Do popředí zájmu světových baristů i kávomilců se dostává novinka v oblasti ruční přípravy filtrované kávy. Z Austrálie do celého světa míří manuální kávovar Delter Coffee Press. U milovníků filtrované kávy vzbuzuje zájem i přes to, nebo právě možná proto, že je svou konstrukcí velmi podobný velice populárnímu Aeropressu. Jaký je tedy mezi těmito metodami přípravy filtrované kávy rozdíl?

Král Aeropress je mrtev, ať žije král Delter Coffee Press! Třetí kávová vlna přináší velký rozvoj nejen kávových technologií, ale i vývoj ve všech oblastech výzkumu a poznávání výběrové kávy. I když se Aeropress usídlil na mnoha poličkách v kavárnách, kuchyních a často i srdcích kávomilců po celém světě, příchází se o trůn nejoblíbenější pomůcky pro přípravu filtrované kávy na cestách ucházet novinka z Austrálie – Delter Coffee Press.

POPULÁRNÍ AEROPRESS

Od roku 2005 začal kávomilce oslňovat Aeropress. Manuální kávovar na přípravu filtrované kávy, který si baristé po celém světě oblíbili hlavně pro jeho zábavné použití. Kávomilci z řad cestovatelů jsou jím přímo nadšeni a berou si svůj Aeropress všude s sebou. Všechny jeho přednosti vedoucí k šálku čisté a šťavnaté kávy způsobili, že se Aeropress, ač původně zamýšlený pro manuální přípravu espressa, stal jednou z nejoblíbenějších metod přípravy filtrované kávy na světě. Vždyť Aeropress má i svůj vlastní film!

UPGRADE Z AUSTRÁLIE

V austrálii se rozhodli jít při přípravě takovéto kávy ještě dál. Proto vám dnes můžeme představit tuto novinku: Delter Coffee Press. Na první pohled připomíná zmiňovaný Aeropress. Využívá také podobnou metodu přípravy kávy, tedy filtraci přes papírový filtr za pomocí tlaku, který vzniká tlačením na píst. 

 

Pro oba dva vyjmenované manuální kávovary je na první pohled společný vzhled, tedy tvar válce a použití umělohmotného materiálu. Díky tomu oby dva vynikají skladností a lehkostí, což z nich dělá ideální pomůcky na přípravu kávy na cestách. Čím se liší je to, jakým způsobem voda dopadá na mletou kávu.

Delter Cold Drip
Doprava zdarma + Dárek navíc
2 290,0 Kč
Do týdne u vás

AEROPRESS VS. DELTER COFFEE PRESS

Příprava kávy v obou těchto metodách je v základním principu velmi podobná. Použijete čerstvě mletou výběrovou kávu, kterou nasypete do spodní části těchto pomocníků pro přípravu kávy. Následně tlačíte na píst uvnitř plastového válce a tím vytváříte tlak na vodu, která pak prochází skrze mletou kávu. Takhle to funguje u obou popisovaných metod.

Delter Coffee Press nevznikl, aby Aeropress napodoboval, ale aby tuto skvělou metodu přípravy ještě vylepšil a zdokonalil. To nejlepší z Aeropressu u Delteru najdete. Zároveň s tím získáte i vyrovnanější extrakci. Delter Coffee Press má unikátní způsob zalévání. U Aeropressu zaléváte mletou kávu proudem vody z konvice. To má za následek turbulence, tedy nekontrolovatelné pohyby mleté kávy. Tyto turbulence zvyšují extrakci. Tím, že nemůžete ovlivnit jak se uvnitř válce budou částečky kávy pohybovat, dochází k náhodné extrakci. 

Pro oživení zde bude něco vypíchlé, rozbije to větší množství textu a ozvláštní článek.

POHYBY KÁVY A EXTRAKCE

Takovýto styl extrakce můžeme pozorovat hlavně při přípravě kávy ve French Pressu. Když připravujeme kávu ve French Pressu, používáme hrubší mletí a delší časy extrakce. Tím se trochu vyrovnají i rozdíly extrahování jednotlivých částeček kávy, které jsou způsobeny oněmi turbulencemi. Ty jsou u French Pressu žádoucí a podporujeme je sami například mícháním. 

 

U Aeropressu či Delteru používáme kratší časy přípravy a tím i jemnější mletí než u French Pressu. Proto zde hrají při extrakci roli i tyto drobné pohyby kávy. Aeropress jim zabránit neuměl, ale Delter Coffee Press to právě umí! Jeho vylepšená konstrukce je klíčem k unikátní metodě vstřikování vody, tzv. “Injection Brewing”. V pístu Delter Coffee Pressu se nachází Jet Seal: silikonová membrána s malými otvory. Skrze ně prochází voda, která je tak rozptýlená. Na mletou kávu pod ní, tak voda dopadá ne proudem ale střikem. Tím jsou pohyby mleté kávy minimalizovány. 

 

ČISTÁ KÁVA V PERFEKTNÍM BALANCU

To nejdůležitější, co tato nová technologie přináší, je výsledný šálek kávy. Je šťavnatý, dokonale vyvážený a také mnohem čistší, díky promyšlenějšímu umístění papírového filtru v sítku. Další fakta která dělají z Delteru vyzrálejšího bratra Aeropressu je použitý materiál. Delter je vyroben z vysoce odolného Tritan Copolyesteru. Také v něm připravíte až 400 ml kávy, což je další rozdíl oproti Aeropressu, který byl vytvořen pouze pro jeden cca 200 ml šálek. 

 

ZLATÝ VĚK KÁVY

Věříme, že v kávovém světě je dost místa pro všechny druhy přípravy a čím větší výběr bude, tím budete mít větší šanci si vybrat ten váš způsob, tedy metodu přípravy kávy, přesně takové jakou máte rádi. Vašeho osobního šálku kávy. Delter Coffee Press přišel s vylepšenou technologií přípravy. Není to tak dávno, co Aeropress vydal svou zmenšenou verzi speciálně pro cestovatele. Originálním způsobem zakomponovali podobnou techniku přípravy, jaká se používá u Aeropressu, britští Barista&Co ve svém Twist Pressu.

Byl článek užitečný?

Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnocení: 0

Buďte první kdo ohodnotí..

Pražíme především výběrovou kávu a zajišťujeme služby pro kavárny a firmy.
Pro perfektní šálek filtrované kávy
káva na filtr
Káva na filtr čerstvě pražená výběrová káva
alternativní příprava
Alternativní příprava vybavení a příslušenství k alternativní přípravě
mlýnky na kávu
Mlýnky na kávu ruční a elektrické mlýnky na kávu
Naše služby pro gastro

Spokojení zákazníci

95% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 10+ druhů káv

Vše pro přípravu kávy

70+ značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad tisíc Kč