Máte pocit, že chuť vaší kávy už není to, co bývalo? Důvodem může být zanesený přístroj. Jak se o přístroj, sloužící k výrobě kávy, postarat a jaké použít čistící přípravky Vám rádi poradíme v následujícím článku. Řekneme Vám, jak vyčistit dripper a znečištěný automatický překapávač, abyste znovu dosáhli dokonalého výsledku.

Ptáte se, jak takové čištění probíhá? Čištění dripperu a automatického překapávače není nikterak složitým procesem. Doporučujeme k čištění použít speciální čisticí prostředky, které vám pomohou ke stoprocentnímu a bezchybnému vyčištění přístroje. Ať už se jedná o překapávač, Hario V60 či hrneček, je potřeba se čas od času věnovat pečlivému očištění. Připravili jsme pro vás návod spolu s doporučenými přípravky, abychom Vám čištění co nejvíce usnadnili.

JAK VYČISTIT AUTOMATICKÝ PŘEKAPÁVAČ?

I spolehlivý přítel, kterým je automatický překapávač, potřebuje čas od času provést důkladnou údržbu, aby neznehodnocoval kvalitu kávy. Pokud se o svůj automatický překapávač budete pravidelně starat, je schopen Vám to oplatit kvalitní a vynikající kávou. 

 

Po každodenním použití je zapotřebí důkladně umýt držák na kávu a následně důkladně utřít čistým ručníkem nebo kuchyňskou utěrkou. 

Postup jak odvápnit automatický překapávač

  • Výborným pomocníkem pro Váš automatický překapávač může být odvápňovač značky Cafetto, který slouží k odstranění vápníku a jedná se o stoprocentně ekologický výrobek.
  • Budete potřebovat sáček descaleru a litr vody. Nezapomeňte si přečíst příbalový leták.
  • Přidejte čisticí prostředek do zásobníku na vodu a zalijte vodou. Je potřeba, abyste přípravek důkladně rozmíchali.
  • Spusťte cyklus vaření pro odstranění vodního kamene.
  • Vylijte znečištěnou vodu a postup opakujte, tentokrát pouze s vodou bez použití čistícího přípravku. Tím zajistíte, že veškerý roztok přípravku bude odstraněn.

JAK VYČISTIT DRIPPER?

Po každém použití dripperu je zapotřebí se postarat o základní očištění, které spočívá v opláchnutí horkou vodou a následném utření do čistého ručníku či kuchyňské utěrky. Jedná se o proces, který by měl následovat po každém použití. 

Čas od času je také na místě, abyste svému pomocníkovi dopřáli důkladné čištění. Jak takové hloubkové čištění probíhá a jaké použít vhodné přípravky, abyste dosáhli stoprocentní čistoty? 

 

Hloubkové čištění nám pomůže se zbavit zabarvení a skvrn. K vyčištění dripperu Vám můžeme doporučit tablety, které vás zbaví veškerých usazených nečistot. Promíchejte tablety v nádobě s vodou a nechte rozpustit. Doporučujeme postupovat podle návodu, který Vám přijde spolu s tabletami značky Cafetto. 

 

Pokud používáte opakovatelně použitelné filtry, je zapotřebí se čas od času postarat i o jejich důsledné vyčištění. Po každém použití je na místě postarat se o důkladné opláchnutí horkou vodou a podle potřeby filtr namočit do čistícího prostředku, abyste zabránili hromadění kávových olejů. 

 

Pokud dojde k ucpání Vašeho filtru, využijte kvalitní čisticí prostředky spolu s horkou vodou a postarejte se o pečlivé vydrhnutí, aby byly veškeré nečistoty odstraněny. Doporučujeme čištění opakovat dvakrát, v závislosti na tom, jak moc je Vás opakovatelně použitelný filtr znehodnocen. Následně využijte hadříky, které dostanete spolu s nákupem filtrů. Jedná se o tkaninu, která nejlépe zachytí kávové oleje. Tento postup doporučujeme opakovat jednou týdně, aby chuť kávy zůstala stále chutná a čerstvá. 

Pokud využíváte látkové filtry, je zapotřebí se postarat také o jejich čistotu. Pokud dojde k zanesení látkového filtru kávou, využijte čisticí prostředek a drhnutím za pomoci kartáčku se postarejte o odstranění nežádoucích částic.

Využijte naše čisticí prostředky, které Vám pomohou zbavit se nežádoucích nečistot.

ZÁVĚREM

Vyčistěte svá zařízení na výrobu kávy, abyste zabránili nechtěnému znehodnocení chuti kávy a prodloužili životnost přístroje. Pomůžeme Vám dosáhnout stoprocentní čistoty Vašich kávovarů.

Byl článek užitečný?

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnocení: 1

Buďte první kdo ohodnotí..

Pražíme především výběrovou kávu a zajišťujeme služby pro kavárny a firmy.
Pro perfektní šálek filtrované kávy
káva na filtr
Káva na filtr čerstvě pražená výběrová káva
alternativní příprava
Alternativní příprava vybavení a příslušenství k alternativní přípravě
mlýnky na kávu
Mlýnky na kávu ruční a elektrické mlýnky na kávu
Naše služby pro gastro

Spokojení zákazníci

95% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 10+ druhů káv

Vše pro přípravu kávy

70+ značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad tisíc Kč