čtení na 2 minut | kategorie : Blog, Jak připravit filtrovanou kávu, Škola baristů

AeroPress je řešením pro snadnou a rychlou přípravu kávy. Máme pro vás 5 tipů jak můžete svůj AeroPress využít kromě klasického receptu na přípravu kávy.

Použijte mikrovlnnou troubu

Použijte mikrovlnnou troubu k dosažení optimální teploty vody pro vaši kávu. Správná teplota vody by měla být kolem 90-94 °C a pokud nemáte konvici, která vám ukazuje teplotu vody je obtížné této teploty dosáhnout.

Existuje snadný způsob jak získat správnou teplotu vody. Potřebujete k tomu nádobu s vodou, teploměr a mikrovlnnou troubu. Stačí dát nádobu s vodou do mikrovlnné trouby, zapnout stopky a průběžně kontrolovat teplotu vody teploměrem. Pro další použití už budete vědět přesný čas, jak dlouho máte nechat vodu ohřívat v mikrovlnné troubě.

Upgrade Aeropressu pomocí Fellow

Originální recept AeroPressu pomocí Fellow Prismo je připravit kávu jako espresso. Pokud chcete kávu připravit jako americano, stačí vám připravit kávu dle běžného postupu, následně jen dolít požadované množství vody.

Kávu si tak můžete připravit dopředu a až ji budete chtít vypít, stačí jen dolít vodu. Teplotu dolévané vody si určíte sami, podle vašich preferencí.

Ebook zdarma: Jak na alternativní přípravu

Přípravte až 2 kávy najednou

Většina lidí si myslí, že pomocí AeroPressu lze připravit jen jedna káva. Pravdou je, že můžete připravit rovnou 2 kávy najednou. A jak to udělat? Stačí jen použít více kávy a upravit mletí. Použijte takové množství kávy, kolik šálků chcete připravit. Naplňte AeroPress vodou po bod 2 a opatrně zamíchejte, ať kávu nevylijete. Kávu přefiltrujte a stačí jen dolít množství vody na vámi určený počet šálků. A máte hotovo.

Úspora filtrů

Věděli jste, že můžete použít papírové filtry vícekrát? Stačí vám použitý filtr opláchnout teplou vodou a nechat jej uschnout. Filtr pak bude připraven k dalšímu použití. Může se vám to hodit, například, když nebudete mít doma nové filtry.

Další možností je kovový filtr Able.

Stlačujte jemně

Nejdůležitější je stlačovat AeroPress jemně a pomalu. Když budete stlačovat jemně, voda bude mít lepší průtok přes kávu a tím získá lepší chuť. Pokud stlačíte pevně a rychle, káva zablokuje tok vody. Filtrování potrvá déle a káva bude hořká.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho..

Spokojení zákazníci

98% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 17 druhů káv

Vše pro přípravu kávy

88 značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad 990 Kč
Autor : Mirka Vnenková
“Akce (a káva) je základní klíč k jakémukoliv úspěchu” - Picasso (a já).Káva mě uchvátila před cca 7 lety a rozhodla jsem se, že bude mou prací, koníčkem i posláním. Začala jsem u myčky a dostala se až k provozu kavárny. Jsem baristka, která píše o kávě.
Napsáno: 19.11.2019

O nás

Jsme pražírna výběrové kávy a distributor kávovarů a kávového vybavení. jak pražíme kávu