čtení 4 minut | Blog / Recenze

Štíhlý ruční mlýnek na kávu, který kombinuje funkčnost a design. Jednoduše a kompaktně. Patří také mezi cestovní mlýnky právě díky svému úzkému zpracování. Pokukujete po mlýnku Timemore Slim? Přečtěte si v naší recenzi, co od něj můžete čekat.

Když dostanete do ruky Timemore Slim, nebudete ho chtít pustit. Padne do dlaně jako ulitý. Podobně příjemný pocit už jen se samotného držení mlýnku zažijete také například u jeho menšího “bratra”, tedy Timemore Nano Grinder. Oba tyto mlýnky mají výraznou povrchovou strukturu, která nedopustí, aby se vám mlýnek vysmekl z ruky. Pevné tělo mlýnku vyrobené z jednoho kusu hliníkové slitiny ve vás zanechá pocit, že právě držíte kvalitní produkt.

PŘEDSTAVUJE SE: TIMEMORE SLIM

 

výška 16 cm
šířka 4,5 cm
kapacita 25 g zrnkové kávy
mlecí kameny kónické ocelové, 38 mm
materiál hliník a nerezová ocel

Vraťme se na začátek. Když si objednáte Timemore Slim, obdržíte “fancy” černou krabičku. Uvnitř najdete samozřejmě zakoupený mlýnek, ale i malý návod, jak s mlýnkem pracovat. Mlýnek má u sebe v krabičce také svůj osobní cestovní obal, ve kterém jej bez poškrábání vezmete s sebou kamkoli půjdete. Výrobci nezapomněli přibalit ani štěteček na pro čištění mlýnku.

SPECIFIKACE MLÝNKU TIMEMORE SLIM

Timemore Slim trochu povyrostl. Narozdíl od Timemore Nano je o 6 cm vyšší. Přesto je skvělým cestovním mlýnkem. Je vyšší, ale je také hubenější. Podařilo se mu shodit na krásných 45 mm v průměru. Přitom do něj najednou nasypete cca 25 g pražené kávy. Což je zhruba o 10 g více, než byste dostali do Timemore Nano.

 

Uvnitř precizně vyfrézovaného těla mlýnku jsou uloženy 38 mm ocelové mlecí kameny. Které zajišťují opravdu efektivní mletí. To spočívá hlavně v konzistenci mletí a jeho pohodlnosti a rychlosti. Jako je u ručních mlýnků obvyklé, nastavujete hrubost mletí postupně. Kónické mlecí kameny přibližujete či oddalujete otáčením kovového knoflíku.

CESTOVNÍ MLÝNEK PRO RŮZNÉ DRUHY PŘÍPRAVY KÁVY

Rozsah nastavení a právě konzistentnost mletí při různém nastavení mlýnku mu dodává určitou uniformitu. Myšleno tak, že mele skvěle nejen pro různé metody alternativní přípravy kávy, ale zvládá i mletí pro přípravu espressa.

 

V tomto bodě je však nutno podotknout, že mletí na espresso je sice jednou z možností použití mlýnku, ale právě pro jeho univerzálnost se na takto jemné mletí nespecializuje. Espresso s jeho pomocí připravíte. Stupně nastavení jemnosti mletí však nemusí vyhovovat pro zcela perfektní extrakci.

Příprava espressa je specifická velmi jemným mletím, které zaručuje speciální espressový mlýnek. Na rozdíl od univerzálních mlýnků jsou stupně jemnosti mletí od sebe jen v malé vzdálenosti pro přesné nastavení a perfektní espresso.

POHODLNOST A KVALITA MLETÍ

Timemore Slim patří mezi ruční mlýnky střední cenové kategorie. Je to jednoduchý mlýnek, ale je vyroben promyšleně a z kvalitního materiálu. Samotný proces mletí není nikterak náročný, právě naopak. Z ruky vám nevyklouzne. Jeho ocelová klička dobře zapadne na hřídel. Dřevěná úchytka na konci kličky je v ruce velmi příjemná. Všechno dohromady přispívá pohodlnému mletí.

 

Je ale pravdou, že pokud se rozhodnete namlít více dávek kávy, tak se vám jeho funkčně-designová povrchová úprava může do dlaně trochu otisknout. Ale radost vaší návštěvy z výborné kávy za to přece stojí. Protože, jak sami dobře víte, kvalitní mletí, znamená základ pro přípravu dobré kávy. Přesně to vám Timemore Slim přinese, ať už připravujete kávu pomocí Chemexu, French Pressu či Aeropressu.

Ebook zdarma: Jak na alternativní přípravu

KOMU SE BUDE HODIT?

Mlýnek Timemore Slim se hodí pro všechny, kdo to s kávou myslí opravdu vážně hned od začátku jejich cesty za poznáním tajů správné přípravy kávy. Je o krok.. i když v tomto případě lépe řečeno o velký skok lepší v kvalitě mletí než levné ruční mlýnky typu Hario Mini Mill

 

Naopak se mlýnky Timemore dostávají svými schopnostmi do porovnávání s těmi nejlepšími ručními mlýnky na trhu, jakými jsou mlýnky Comandante. Tato štíhlá verze mlýnku je skvělým pomocníkem k přípravě kávy na cestách či výletech každého milovníka kávy.

Ruční mlýnek Timemore společně s našlehaným mlékem pro perfektní kávu.

Líbil se vám tento článek? Mrkněte na naše další články.

Byl článek užitečný?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnocení: 0

Buďte první kdo ohodnotí..

Pražíme především výběrovou kávu a zajišťujeme služby pro kavárny a firmy.
Doporučujeme pro skvělou kávu
zrnková káva a kapsle
Výběrová káva čerstvě pražená káva a výběrové kapsle
kávovary
Kávovary pákové, automatické a překapávací kávovary
mlýnky na kávu
Mlýnky na kávu ruční a elektrické mlýnky na kávu
Naše služby pro gastro

Spokojení zákazníci

95% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 10+ druhů káv

Vše pro přípravu kávy

70+ značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad tisíc Kč