Jaké přínosy má pořízení automatického pěniče mléka do vašeho podniku? Dneska zjistíte, proč je automatizace šlehání mléka do kávy opravdový „game changer“. Objevte, která technologie výrobníků mléčné pěny bude pro vás ideální.
OBSAH:
- Proč automatizovat šlehání mléka ve vašem podniku
- Rychlost šlehání mléka a efektivita v kavárně
- Konzistentní kvalita mléčné pěny a kávy
- Dokonalá chuť mléka i rostlinných alternativ
- Ztrátovost a chyby manuálního šlehání mléka
- Maximalizace spokojenosti hostů kavárny
- Jaké jsou technologie automatické výroby mléčné pěny
- Napěňovače mléka samostatně stojící
- Latte Art Factory vs. Übermilk
- Automatické šlehání mléka na kávovaru
Proč automatizovat šlehání mléka ve vašem podniku
Zpěněné teplé mléko v dokonale hladké textuře. To je hlavní cíl automatických výrobníků mléčné pěny pro přípravu především kávových nápojů. Proč takový stroj potřebujete? Důvodů je mnoho. Dnes vám předložím ty hlavní výhody automatických pěničů mléka pro profesionální použití. Tady jsou:
- Rychlost a efektivita pracovníků v kavárně
- Prvotřídní konzistentní kvalita nápojů
- Lepší chuťový profil šlehaného mléka
- Snížení nákladů na mléčný odpad
- Rozšíření nabídky mléčných nápojů
Rychlost šlehání mléka a efektivita v kavárně
Za dobu přípravy 1 latté vytvoříte minimálně 3. Rychlejší příprava dává prostor pro více objednávek, více hostů, více zisku. Efektivní práce baristy je “win-win” strategií a to pro zákazníka, majitele kavárny i baristu samotného. Toho čeká místo otráveného obličeje dlouho čekajícího hosta jeho potěšený úsměv nad rychle připravenou kávou. Obvykle i s tučnějším dýškem. 🙂 Nemluvě o snížení stresu baristy z množství objednávek.
Konzistentní kvalita mléčné pěny a kávy
Vždy stejně dokonalé. Takové má být cappuccino v kvalitní kavárně. Jak toho docílit, když se obsazení pracovních směn v průběhu roku neustále obměňuje? Sezónní brigádníci a fluktuace zaměstnanců k udržení jednotnosti produktů v kavárně moc neprospěje. Přitom náklady na zaučení a trénink nových baristů zanedbatelné také nejsou. Automatizované šlehání mléka je cestou k udržení stále skvělé kvality kávy i přes tyto běžné problémy kavárenských provozů.
Dokonalá chuť šlehaného mléka
Strojem šlehané mléko má výhodu v opakovatelné přesnosti. Vždycky tak bude mléko z něj chutnat stejně skvěle. Na rozdíl od manuálního šlehání, kdy i mírné přešlehání může znamenat nepříjemně nahořklou až spálenou chuť výsledného cappuccina. Mléko z automatického napěňovače má pokaždé tytéž vlastnosti. Nastavení výstupní teploty také můžete upravovat podle konkrétního použitého mléka a mít tak vždy mléčnou pěnu s dokonalou chutí.
Ztrátovost a chyby manuálního šlehání mléka
Opravdu velká výhoda automatických strojů na šlehané mléko je minimalizace ztrát na zbytcích. A tohle je něco, co každá kavárna pozná na financích takřka hned po zavedení automatického napěňovače do procesu přípravy kávy. Zbytky z tradičního šlehání mléka, včetně špatně ušlehaného či rozlitého mléka, by po přepočtu na peníze vydaly na konci dne na pěknou sumičku. Výrobníky zpěněného mléka naopak vydávají přesný objem mléka, který potřebujete. Takže ušetříte peníze a budete zase o krok blíže k zero-waste podniku.
Maximalizace spokojenosti hostů kavárny
Spokojený zákazník, spokojený kavárník. Tahle rovnice vžy platí. Jednak je to navyšování spokojenosti hostů kavárny díky rychlostí (viz bod 1). Ale také šíře nápojové nabídky. Omezujete v cestě za efektivitou množství produktů tak, aby obsluha kavárny vše zvládala připravit? Popřemýšlejte raději o automatizaci šlehání mléka.
Mléčné nápoje jsou v kavárnách nejčastěji objednávané. Svou nabídku můžete rozšířit o další varianty jako matcha latté a další trendové nápoje. Díky automatizaci šlehání může barista ušetřený čas věnovat přípravě dalších produktů, nebo přímé komunikaci se zákazníkem a navýšit tak jeho spokojenost a prodeje kavárny.
Jaké jsou technologie automatické výroby mléčné pěny
Ve své podstatě jsou tu dvě možnosti jak získat automatický šlehač mléka. Buď jako součást kávovaru nebo koupíte samostatně stojící výrobník mléčné pěny. Automatické šlehání mléka integrované do kávovaru je levnější. A to vzhledem k tomu, že je vystavěná na hotovém základu, tedy využívá tepelný zdroj a vůbec kávovar jako takový. Je prostě jeho vylepšením a proto má jen cenu příplatkové výbavy. Externí samostatný výrobník mléčné pěny však poskytuje větší výkon a sofistikované funkce pro šlehání mléka.
Napěňovače mléka samostatně stojící
Také mezi samostatnými výrobníky mléčné pěny lze udělat menší kategorizaci. Jsou zde dva způsoby šlehání mléka. Technologie může kopírovat styl šlehání baristy pomocí automatické parní trysky. Nebo funguje jako takový výdejník již hotového a uvnitř výrobníku zpěněného mléka. Pěniče s parní tryskou jsou levnější, přičemž cenový rozdíl je od cca 25 000 Kč oproti technologii výdejníků.
Latte Art Factory vs. Übermilk
Jen postavit konvičku pod výdejník a za pár sekund můžete nalévat latte art do cappuccina. Ano, i tak rychlé a jednoduché to může být. Výrobníky dokonalé mléčné pěny, které zefektivní práci baristy na maximum a které jsme sami odzkoušeli, jsou od firem Übermilk a Latte Art Factory. Jak si mezi nimi vybrat? Mrkněte na srovnání níže.
ÜBERMILK | LATTE ART FACTORY | |
rozměry š×v×h | 18×54×48,5 cm | 22×55,5×56 cm |
váha | 25 kg | 27 kg |
nastavení teploty | 55°C – 68°C | 4°C – 75°C |
rychlost výdeje | 1,3 litrů/hod | 0,9 litrů/hod (varianta PRO) |
čištění | semi-automatické | semi-automatické |
barva | nerez/černá/bílá | černá |
Co nás baví na Übermilk?
Je to robustní dříč se stabilním a rychlým výdejem. Potřebujete jen cca 7s na jedno latté, čímž se celý proces práce za kávovarem urychlí více než o 50%. Má všechny potřebné certifikáty a je schválený dle HACCP. Praktické je také nahlížení do statistik připravených mlék online. Krom své rychlosti je to extrémně konzistentní výrobník perfektního mléka na latte art do vytížených provozů.
Co nás baví na Latte Art Factory?
Hlavní rozdíl od konkurenčního výrobníku šlehaného mléka je ve variabilitě použití. Na začátku máte rovnou 4 možnosti výběru typu přístroje, zda potřebujete klasický nebo verzi Bar. Ta je z velké části instalovaná pod barovou desku, nad ní je už jen výdejní tryska, displej a odkapová miska. V obou verzích můžete vybírat mezi PRO nebo základním modelem. Pro všechny možnosti má také samozřejmě certifikace i cloudové statistiky provozních dat. Variabilita je i ve výběru teplé či studené mléčné pěny. Modulové řešení nabízí propojení dalších zásobníků mléka např. na rostlinné alternativy mléka.
Automatické šlehání mléka na kávovaru
O efektivitě procesů přípravy kávy je nejlepší přemýšlet hned při výběru kávovaru. Výrobci jako Nuova Simonelli a Victoria Arduino totiž nabízejí, za příplatek cca 16 tisíc korun českých, přidání technologie “EasyCream”. Váš kávovar tak dorazí ve vylepšené výbavě se schopností automatizovaného šlehání mléka.
Technologie “EasyCream” je speciální parní tryska s teplotním senzorem a přednastaveným způsobem šlehání mléka. Na baristovi je pouze naletí dávky mléka do konvičky, umístění trysky a zapnutí programu šlehání. Vychytávku “EasyCream” si můžete přiobjednat ke svému novému kávovaru Appia či Aurelia Wave. U nového modelu Aurelia s vylepšeným ovládáním na digitálním knoflíku trysky. Pro technologii se můžete také rozhodnout u všech profesionálních kávovarů Victoria Arduino.
Máte dotaz k tématu a nenašli jste v článku svou odpověď?
Stačí se zeptat, rádi vám poradíme
Možná vás bude zajímat také:
- Co je Übermilk a proč ho v kavárně potřebujete [recenze]
- Latte Art Factory: jak na automatizace v kavárně?
- PuqPress je automatický tamper na kávu, který prostě musíte mít
- Rychlý barista, dobrý barista. Jak se jím stát?
- [Případová studie] Jak zrychlit v kavárně
- Nuova Aurelia. Profesionální kávovar nové generace
Co se děje v pražírně? Aktuálně máme tyto výběrové kávy: