoduché zpracování mlýnku by mohlo být naopak propracovanější a zabránit tak nesrovnalostem v hrubosti mletí. Ty se mohou projevit obzvláště při hrubém mletí jako na French Press. To by však znamenalo i zvýšení výrobních nákladů a pak ceny mlýnku. 

 

I po zmíněném menším upgradu se Hario Mini Mill Slim+ stále drží na předních pozicích nejlevnějších ručních mlýnků. No a takový on je. Je prostě dostupným mlýnkem, který poskytuje dobré mletí pro správnou přípravu kávy.

Příprava kávy se odvíjí od kvality mletí, jelikož mletí je základem dobré kávy.

Detailní pohled na ruční mlýnek Hario Mini Mill Slim podle recenze

CHARAKTERISTIKA MINI MILL SLIM

Mele kávu nejen doma, ale je velmi vhodným parťákem na cesty. Je tomu tak hlavně kvůli jeho rozměrům, váze a prostě celkovému provedení. Mlýnek je vyroben převážně z plastu. Proto je lehký, takže vám v zavazadle nepřitíží. Jak už z název napovídá je to malý a hubený mlýnek. Na výšku má nějakých 18 cm a široký je v průměru 7 cm. Uprostřed těla se zužuje, aby se zde dobře vešel i do menší dlaně.

Detailní pohled na ruční mlýnek Hario Mini Mill Slim používaný v domácím prostředí

Keramické mlecí kameny uvnitř jdou jednoduchým způsobem rozmontovat při čištění mlýnku. Jejich nastavení pro úpravu hrubosti se provádí pro ruční mlýnky již klasickým způsobem, tedy otáčením knoflíku pro nastavení mletí umístěného zespodu mlecího ústrojí.

Osoba používá ruční mlýnek Hario Mini Mill Slim při přípravě kávy.
výška18 cm
šířka7 cm
kapacita25 g zrnkové kávy
mlecí kamenykónické keramické, 38 mm
materiálplast, keramika, ocel
Ukázka ručního mlýnku Hario Mini Mill Slim v akci, zdůrazňující funkce a design pro recenzi.

OSOBNÍ MLÝNEK NA DLOUHÁ LÉTA

Co více o Mini Mill Slim říci? Je to jeden z mých prvních mlýnků. Namlel pro mě už množství zrnek pražené kávy a věřím, že ještě mnoho namele. Beru si jej nejen na výlet po Beskydech, ale můžu potvrdit, že je opravdu skvělý cestovatel.  Užila jsem si s ním přípravu kávy jak na pláži ve slunečném Řecku, tak i na ledovém Islandu. 

 

Nejvíce mi vyhovoval k přípravě kávy v Moka konvičce, Aeropressu a V60. Všechny cesty vydržel bez újmy a teprve doma při vybalování mi upadl na zem. Přes to všechno mele dál jakoby se nic nestalo. Spodní část mlýnku – nádobka na mletou kávu, se sice rozbila, ale kvůli svému chytrému dvoustěnnému řešení, praskla jen vnější strana. Pár kapek lepidla to opravilo a přitom mlýnek na funkčnosti nic neztratil. Takže se s ním můžu zase vydat na další cestu za dobrodružstvím a kávou.

Ilustrace snadného našlehání mléka pro použití v ručním mlýnku Hario Mini Mill Slim.

Líbil se vám tento článek? Mrkněte na naše další články.

Byl článek užitečný?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnocení: 0

Buďte první kdo ohodnotí..

Pražíme především výběrovou kávu a zajišťujeme služby pro kavárny a firmy.
Doporučujeme pro skvělou kávu
zrnková káva a kapsle
Výběrová káva čerstvě pražená káva a výběrové kapsle
kávovary
Kávovary pákové, automatické a překapávací kávovary
mlýnky na kávu
Mlýnky na kávu ruční a elektrické mlýnky na kávu
Naše služby pro gastro

Spokojení zákazníci

95% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 10+ druhů káv

Vše pro přípravu kávy

70+ značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad tisíc Kč