čtení 3 minut | Blog / Založení kavárny

Pokud provozujete kavárnu, určitě chcete držet krok s kávovými novinkami, které zrovna frčí. Cold brew je novinka, která se sice už nějaký rok objevuje na nápojových lístcích v kavárnách, ale stále se hledají nové a nové způsoby, jak se dá připravovat a podávat. Přinášíme vám tři možné způsoby, jak můžete podávat cold brew ve své kavárně. Rozhodnutí je jen na vás a kapacitě, kterou vám nabízí vaše kavárna. 

TIPY JAK NABÍZET COLD BREW V KAVÁRNĚ

Existuje mnoho způsobů, jak nabídnout zákazníkům cold brew. Každá varianta však může mít pro vaše podnikání výhody a nevýhody v závislosti na vaší kapacitě a zdrojích. Zde jsou nejčastější možnosti, jak připravovat a podávat cold brew v kavárně.

NABÍDKA KLASICKY PŘIPRAVOVANÉHO COLD BREW 

Nejjednodušší způsob, jak připravit cold brew pro zákazníky, je nechat louhovat namletou kávu ve větším džbánu nebo french pressu. Tato možnost je cenově nejdostupnější, jelikož nevyžaduje žádné speciální drahé vybavení. Vyžaduje však trochu větší časovou investici do práce. Tato jednoduchá příprava má však i své rizika. Pokud se dostane vzduch do kávy, může oxidovat, což negativně ovlivní výslednou chuť kávy a může zkrátit její dobu trvanlivosti. Máme pro vás recept, jak připravit to nejlepší cold brew. Čtěte na našem blogu.

Pro začátek můžete vyzkoušet Toddy cold brew systém, který vám ulehčí práci při přípravě cold brew.

Tato možnost je skvělá pro kavárny, které teprve začínají experimentovat s nabídkou cold brew. Vyzkouší si, jak na nabídku budou reagovat zákazníci a případně pak mohou zefektivnit přípravu cold brew. Pro přípravu cold brew ve větším objemu vyzkoušejte Brewista cold pro. Díky tomuto přístroji, bude příprava cold brew jednoduchá a připravená káva bude zároveň krásně čistá a chutná.

S čím připravit cold brew?

Toddy Commercial Filters 50 ks papírové filtry
4 404,0 Kč
Do týdne u vás
Naiko Nitrogen Cold Brew Coffee Dispenser černý
120 727,0 Kč
Do 4 dnů u vás
Toddy Commercial Cold Brewing System
Doprava zdarma + Dárek navíc
4 995,0 Kč
Do týdne u vás
Toddy Home Cold Brew systém
Doprava zdarma + Dárek navíc
1 990,0 Kč
Skladem ihned

NABÍDKA NITRO COLD BREW Z PÍPY

Nitro cold brew se servíruje pomocí dusíku z pípy. Právě díky tomuto je tento způsob poněkud finančně nákladnější. Pokud však budete do této metody investovat, určitě se vám to vyplatí. Takto podávané cold brew nejen, že vypadá velmi efektivně díky krémově pěně, ale také vydrží déle čerstvé. Do nerezové láhve se totiž nedostane kyslík, je vzduchotěsná a cold brew se vám nezkazí tak rychle, jako u prvního klasického způsobu. 

 

Zaručujeme vám, že zákazníci budou chtít ochutnat takovou novinku jako je káva z pípy. Díky dusíku bude mít cold brew krásnou krémovou pěnu. Nitro Coldbrew ale z našich zkušeností nechutná příliš mnoha lidem. Bublinky jsou efektní ale mění výrazně chuť coldbrew.

 

Při zvažování používání této metody v kavárně je třeba si uvědomit, že je nutné zakoupit specializované vybavení. Bude také vyžadovat průběžné údržby, aby bylo zajištěno, že se cold brew nebude kazit v nerezových lahvích.

NABÍDKA COLD BREW V SKLE (RTD nápoj)

Cold brew se může prodávat již přímo ve skleněných lahvích. Je to jeden z dalších způsobů, jak mohou kavárny začít s prodejem cold brew. Tzv. ready to drink (RTD) – připraveno k přímé spotřebě. Zákazníci si tak můžou vypít cold brew přímo v kavárně nebo si jej odnést domů či na výlet.

 

Cold brew je v lahvích zakonzervováno a nezkazí se tak rychle. Kavárny tak mohou prodávat nápoje klidně i ve větším množství, například do kanceláří či restaurací.

Cold brew podávané jako nápoj ready to drink, má také své nevýhody. Jako kavárna byste měli zvážit spolupráci s lahvovací společností, která vám zajistí pasterizaci potřebnou k tomu, aby cold brew bylo stabilní a nezkazilo se.

JAK DÁLE KOMBINOVAT COLD BREW

Využijte cold brew i pro další nápoje ve své nabídce. Nebojte se kombinovat cold brew také s alkoholem. Přečtěte si náš článek, proč v kavárně nabízet kávové drinky a jak uspokojit své hosty. Cold brew si bude dobře rozumět s vodkou, rumem či whisky.

Vyzkoušejte cold brew také s tonicem. V nabídkách existují už další různé variace tonicu. Zkoušeli jste fialkový nebo růžový? Léto ještě nekončí, tak ohromte své zákazníky novou zajímavou nabídkou. 

Vybavení na přípravu Coldbrew

Byl článek užitečný?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnocení: 0

Buďte první kdo ohodnotí..

Pražíme především výběrovou kávu a zajišťujeme služby pro kavárny a firmy.
Doporučujeme pro kavárny
zrnková káva a kapsle
Výběrová káva pražíme kávu pro kavárny dle chutí zákazníků
školení latteart
Baristické kurzy kurz Barista s akreditací MŠMT a menší kurzy
velkoobchod kávy a vybavení
Velkoobchod kávy káva, kávové vybavení a příslušenství
služby pro kavárny

Spokojení zákazníci

95% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 10+ druhů káv

Vše pro přípravu kávy

70+ značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad tisíc Kč