čtení 3 minut | Blog / Recenze, Zajímavosti o kávě

Přáli byste si mít mlýnek, který namele 1 kilogram kávy za půl minuty? Pokud neprovozujete pražírnu nebo neprodáváte ve svém obchodě mletou kávu, nejspíš by vám k ničemu nebyl. Přesto by tento článek mohl zajímat jak obchodníky, tak kávové geeky. Následující řádky totiž budou o prvotřídních švýcarských mlýncích Ditting.

Ditting 807
Materiál mlecích kamenů: Ocel. Pro přípravu: Espresso, Alternativní metody přípravy, Filtrovanou kávu. Velikost mlecích kamenů (mm): 80 mm
86 440,0 Kč
Do 2 týdnů u vás
Ditting KR 1403
Materiál mlecích kamenů: Ocel. Pro přípravu: Espresso, Alternativní metody přípravy, Filtrovanou kávu. Velikost mlecích kamenů (mm): 140
139 000,0 Kč
Do 4 týdnů u vás

Mlýnky na kávu Ditting: ze silnice do kavárny

Švýcarská firma Ditting není na poli mlýnků na kávu žádným nováčkem. Své špičkové přístroje dodává na trh již od roku 1954. Její historie ale sahá ještě o několik desítek let nazpět.

V roce 1928 totiž byla ve švýcarském Zürichu založena společnost Ditting původně jako výrobce automobilů. To se však změnilo v padesátých letech, kdy se Ditting přeorientoval na výrobu mlýnků na kávu.

Sídlo firmy Ditting v Zürichu | ditting.com
Sídlo firmy Ditting v Zürichu | ditting.com

Byl to taktický krok, protože mlýnky jim skutečně jdou. A to bezmála 70 let na té nejvyšší úrovni. Inu, Švýcaři.

Není bez zajímavosti, že Ditting patří do skupiny firem Hemro, která v současnosti stojí mj. i za proslulou značkou Mahlkönig.

Mlýnek Ditting 807

Mlýnek na kávu Ditting 807 | ditting.com
Mlýnek na kávu Ditting 807 | ditting.com

První mlýnek, který vám představím nese označení 807 a je vlajkovou lodí firmy Ditting. A to přes to, že není ani největší ani nejsilnější. 

Ditting 807 je profesionální mlýnek pro mletí velkých objemů kávy v hrubosti od turecké kávy pro přípravu v džezvě po cold-brew. Hodí se do kavárny, obchodu s kávou nebo do pražírny. Vysokou kvalitu zpracování doplňuje silný a spolehlivý motor o příkonu 500 W1400 otáčkách/s.

Hlavní výhodou oproti konkurenčním mlýnkům je jedinečný profil naplocho uložených mlecích kamenů, který zajišťuje vysoce konzistentní mletí . Jsou vyrobené ze speciální kalené ocelimají průměr 80 mm. Mimochodem, na kvalitě mlecích kamenů Ditting prakticky buduje svou značku.

Mlecí komora je díky důmyslné konstrukci dobře přístupná. Údržba mlýnku tak bude příjemná a rychláMožná však nebude muset být tak intenzivní, protože Ditting díky zmíněnému profilu mlecích kamenů a jejich uložení snížil retenci kávy na skutečné minimum.

Kapacita zásobníku mlýnku Ditting 807 je zhruba 510 g kávy. A přes to, že mlýnek dokáže umlít 7,5 g kávy za sekundu (a tedy bezmála 0,5 kg/min) je tichý a jeho chod je velmi kultivovaný. Nebude tak děsit vaše zákazníky jako jiné velké mlýnky.

Mlecí kámen | Ditting 807 | ditting.com
Mlecí kámen | Ditting 807 | ditting.com

Naopak – Ditting 807 se může pochlubit moderním designem s dominující pololesklou černou barvou a hliníkovými doplňky. Skutečně neudělá ostudu žádnému podniku. Přesvědčte se sami.

Mlýnek Ditting 1403

Mlýnek na kávu Ditting KR 1403 | ditting.com
Mlýnek na kávu Ditting KR 1403 | ditting.com

Ditting KR 1403 je takový větší bratr Dittingu 807. O dost větší bratr. Asi tím nejpodstatnějším je zde téměř 2kW motor a neuvěřitelné 140mm ploché mlecí kameny. Opět jsou vyrobeny z kalené oceli, jejíž složení zná pouze Ditting

Motor dosahuje 1400 otáček/s a při svém zpřevodování je mlýnek schopen umlít velké množství kávy neuvěřitelnou rychlostí – 36,5 g/s! Na vyprázdnění zásobníku o kapacitě 1100 g zrnkové kávy mu tak stačí pouhých 30 s.

Z dalších vlastností je třeba zmínit, že Ditting KR 1403 dokáže umlít kávu od prachu do džezvy až po nejhrubší stupeň pro filtrovanou kávu. A to stejně konzistentně jako u ostatních mlýnků Ditting. 

Jedinečný systém přístupu do mlecí komory umožňuje jednoduchou údržbu. Stejně jako u výše popsané 807.

Podívejte se, jak si Ditting KR 1403 poradí s 2,3 kg kávy za 35 s. Hrubost mletí je zde nastavena na 800 µm, což je hodnota používaná při přípravě filtrované kávy v dripperu.

Mlýnky na kávu Ditting 807 a KR 1403 | ditting.com
Mlýnky na kávu Ditting 807 a KR 1403 | ditting.com
Mlýnky na kávu Ditting KR 1403 a Ditting 807 | ditting.com
Mlýnky na kávu Ditting KR 1403 a Ditting 807 | ditting.com

Pokud provozujete prodejnu s kávou a chcete svým zákazníkům nabízet mletou kávu, Ditting KR 1403 je přesně ten mlýnek, který vám v tom pomůže. 

Jeho vzhled ani ovládání se příliš neliší od Dittingu 807. Je jen podstatně větší a výkonnější a je možné ho připojit na třífázový rozvod.

V základu ho už z dálky poznáte podle pololesklé černé „Ditting” barvy s hliníkovými doplňky. Je ale možné ho dodat také v červené, bílé či hnědobéžové

Ditting KR 1403 je neuvěřitelně pracovitý dělník oděný do moderního až luxusního kabátu, který ozdobí vaši pražírnu, kavárnu nebo obchod s kávou. Pokud plánujete mlít kávu často a ve velkém objemu, rozhodně vezměte Ditting KR 1403 v úvahu.

Kontaktujte nás

Pokud vás mlýnky Ditting 807 nebo Ditting KR 1403 zaujaly, neváhejte kontaktovat Lázeňskou kávu přes následující formulář.

  Byl článek užitečný?

  Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnocení: 0

  Buďte první kdo ohodnotí..

  Pražíme především výběrovou kávu a zajišťujeme služby pro kavárny a firmy.
  Doporučujeme pro skvělou kávu
  zrnková káva a kapsle
  Výběrová káva čerstvě pražená káva a výběrové kapsle
  kávovary
  Kávovary pákové, automatické a překapávací kávovary
  mlýnky na kávu
  Mlýnky na kávu ruční a elektrické mlýnky na kávu
  Naše služby pro gastro

  Spokojení zákazníci

  95% spokojených zákazníků

  Čerstvá káva

  pražíme 10+ druhů káv

  Vše pro přípravu kávy

  70+ značek kávového vybavení

  Doprava zdarma

  při objednávce nad tisíc Kč