čtení na 4 minut | Blog / Kávové recepty

Udělejte si kavárnu doma a podávejte kávové drinky jako od baristy. Máme pro vás 5 nenáročných receptů na osvěžující kávu, která se v letních měsících hodí více než jindy. Hlavně vždy používejte kvalitní kávu, která je čerstvě namletá. Pak by se nikde neměla stát chyba. Pozvěte si domů přátele a máte zaručeno, že si vás oblíbí více než tu kavárnu na rohu. 

ESPRESSO TONIC 

Espresso tonic drží své čestné místo v nabídce téměř ve všech kavárnách. Má také proč. Hořká chuť tonicu se krásně snoubí s ovocným espressem a kostky ledu už jen vše krásně doplňují. 

 

Recept na espresso tonic je velmi jednoduchý. Pokud doma nevlastníte kávovar, nahraďte espresso, jakýmkoliv jiným kávovým shotem. Krásně se dá espresso tonic udělat s kávou z moka konvičky. Jen to pak bude moka tonic! Na přípravu budete potřebovat:

  • 1 espresso
  • 150 ml vašeho oblíbeného tonicu
  • led

Nejprve vhoďte do vychlazené sklenice kostky ledu a nalijte na ně tonic. Poté opatrně po lžičce nalévejte espresso na tonic. Tonic  tak zůstane od espressa krásně oddělený a vy máte profi fotku na Instagram.

Na závěr do espressa tonic dejte plátek citronu nebo pomeranče. A osvěžující drink je na světě.

LEDOVÝ FILTR V60

Překapávané kávě už holduje spousta domácností. Filtrovaná káva je totiž rychlá, kvalitní a hlavně výborná. Zkuste do sklenice hodit pár kostek ledu a vychladit. V kávě se rozvoní další chutě a aroma. 

Horkou vodou si prolelejte filtr, aby lépe přilnul k vaší V60. Nasypte kávu do V60 a postavte na hrníček. Zalijte trochou vodou, která má cca 95 stupňů. Kávu s vodou promíchejte a nechte 30 sekund. Káva v tomto kroku tzv. kvete. Potom dolejte krouživými pohyby zbytek vody. Pokud máte čas, dejte kávu na chvíli do ledničky. Pak přidejte kostky ledu. Pokud vaše chuť na kávu je už nezvladatelná, což plně chápeme, přidejte kostek ledu víc a vychutnejte si ledový filtr.

Přesná váha a baristická konvice jsou pro přípravu kávy v Hario V60 nezbytností.

Zůstaň s námi obraze...Nestíháš sledovat všechny naše články, ale zároveň nechceš, aby ti něco uteklo? Jednou za 14 dní ti můžeme poslat shrnutí těch nejzajímavějších článků na našem blogu. Odhlásit se můžeš kdykoliv.

COLD BREW

Cold brew budete mít připravené za chviličku, jen si pak budete muset počkat pár hodin na výsledek. Cold brew je za studena louhovaná káva. Káva tak vůbec neprojde varem, proto potřebuje na uvolnění všech svých aromat delší čas. Cold brew se louhuje 16 – 24 hodin. Čím déle, tím je káva intenzivnější. Na cold brew budete potřebovat:

 

Namelte si na středně hrubo kávu, dejte do french pressu nebo do zavařovací sklenice a zalijte litrem studené vody. Promíchejte a uzavřete. Nechte kávu louhovat nejméně 16 hodin. Například přes noc. Po 16 hodinách kávu ve french pressu stlačte dolů, případně kávu ze sklenice přelijte přes filtr do jiné sklenice a znovu uzavřete. Káva v lednici vydrží až dva týdny.  Přidejte kostky ledu a vychutnejte si nový rozměr za studena louhované kávy. 

Zkuste si udělat rychlejší cold brew pomocí aeropressu. Na to vám budou stačit dvě minuty a kávu budete mít hned hotovou.

LEDOVÉ CAFFÉ LATTE

Pro všechny milovníky mléka a kávy, máme jednoduchý recept na caffé latte jako z kavárny. Můžete použít klasické kravské mléko nebo vyzkoušet rostlinné alternativy. Mezi oblíbená rostlinná mléka patří ovesné nebo sojové. Klidně ale vyzkoušejte třeba kokosové a udělejte si ze své kávy parádní exotický drink. Na přípravu budete potřebovat:

  • 1 espresso/ nebo jiný kávový shot
  • 200 ml vychlazeného mléka
  • led

Pro našlehání studené pěny se nejlépe hodí nízkotučné mléko

Vyšlehejte studené mléko pomocí ručního mixéru se spirálkou. Pěnu šlehejte mixérkem pomalu po povrchu. Postupně se začne tvořit pěna, stále šlehejte pod hladinou. Do sklenice si nejprve dejte led, poté espresso a na to našlehanou mléčnou pěnu.

Zkuste vyzkoušet speciální pěnič na mléko a prvky latte artu, můžete začít tvořit i u sebe doma.

AFFOGATO – KÁVA SE ZMRZLINOU

Smetanová zmrzlina pomalu rozpouštějící se do kávy. Hotové guilty pleasure. A my vám na něj dáme recept. V překladu znamená affogato utopený, tak se klidně utopte spolu se zmrzlinou v tomto lahodném nápoji.

 

Do affogata se hodí nejvíce smetanová, vanilková nebo karamelová zmrzlina. Ale fantazii se meze nekladou. Affogato se podává s dvojitým espressem, aby zmrzlina nepřekryla úplně chuť kávy. Klidně ale použijte jen jeden shot. Místo espressa můžete použít i kávu z moka konvičky. Budete potřebovat:

  • 1 kopeček zmrzliny
  • espresso

Jednodušší už to být nemůže. Do sklenice dejte kopeček zmrzliny a přelijte espressem. Tadá, guilty pleasure je na světě.

Dále by se vám mohlo líbit…

Spokojení zákazníci

98% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 15 druhů káv

Vše pro přípravu kávy

95 značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad 990 Kč
Autor : Mirka Vnenková
„Výběrová káva, je jediná káva kterou má smysl pít“ Káva mě uchvátila před cca 8 lety a rozhodla jsem se, že bude mou prací, koníčkem i posláním. Vše co o kávě vím, se snažím předávat dál. Vám moji milí kávomilci!
Napsáno: 26.5.2020

O nás

Jsme pražírna výběrové kávy a distributor kávovarů a kávového vybavení. jak pražíme kávu