Jak jednou ochutnáte kvalitní kávu, nebudete chtít pít nic jiného. S tím se ale pojí takový malý problém. Chutnou a kvalitní kávu ještě bohužel nemají všude. Já osobně se s tímto problémem potýkám hlavně tehdy, když jedeme pod stan, na hory nebo kamkoli do přírody. Kávu chci pít kvalitně a především chci, aby mi chutnala. 

Proto vám přinášíme článek, jak si připravit kvalitní kávu během cestování. Přece se nechcete ochudit o kávu, když zvládnete zdolat horu a před vámi se rozprostírá nádherný výhled na krajinu.

DRIPPER V60

Kávu pomocí dripperu V60 mám velmi v oblibě. Když jsme vyrazili s kamarády sjíždět řeku, věděla jsem, že na vodě rozhodně žádnou kvalitní kávu nepotkám. Raději jsem si proto přibalila i svou V60, papírové filtry, odměrku a předem namletou kávu s sebou. Mlýnek mi bylo zakázáno s sebou tahat, bohužel 🙂 

 

CO BUDETE POTŘEBOVAT:

 • Dripper V60 – nejlépe plastový 
 • Papírové filtry
 • Odměrku – bývá součástí balení
 • cca 15 gramů kávy – středně hrubé mletí
 • 250 ml horké vody + horká voda na prolití filtru
 • Plynový vařič / oheň
 • Ešus (varná  nádoba)

POSTUP:

Dejte vařit cca 300 ml vody. Já použila outdoorový plynový vařič, případně vařte vodu na otevřeném ohni v ešusu. Připravte si hrnek a do V60 dejte filtr. Jakmile voda začne vřít, prolejte vodou papírový filtr. Vodu z hrníčku vylijte. Pomocí odměrky odměřte 15 gramů kávy a dejte ji do V60. Zalijte kávu jen troškou vody a nechte stát cca 30 sekund. Potom dolijte v kruzích zbytek vody. 

AEROPRESS 

Pokud máte trochu víc místa v batohu, rozhodně si přibalte s sebou Aeropress. Aeropress je lehký, snadno se čistí a příprava je snadná. Káva z Aeropressu je více aromatičtější a rozmanitější.

 

CO BUDETE POTŘEBOVAT:

 • Aeropress (originální balení obsahuje víčko pro konec pístku, nálevku pro míchání kávové sedliny a lopatku pro míchání kávy)
 • Papírové filtry
 • 16 – 20 gramů kávy
 • 250 ml vody + horká voda na prolití filtru
 • Plynový vařič / oheň
 • Ešus (varná  nádoba)

Káva v Aeropressu se dá připravit dvěma metodami – tradiční a obrácenou. V dnešním článku vám povíme o té tradiční. Přečtěte si ale náš druhý podrobnější článek a zjistěte, jak se dělá káva pomocí obrácené metody.

POSTUP: 

Ohřejte si vodu v ešusu na otevřeném ohni nebo plynovém vařiči. Vložte dovnitř odnímatelného plastového víčka papírový filtr, který prolijete horkou vodou. Zahřejete Aeropress i hrnek a filtr pak lépe přilne k Aeropressu. Vodu vylijte. Odměřte si kávu a dejte do vnitř. Kávu v Aeropressu zalijte vodou krouživými pohyby, abyste promíchali kávu rovnoměrně. Míchejte vodu a kávu pomocí lopatkového míchadla po dobu zhruba 5 – 10 sekund. Poté nasaďte píst a pomalu jej tlačte dolů (cca 20 sekund), dokud neuslyšíte syčivý zvuk. Káva je hotová!

KÁVOVAR DO BATŮŽKU

Tato metoda je pro opravdové milovníky espressa, kteří se ho nechtějí vzdát ani na nejodlehlejším místě světa. Jde sice o trochu těžší pomůcku, ale rozhodně stojí za to. 

 

Jedná se o Flair kávovar, pomocí kterého si připravíte dokonalé espresso i bez elektřiny. Přečtěte si podrobnější článek o tom, co všechno balení obsahuje, jak kávovar snadno sestavit a jak si připravit rychlé espresso. Je to zázrak.

Příprava perfektní kávy na cestách - díky manuálním kávovaru Flair espresso.

KÁVOVAR DO KAPSY

Jestli potřebujete opravdu něco malého, co vám nebude zavazet, pak vám doporučujeme tzv. Twist press. Cílem tohoto vynálezu je, připravit rychle, snadno a kvalitně kávu. Kávu v něm připravíte již za 60 sekund a budete potřebovat pouze horkou vodu a namletou kávu.

 

CO BUDETE POTŘEBOVAT:

 

POSTUP:
Do sítka vložte papírový nebo kovový filtr, který následně propláchněte vodou. Na sítko nasaďte tubus a dovnitř nasypejte mletou kávu. Zalijte ji trochou horké vody (50g vody tj. zhruba do třetiny tubusu), aby došlo k tzv. kvetení kávy a po cca 30 sekundách dolejte zbývající vodu. Nasaďte vrchní díl kávovaru a točivým pohybem úchytek kávovaru k sobě, vytlačíte kávu do hrnku.

Twist Press - alternativní příprava kávy

BREW IT STICK

Jde o kouzelné sítko, které můžete využít jak pro čaj, tak hlavně pro kávu. Tato metoda se hodí pro ty pohodlnější z vás. Brew It Stick je lehký a snadno se vejde do každého baťohu. Potěšíte s ním nejen kávomilce, ale i ostatní lidi, co preferují čaje. A nebo si zkuste v přírodě nasbírat čerstvé bylinky a rovnou z nich udělat v Brew It Stick čerstvý čaj.

 

CO BUDETE POTŘEBOVAT: 

 • Brew It Stick
 • 15 gramů hrubě namleté kávy
 • 250 ml horké vody
 • Plynový vařič / oheň
 • Ešus (varná  nádoba)

 

POSTUP:

Sítko naplníte 15 gramy hrubě namleté kávy. Uzavřené sítko vložíte do hrnku a zalijete 250 ml horké vody. Jemně sítkem promíchejte vodu a nechte odstát 4 minuty. Poté vyjměte sítko a káva je připravena k podávání.

 

Při přípravě čaje postupujte dle návodu na obalu. Pokud si natrháte bylinky v přírodě, zalijte je horkou vodou a nechte louhovat 10 min.

JAK SI PŘIPRAVIT KÁVU NA CESTÁCH BEZ HORKÉ VODY

COLD BREW Z AEROPRESSU 

Rádi byste si udělali kávu, ale nemáte na čem si ohřát vodu? Nesmutněte, máme pro vás recept, jak si udělat cold brew z Aeropressu za pouhé dvě minuty.

 

CO BUDETE POTŘEBOVAT:

 • Aeropress
 • Papírový filtr
 • 16 gramů mleté kávy
 • 250 ml studené vody
 • Hrnek

 

POSTUP: 

Vodou prolijte papírový filtr. Válec s filtrem na konci položte na hrnek. Odměřte si cca 16 gramů mleté kávy a 60 – 70 g studené vody. Kávu v AeroPressu zalijte vodou krouživými pohyby, abyste promíchali kávu rovnoměrně. Míchejte vodu a kávu pomocí lopatkového míchadla zhruba 1 minutu. Poté nasaďte píst a pomalu jej tlačte dolů, dokud neuslyšíte syčivý zvuk. Nyní dolijte kávový koncentrát vodou cca do 250 ml.

COLD BREW S SEBOU 

Nechcete s sebou tahat žádné věci navíc, jelikož vás čeká náročná túra? Nevadí, i na to jsme připravení. Udělejte si už doma své vlastní cold brew, dejte do lahve a vemte s sebou na výlet.

Nemáte času nazbyt, ale nutně potřebujete kvalitní kávu s sebou? Lázeňská káva pro vás připravila již hotové cold brew. Je to lahoda.

CO BUDETE POTŘEBOVAT:

 

POSTUP:

Namelte si na středně hrubo zrnka kávy, vložte do french pressu nebo do zavařovací sklenice a pomalu zalijte studenou vodou. Promíchejte kávu s vodou a dejte do lednice. Kávu nechte louhovat nejméně 16 hodin. Po této době stlačte french press dolů, případně kávu ze sklenice přelijte přes filtr nebo plátýnko a cold brew je hotovo. Uzavřené v lednici vydrží až dva týdny.

Byl článek užitečný?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnocení: 0

Buďte první kdo ohodnotí..

Pražíme především výběrovou kávu a zajišťujeme služby pro kavárny a firmy.
Pro perfektní šálek filtrované kávy
káva na filtr
Káva na filtr čerstvě pražená výběrová káva
alternativní příprava
Alternativní příprava vybavení a příslušenství k alternativní přípravě
mlýnky na kávu
Mlýnky na kávu ruční a elektrické mlýnky na kávu
Naše služby pro gastro

Spokojení zákazníci

95% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 10+ druhů káv

Vše pro přípravu kávy

70+ značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad tisíc Kč