čtení 4 minut | Blog / Založení kavárny

V dnešní uspěchané době si spoustu lidí rádo vezme kávu z kavárny s sebou do kelímku. Přestože se u vás zákazník příliš nezdrží, je jen na vás, abyste ho zaujali natolik, aby se později chtěl vrátit do vaší kavárny, posadil se a vychutnal celou atmosféru vašeho podniku.

V hlavních rolích bude hrát váš barista, kelímek ale i příslušenství, které ke kávě nabízíte. Jak toho docílit? Čtěte dál, abyste věděli jaké káva s sebou poskytuje výhody a jak je využít ve svůj prospěch.

NEZAPOMÍNEJTE NA INTERAKCI SE ZÁKAZNÍKEM

Přestože si zákazník přišel jen pro rychlou kávu, kterou si vezme s sebou, věnujte mu trochu své pozornosti. Úsměv je samozřejmostí. Zeptejte se ho ale i například, jak se mu dnes daří. Pokud je vaším stálým zákazníkem, snažte se o něm zapamatovat pár základních informací. Zákazník si bude pamatovat, že se o něj zajímáte a bude se u vás v kavárně cítit dobře, ačkoli se tam zdrží jen na pár minut. Příště může přijít s kamarády, aby jim ukázal svou oblíbenou kavárnu se skvělou atmosférou a ještě lepší kávou.

Zákaznický servis je důležitý, ať už si jde zákazník pro rychlou kávu, nebo se u vás zdrží delší dobu.

TAKEAWAY MARKETING

Současný svět je chaotičtější a rychlejší než kdy předtím. Lidé blokují reklamy a ignorují e-maily tak, že je odesílají přímo do složky se spamem. To znamená, že je důležité se znovu začít zaměřovat a objevovat všechny výhody tzv. offline marketingu.

 

Dnešní zákazník nemá čas sledovat reklamní sdělení (ve skutečnosti je čím dál víc ignoruje). Kdo však nemá čas si vypít lahodnou kávu? To by byl člověk sám proti sobě.

 

Díky kelímku s kávou můžete však své zákazníky proměnit v malé ambassadory vaší značky.

DESIGN KELÍMKU = VAŠE ZNAČKA

Vytvořte si své jedinečné logo, díky kterému vás všichni poznají. Jelikož pouhé nošení kelímku v ruce stačí k tomu, aby vaši značku viděli dalších desítky očí během dne, aniž by vás třeba navštívili. 

 

Možná vás nenavštíví hned ten den, ani druhý, ale vaše logo se lidem bude postupně zapisovat do povědomí a když pak narazí na vaši kavárnu, budou ji tak nějak podvědomě znát a půjdou si dát kávu raději k vám než naproti k vaší konkurenční kavárně. A proč? Protože už někde viděli vaše logo. Viděli ho u ostatních lidí a budou chtít vaši kávu taky ochutnat.

Díky vašemu jedinečnému kelímku se můžete krásně odlišit a zviditelnit také od vaší konkurence. Dejte si práci s designem vaší značky. Vyplatí se to.

VÁŠ KELÍMEK NA SOCIÁLNÍCH  SÍTÍCH

Pokud bude váš kelímek něčím vyjímečnější, něčím neobvyklý a hlavně stylový, zákazníci si jej budou fotit a přidávat na své sociální sítě. Vytvořte si účet na sociálních sítích a sdílejte fotografie nejen od svých zákazníků. Oni budou rádi a vy také. Dělají vám totiž reklamu. A úplně zadarmo.

 

Potřebujete rozjet například Instagram? Vytvořte malou soutěž. Klidně jen o pár káv zdarma. Úkolem může být třeba vyfocení kávy ve vašem kelímku na nějakém napaditém místě. Lidé budou o vás psát a sdílet vaše fotky s vaším logem. A o to vám jde! Čím víc lidí vidí vaše logo, tím víc vás budou chtít navštívit. Instafriendly kavárna je v dnešní době totiž nutností.

Vytvořte váš kelímek a logo dostatečně atraktivní, aby stál lidem za fotku.

EKO KELÍMKY

V současné době, kdy se neustále řeší ekologie a životní prostředí, se toto téma dostalo i do kavárenské oblasti. Čím dál víc lidí si nosí své vlastní kelímky, které mohou znovu a znovu používat.

 

Vytvořte si vlastní eko kelímky na kávu s vlastním logem a začněte je dávat vašim zákazníkům. Ti pak budou váš kelímek nosit všude s sebou a vy se pomocí tohoto způsobu můžete dostat do širšího povědomí. 

 

Záleží samozřejmě na vás, jak toto nové téma uchopíte. Nabídněte slevu, například 5 Kč, tomu kdo si přinese vlastní kelímek pro kávu s sebou. Možná si pak lidé dají raději kávu s sebou u vás, než u vaší konkurence.

OTOČ KELÍMEK

Otoček kelímek je název poměrně nového projektu, který nabízí kelímky na kávu, které po jednom použití neskončí hned v popelnici. Vytvořili odolné, stylové a praktické kelímky na kávu s sebou. 

Jak to funguje? Spojíte se s projektem Otoč kelímek a domluvíte se, že se přidáte k jednomu z 360 míst po České a Slovenské republice, kde tyto vratné kelímky fungují. Na kelímky funguje vratná záloha v hodnotě 50 Kč/ 2 . Zákazník si v něm odnese kávu, čaj, nebo jakýkoliv jiný nápoj a poté jej vrátí na stejném, či na kterémkoliv jiném místě, kde tento projekt funguje. A nepotřebuje k tomu žádnou účtenku.

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Zajistěte ke kávě s sebou plný servis, jako kdyby zákazník seděl u vás v kavárně. Na mysli je jednoduché příslušenství jako jsou dřevěné míchátka, obal na kelímek, aby se člověk nespálil, cukr – třtinový i bílý, víčka a podnosy na více kelímku. Díky těmto pár věcem navíc, usnadníte zákazníkovi požitek z kávy a poskytnete nákup, který je pohodlný a bezproblémový.

NENÍ DŮVOD PROČ NENABÍZET KÁVU S SEBOU

Žádná velká nevýhoda, proč nenabízet kávu se sebou, ve skutečnosti není. Díky této možnosti, můžete přilákat nové zákazníky, kteří si nestíhají sednout ke kávě, ale zároveň zrovna potřebují doplnit hladinu kofeinu. Na našem eshopu najdete možnost zakoupení kelímků a jiného příslušenství na kávu s sebou. Dopřejte tak svým zákazníkům možnost vypít si výběrovou kávu i po cestě do jejich práce.

Byl článek užitečný?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnocení: 0

Buďte první kdo ohodnotí..

Pražíme především výběrovou kávu a zajišťujeme služby pro kavárny a firmy.
Doporučujeme pro kavárny
zrnková káva a kapsle
Výběrová káva pražíme kávu pro kavárny dle chutí zákazníků
školení latteart
Baristické kurzy kurz Barista s akreditací MŠMT a menší kurzy
velkoobchod kávy a vybavení
Velkoobchod kávy káva, kávové vybavení a příslušenství
služby pro kavárny

Spokojení zákazníci

98% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 15 druhů káv

Vše pro přípravu kávy

189 značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad 1490 Kč