čtení 2 minut | Blog / Zajímavosti o kávě

Během několika posledních měsíců se svět tak trochu otočil vzhůru nohama. Po celém světě zavládla karanténa a nic nebylo jako dřív. V současné chvíli se člověk nemůže 100% na nic spoléhat. Naštěstí se však neustále vyvíjí nové protilátky, které by proti viru COVID – 19 zvítězily.

U vstupu do každého obchodu na vás čeká dezinfekční prostředek, který by vás měl před tímto virem ochránit. Říkáte si, co má s tímto tématem společného káva? Dva vědci z Německa se totiž pokouší vyrobit dezinfekční prostředek z kávy. Jak toho plánují dosáhnout?

KÁVOVÁ PLEVA – O CO JDE?

Nový projekt realizují dva profesoři na Jacobsově univerzitě v Brémách v Německu. Profesor chemie Nikolai Kuhnert a profesor mikrobiologie Matthias Ullrich. Podle tiskové zprávy se tato dvojice vědců dlouhodobě zajímá o antibakteriálních a antivirových vlastnostech přírodních látek, jako jsou například kdoule, rododendrony a hlavně káva.

 

Ve spolupráci s brémskými společnostmi ProPure – Protect a Just In Air a díky grantu ve výši 100 000 EUR od banky Bremer Aufbau-Bank budou Kuhnert a Ullrich vyvíjet nový dezinfekční prostředek, o kterém říkají, že je účinnější a více využitelný než další produkty, které jsou v současné době k dispozici.

 

Pro produkt budou vědci z Německa používat kávovou plevu. Jedná se vláknitou slupku kávových zrn, která se během pražení likviduje. Vědci chtějí právě tento nadbytečný materiál z kávy využít. Kuhnert uvádí, že zásoby kávových plev budou odebírat od místních pražíren kávy v Brémách.

EKOLOGICKÝ DEZINFEKČNÍ PROSTŘEDEK

Použitím přírodních složek bude dezinfekční prostředek z kávové plevy ekologický, organický a udržitelný. Díky tomu, by tento dezinfekční prostředek mohl mít širší uplatnění.

 

Vědci doufají, že se tento ekologický dezinfekční prostředek dostane do letadel, veřejné dopravy a možná i do nemocnic. Nový dezinfekční prostředek na bázi kávy je stále ve výrobě a vědcům z Německa bude ještě pár měsíců trvat, než jej vyšlou do světa. Mějte ale oči na stopkách, kávovou dezinfekci by pak určitě měl mít doma každý kávomilec.

MÁME PRO VÁS DALŠÍ KÁVOVOU INSPIRACI

Byl článek užitečný?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnocení: 0

Buďte první kdo ohodnotí..

Pražíme především výběrovou kávu a zajišťujeme služby pro kavárny a firmy.
Doporučujeme pro skvělou kávu
zrnková káva a kapsle
Výběrová káva čerstvě pražená káva a výběrové kapsle
předplatné kávy
Předplatné kávy procestujte kávové plantáže z kuchyně, s dopravou zdarma
Naše služby pro gastro

Spokojení zákazníci

98% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 16 druhů káv

Vše pro přípravu kávy

189 značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad 1490 Kč