čtení 3 minut | Blog / Recenze

Jako opravdový kávomilec víte, že základem pro šálek kávy plný chuti, je namlít si kávu těsně před přípravou. V kategorii levných ručních mlýnků si získaly své fanoušky, obzvláště z řad cestovatelů, nerezové mlýnky značky Porlex.

Správné mletí je základem dobré kávy. Pro přípravu kávy v domácích podmínkách rozhodujete o výběru mlýnku z hlediska financí a pohodlnosti přípravy. To, kolik šálků kávy za den vypijete, vás může přesvědčit o investici do některého z elektrických mlýnků. Co si budeme povídat, je to nejrychlejší a bezpracná cesta, jak získat čerstvě mletou kávu.

RUČNÍ MLÝNKY PRO KÁVU KDEKOLIV

Ruční mlýnky získávají své místo v domácnostech těch kávomilců, kteří s kávou teprve začínají. Také u těch, kteří nechtějí kupovat dražší elektrický mlýnek a mletí kávy mohou shledávat jako neodlučitelný rituál přípravy kávy. Významnou motivací pro koupi ručního mlýnku na kávu je však jeho přenositelnost. Možnost vzít si jej s sebou na dovolenou, do práce nebo si jej prostě sbalit do tašky a užít si čerstvě připravenou kávu venku v přírodě.

PORLEX MINI PRO CESTUJÍCÍ KÁVOMILCE

Pro skvělý zážitek z popíjení kávy venku potřebujete mlýnek, na kterém se vám bude dobře mlít, který mele rovnoměrně, není těžký a naopak je skladný a odolný nárazům. Takovému profilu zcela odpovídá ruční mlýnek Porlex Mini.

 

Tento “plecháč” je malinký a lehký. V průměru má necelých 5 cm a na výšku 14 cm. Jeho výrobci mysleli i na detaily. Už od počátku byl zamýšlen jako mlýnek pro přípravu kávy na cestách. Příjemným detailem pro jeho uživatele je tak poutko na přichycení kličky k tělu mlýnku. Technicky je Porlex Mini velmi podařeným mlýnkem. Spodní část pro mletou kávu perfektně pasuje na tělo mlýnku. Na něm je umístěna guma pro pevný úchop a mletí bez proklouzávání mlýnku v ruce.

Vynikajícím kompaktním cestovním mlýnkem o opravdu malých rozměrech je ruční mlýnek Timemore Nano. Přečtěte si o něm v naší recenzi.

PORLEX MALÝ A VELKÝ

Výhoda v malé velikosti však znamená i menší objem kávy. Do mlýnku Porlex Mini nasypete zhruba 20 g pražené kávy. To vám může stačit, pokud si připravujete šálek kávy jen pro sebe. Stejně hubený ale o 5 cm vyšší mlýnek Porlex Tall pojme okolo 40 g kávy. Jestli tedy plánujete chystat kávu o větším objemu než jen pro sebe, bude se vám hodit tato vyšší varianta.

 

výška 13cm (Mini) / 18 cm (Tall)
šířka 5 cm
kapacita 20 g (Mini) / 40 g (Tall) zrnkové kávy
mlecí kameny kónické keramické, 38 mm
materiál nerezová ocel, keramika, plast

Ruční mlýnek Porlex Tall je také vyroben z nerezové oceli. Je konstruován podobným způsobem jako jeho malý bráška. Oba mlýnky poskytují rovnoměrné mletí a snadno se čistí. Mletí s nimi je docela pohodlné a ocel, z které jsou vyrobeny, dodává pocit kvalitního produktu, který se jen tak lehko nepoškodí. Takže se o něj při cestování nemusíte nijak moc strachovat.

 

Pod tím vším nerezem, ať už v malém či vysokém provedení mlýnku Porlex, jsou skvěle umístěné kónické mlecí kameny z keramiky. Jejich nastavení a tedy změna hrubosti mletí se provádí zcela jednoduše. Otáčením knoflíku umístěného zespodu mlecího systému. Postupně tak k sobě přibližujete či oddalujete mlecí kameny a měníte hrubost mletí na požadovaný stupeň podle vybrané metody alternativní přípravy kávy.

Hledáte ruční mlýnek pro přípravu espressa? Velmi jemné mletí zvládnou dobře mlýnky Timemore. Tím nejlepším mezi ručními mlýnky pro tento způsob přípravy jsou Comandante.

PROČ MÍT MLÝNEK PORLEX

Díky kávomlýnku Porlex připravíte perfektní šálek kávy v Hario V60. Skvělou výhodou pro ty, kdo využívají k přípravě kávy Aeropress, je to, že Porlex naprosto přesně pasuje dovnitř Aeropressu! Tím, že mlýnek do Aeropressu zasunete, získáte kompaktní set pro přípravu kávy, který šetří prostor ve vašem zavazadle.

 

Ještě si to shrňme. Porlex je minimalistický mlýnek v nižší cenové kategorii. Disponuje ostrými keramickými mlecími kameny pro rovnoměrné mletí. Uchvátí vás kvalitním provedením z nerezové oceli a verze Porlex Mini svými rozměry a skladností vyniká mezi ručními mlýnky jako výhodný mlýnek pro cestovatele.

Spokojení zákazníci

98% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 14 druhů káv

Vše pro přípravu kávy

179 značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad 1490 Kč
Lazenskakava.cz TheBakeryCoffee.com
Pražíme především výběrovou kávu pod dvěma značkami, ale upražíme i unikátní kávu jen pro vás.

Jsme nadšenci do kávových technologií, pro kavárny a kanceláře zajišťujeme kávovary - pákové, automatické i překapávače.
Děláme servis kávovarů a marketingovou podporu.

O kávě také školíme s akreditačí MŠMT.
Doporučujeme pro skvělou kávu
zrnková káva a kapsle
Výběrová káva čerstvě pražená káva a výběrové kapsle
kávovary
Kávovary pákové, automatické a překapávací kávovary
mlýnky na kávu
Mlýnky na kávu ruční a elektrické mlýnky na kávu
Naše služby pro gastro