čtení 4 minut | Blog / Recenze

Elektrický kávový mlýnek vytvořený dnes již tradiční norskou společností na domácí spotřebiče – Wilfa a ve spolupráci s autoritou ve světě kávy – Tim Wendelboe.

Výběr mlýnku na kávu

Elektrický mlýnek Wilfa Svart se stal oblíbeným domácím mlýnkem a své místo v kuchyni si právem zaslouží.

O tento mlýnek se budete zajímat nejvíce ve chvíli, kdy se rozhodnete urychlit a zjednodušit přípravu vaší filtrované kávy.

Je obvyklé, že lidé, kteří vstoupili na cestu výběrové kávy, objevují její svět postupně a za poznáním tajemství kávy je vede domácí příprava kávy. Z technických i ekonomických důvodů obzvláště filtrované.

Na espresso si zajdou k profesionálům do kavárny a doma zkoušejí rozluštit záhady otvírání chuti kávy ze zrnek a jejího přenosu do šálku. 

První mlýnek na kávu

První nesmělé krůčky je vedou ke koupi mlýnku – kvalitního, ale levného.

Právě počáteční nejistota vyvíjí tlak na cenu, proto se zaměřují na nákup mlýnku za pár stovek. Aby zůstal mlýnek i v této cenové kategorii kvalitní, musí se kupující spokojit s faktem, že bude bez motoru a on bude muset sám ručně točit kličkou.

No není to žádná velká práce, někdo v této činnosti nachází i radost a mletí spojuje s celkovým “rituálem” přípravy kávy.

Navíc nespornou výhodou ručního mlýnku je jeho skladnost a to, že ho vezmete s sebou i na výlet nebo dovolenou.

Rozhodnutí pro elektrický mlýnek

Pak ale nastávají případy, kdy prostě ručně mlít nechcete. Ať už je důvodem, že vás to nebaví, nemáte na ruční mletí čas nebo kávu melete často, rozhodnete se k pořízení elektrického mlýnku.

Očekáváte od něj jistotu, zjednodušení a zrychlení. Chcete mlýnek, který mele za vás a vy máte čas na další činnosti, který mele rychle, aby vám příprava kávy šla pěkně od ruky, i když jste sotva otevřeli oči.

Také očekáváte kvalitu mletí minimálně takovou, jaká je u ručního mlýnku. V neposlední řadě hraje roli cena, další funkce a také třeba i to, jak bude vypadat, protože elektrický mlýnek už tak skladný jako ruční není.

Jedinečný mlýnek Wilfa Svart

Z našich osobních zkušeností vychází v poměru cena / výkon nejlépe mlýnek Wilfa Svart. Přesně s tímto záměrem byl tento kávový mlýnek i vytvořen.

Dostupnost a nízkou cenu zajišťuje know-how a možnosti výrobce – norské firmy Wilfa, která se zabývá domácími spotřebiči už od roku 1948.

Za tu dobu společnost Wilfa nasbírala spoustu zkušeností a vydobila si na světovém trhu silné jméno jako firma zaměřená na kvalitu, funkčnost i design svých produktů.

Stejně důležité je pro Wilfu i ekologické podnikání. Proto je její jméno a s ním i výrobky spojovány s udržitelností a etickým původem

Tim Wendelboe a Wilfa Smart

Tuto sbírku kladů firmy korunuje propojení se s hvězdou kávového světa Timem Wendelboem, který s Wilfou spolupracuje v oblasti spotřebičů pro přípravu kávy.

Tim Wendelboe v roce 2004 vyhrál světový baristický šampionát a od té doby se z něj stal jeden z předních odborníků v oblasti výběrové kávy. Jeho odborný dohled je viditelně znát na kvalitě mletí tohoto mlýnku. 

Bližší pohled na Wilfa Svart

Lepší model, stále nízká cena

Spojení Wilfy a Tima Wendelboe mlýnek Wilfa Svart dokonale odráží.

Tento mlýnek naleznete v nabídce ve dvou variantách. Wilfa Svart WSCG-2 je první verzí a i když kvalita namleté kávy je srovnatelná, takřka stejná jako u modelu Wilfa Svart CGWS-130B, má mlýnek nižší cenu.

Při pohledu na tyto dvě verze hned zaznamenáte rozdíl ve vizuálním zpracování. V první verzi byla použita kombinace černé a nerezu, kdežto druhý model je celočerný.

Kromě těchto kosmetických detailů je zvýšení ceny druhé verze tohoto mlýnku dáno technickými zlepšeními.

Motor je tišší a nádobka na mletou kávu je opatřena antistatickým povlakem

Která Wilfa to bude?
Wilfa Svart CGWS-130B
Materiál mlecích kamenů: Ocel. Pro přípravu: Filtrovanou kávu, Alternativní metody přípravy. Velikost mlecích kamenů (mm): 40 mm
3 667,0 Kč
Do týdne u vás
Wilfa Uniform WSFBS-100B
Materiál mlecích kamenů: Ocel. Pro přípravu: Filtrovanou kávu, Alternativní metody přípravy. Velikost mlecích kamenů (mm): 58 mm
11 900,0 Kč
Skladem ihned
Wilfa Balance CG1S-275 stříbrný
Materiál mlecích kamenů: Ocel. Pro přípravu: Filtrovanou kávu, Alternativní metody přípravy. Velikost mlecích kamenů (mm): 40 mm
4 499,0 Kč
Do týdne u vás
Wilfa Balance CG1B-275 černý
Materiál mlecích kamenů: Ocel. Pro přípravu: Filtrovanou kávu, Alternativní metody přípravy. Velikost mlecích kamenů (mm): 40 mm
3 804,0 Kč
Do týdne u vás
Wilfa Svart WSCG-2
Materiál mlecích kamenů: Ocel. Pro přípravu: Filtrovanou kávu, Alternativní metody přípravy. Velikost mlecích kamenů (mm): 40 mm
3 990,0 Kč
Do týdne u vás
Wilfa Uniform WSFB-100S
Materiál mlecích kamenů: Ocel. Pro přípravu: Filtrovanou kávu, Alternativní metody přípravy. Velikost mlecích kamenů (mm): 58 mm
9 697,0 Kč
Do týdne u vás

Proč Wilfa Svart?

Druhá, celočerná, verze dělá z mlýnku Wilfa Svart do detailu vyladěný domácí mlýnek pro přípravu filtrované kávy. Mezi jeho výhody patří zejména:

  • jednoduché ovládání: pouhým otočením násypky, na které jsou přehledně vyznačeny mlecí stupně – až 70 stupňů mletí
  • kvalitní mletí: mlecí ústrojí je tvořeno kónickými mlecími kameny z oceli
  • odolná konstrukce: tělo mlýnku je vysoce odolné, jelikož je vyrobeno z oceli. V plastu je jen násypka a nádobka na namletou kávu
  • další funkce: ochrana motoru proti zaseknutí kávy mezi kameny, časovač mletí, antistatická nádobka na kávu, místo pro shování kabelu ve spodní části mlýnku, velká kapacita až 250g kávy
Wilfa Svart

Mlýnek Wilfa pro každý den

Mnoho spokojených zákazníků si ji pochvaluje. Jediná negativní zmínka se týká tvaru nádobky na mletou kávu. Tahleta nedokonalost má však minimální dopad na funkčnost mlýnku.

U nás doma mele Wilfa spolehlivě a každý den již více než dva roky. Spolu s váhou Brewista Smart Scale V2 a konvicí brewista smart pour tvoří základní vybavení domácího baristy pro přípravu filtrované kávy.

Skvěle namletá káva – základ dobrého šálku

Byl článek užitečný?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnocení: 0

Buďte první kdo ohodnotí..

Pražíme především výběrovou kávu a zajišťujeme služby pro kavárny a firmy.
Doporučujeme pro skvělou kávu
zrnková káva a kapsle
Výběrová káva čerstvě pražená káva a výběrové kapsle
kávovary
Kávovary pákové, automatické a překapávací kávovary
mlýnky na kávu
Mlýnky na kávu ruční a elektrické mlýnky na kávu
Naše služby pro gastro

Spokojení zákazníci

98% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 15 druhů káv

Vše pro přípravu kávy

189 značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad 1490 Kč