čtení 4 minut | Blog / Recenze

Malý, ale šikovný mlýnek. Je více než to, mluví se o něm jako o nejlepším ručním mlýnku na kávu poslední doby. Jeho specifické vlastnosti to dokazují. Pojďme si o nich říct trochu blíže.

Ruční kávomlýnek Timemore Nano nechává za sebou mlýnky jako jsou Hario Mini Mill, Hario Skerton, Rhinowares i Porlex. Vyhrává nad nimi jak konstrukcí tak kvalitou mletí. Naopak se velmi přibližuje k nejlepším ručním mlýnkům na kávuComandante.

Mlýnek z dílny Timemore jsme podrobili srovnání s proslulým Comandante. Jak si mlýnky vedli si můžete přečíst v našem článku – Ruční mlýnky: Timemore vs. Comandante.

Ruční mlýnek Timemore Nano

ČÍM JE TIMEMORE NANO

Mlýnek Timemore Nano není jen mlýnkem pro prostě domácí přípravu kávy. Kombinuje profesionální mlecí mechanismus a kvalitní odolnou a kompaktní konstrukci malých rozměrů. Tahle promyšlená práce výrobců je doladěná do posledního detailu, aby byl pro všechny kávomilce lákyvým nejem schopnostmi a funkcemi, ale i vzhledem

 

Z toho vyplývá i cena, která je vyšší než u běžně používaných ručních mlýnků na kávu. Zároveň i při své profesionální kvalitě se drží zhruba v polovině ceny mlýnků Comandante. To dělá z mlýnků Timemore vpodstatě vlastní kategorii kávomlýnků.

 

výška 10 cm
šířka 4,5 cm
kapacita 15 g zrnkové kávy
mlecí kameny kónické ocelové, 38 mm
materiál hliník, nerezová ocel

CO TIMEMORE NANO DOKÁŽE

Co teda Timemore Nano konkrétně umí? V první řadě je nerozbitným mlýnkem. Jeho tělo je z jednoho kusu hliníkové slitiny. Uvnitř něj je zabudovaný mlecí mechanismus vyrobený z oceli. Tahle odolnost se obzvláště hodí při cestování. No a převážně k tomu byl tento mlýnek vymyšlen. 

 

Jako správný cestovní mlýnek disponuje malými rozměry, což je více než žádoucí. Těchto jeho zhruba 10 cm z něj dělá malého kávového společníka na cesty. Zabere tak opravdu jen minimum prostoru ve vašem zavazadle či batůžku. Výrobci si pohráli i s konstrukcí kličky mlýnku. Ta není jen tak obyčejná. Jednoduchým pohybem ji sklopíte k tělu mlýnku. Udržuje tak malé rozměry mlýnku a zároveň zůstává vše pohromadě.

ELEGANTNĚ ZPRACOVÁNÝ MLÝNEK NA KÁVU

Designéři mysleli i na detaily. Originální, stylová a hlavně funkční je povrchová struktura mlýnku. Díky ní mlýnek nejen dobře vypadá, ale taky vám z ruky při mletí jen tak nevyklouzne. Navíc skládací klička má na sobě malou gumovou ochranu proti poškrábání mlýnku.

 

Že je mlýnek Timemore Nano elegantním kávomlýnkem, se kterým se výrobci doslova mazlili, jde poznat už od krabičky. Po jejím otevření získáte kromě mlýnku také šikovný pytlíček, do kterého svůj mlýnek schováte, a také speciální štěteček na čištění mlýnku.

UNIVERZÁLNÍ POUŽITELNOST V MALÉM TĚLE

Do Timemore Nano nasypete okolo 15 gramů pražené kávy. Přesná hmotnost záleží samozřejmě na odrůdě kávovníku – velikosti zrnek. Nicméně toto množství stačí na přípravu šálku kávy třeba z vašeho Aeropressu, který je obvyklým způsobem přípravy kávy na cestách.

 

Nemusíte se však upínat pouze na jednu metodu přípravu kávy. Samozřejmě tento mlýnek lze nastavit na určité jemnosti či hrubosti mletí. Sám se také neomezuje jen na přípravu kávy filtrované. Jeho šikovnost spočívá i v univerzálnosti použití. Velmi dobře si totiž poradí i s jemným mletím pro espresso nebo dokonce tureckou kávu z džezvy.

Originální příprava kávy z džezvy neboli turecké kávy, je zajímavým rituálem. I bez původního stylu přípravy v horkém písku si takovou kávu můžete připravit doma na klasickém sporáku. Přečtěte si návod, jak si připravit kávu z džezvy.

JEDNODUCHÉ NASTAVENÍ MLÝNKU

Změna velikosti mletí se, tak jak je u těchto mlýnků zvykem, provádí otáčením knoflíku zespodu mlecího mechanismu. Jednoduše otáčíte vlevo či vpravo pro doladění jemnosti mleté kávy. Případně přetočíte nastavení do takzvaného “nulového bodu”.

 

Podle počtu kliknutí při otáčení (počet kliků pro konkrétní přípravu vám do začátku pomůže určit v balení přiložený návod) od “nulového bodu” určíte ideální polohu mlecích kamenů pro vybraný způsob přípravy kávy, ať už to bude Chemex nebo se rozhodnete si udělat Moka.

PROČ SI VYBRAT TIMEMORE NANO

Mlýnek Timemore Nano je malý, stylový a postará se o přesné mletí kávy. Charakterizuje ho promyšlená konstrukce i design a hlavně konzistentní mletí v široké škále jemnosti. Není to “low cost” mlýnek, ale stojí za to si ho pořídit. Tento skladný profesionál svoji práci totiž opravdu umí a správné mletí je základem dobré kávy.

Líbil se vám tento článek? Mrkněte na naše další články.

Byl článek užitečný?

Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnocení: 1

Buďte první kdo ohodnotí..

Pražíme především výběrovou kávu a zajišťujeme služby pro kavárny a firmy.
Doporučujeme pro skvělou kávu
zrnková káva a kapsle
Výběrová káva čerstvě pražená káva a výběrové kapsle
kávovary
Kávovary pákové, automatické a překapávací kávovary
mlýnky na kávu
Mlýnky na kávu ruční a elektrické mlýnky na kávu
Naše služby pro gastro

Spokojení zákazníci

95% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 10+ druhů káv

Vše pro přípravu kávy

70+ značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad tisíc Kč