Kávovary Technivorm Moccamaster se v Nizozemsku vyrábějí již od roku 1964. Přestože jejich styl připomíná kávovary, které se často vyskytují v amerických filmech, ve skutečnosti jde o prvotřídní poloautomatické filtrové kávovary, které  jsou akreditovány světovou kávovou asociací SCAA a SCAE.

Moccamaster je výborný na použití v domácnostech, kanceláří nebo v kavárně. Jde o skvělý způsob, jak vyrobit vysoce kvalitní filtrovanou kávu ve velkých objemech. Pokud je doplněn odpovídající termo nádobou, může celou kancelář obšťastňovat kvalitní kávou celé hodiny.

V dnešním článku se dozvíte:

POSTUP

  1. Naplňte nádrž 1 litrem studené, čerstvé vody. Nejlépe filtrované
  2. Přeložte papírový filtr na každém lemu a vložte jej do kávovaru.
  3. Papírový filtr důkladně propláchněte horkou vodou a nechejte protéct vodu do termonádoby. Tím se odstraní chuť papíru z filtru a zahřeje se nádoba.
  4. Navažte cca 60 g kávy. Kávu namelte hrubě, podobně jako u french pressu. (važte i mletou kávu, tím docílíte přesné dávky a lepší výsledné chuti kávy.)
  5. Dejte mletou kávu do středu čerstvě propláchnutého filtru tak, aby vytvořila rovnoměrné lůžko připravené k zalití.
  6. Zatlačte termonádobu na místo tak, aby byl bezpečnostní spínač stlačený.
  7. Zapněte Moccamaster.
  8. Jemně promíchávejte kávu v každém 250 ml intervalu. To vtáhne kávu do středu filtru a podpoří rovnoměrnější extrakci.
  9. Filtrovaná káva je na světě. Užijte si ji!

 

Celý proces by měl trvat přibližně 6 minut.

JAKOU ZVOLIT KÁVU

U výběrové kávy se můžete setkat s označením: praženo na espresso a praženo na filtr. Káva, která je pražená na filtr, je vhodná pro alternativní způsoby příprav. Jedná se například o french press, V60, AeroPress, Chemex nebo právě překapávač.

 

Pražení kávy  probíhá v kratší době a dosahuje nižších konečných teplot. Právě díky tomu se káva označuje jako světle pražená. Ve světle pražené kávě se v chuti projeví její originální chuťové tóny jako je sladkost a acidita.

 

U nás na eshopu a v pražírně najdete tyto kávy vhodné na filtr:

 

BRAZÍLIE – ECOAGRICOLA SERRA DO CABRAL

Káva byla zpracována naturální metodou, což je nejstarší způsob zpracování kávových třešní. Naturální metodě se také říká suchá, jelikož je hlavním procesem sušení třešní. Doba sušení probíhá v rozmezí dvou týdnů až měsíce. Káva zpracována suchou metodou má plnější chuť a silnější tělo. Brazílie se spojuje s tóny hořké čokolády, mandarinky a rozinky.

 

KOLUMBIE – JORGE EMILIO BRAZO

Káva byla zpracována mokrou metodou. Tato metoda se vyznačuje kvalitnějším výsledkem chutí v kávě. Pro farmu ale tato metoda představuje větší finanční náročnost, protože je zde potřeba většího množství vody. Kávy zpracované mokrou metodou se vyznačují čistou chutí se sladkými a ovocnými tóny. V Kolumbii se snoubí chuťové tóny cukrové třtiny a černého rybízu.

 

RWANDA KARAMBI

Káva z afrického kontinentu byla zpracována suchou metodou. Díky tomu můžete v kávě cítit tóny pomeranče a černého čaje.

 

KONGO SOCIETE -MAITEA

Káva z Konga byla zpracována mokrou metodou. V chuti naleznete chutě medu, hroznu a kyselkavého citronu.

JAKÝ ZVOLIT PŘEKAPÁVAČ

Zaujala vás metoda překapávané kávy a hledáte ten správný překapávač do domácnosti, kavárny nebo na hotelové snídaně? Černá překapávaná káva se těší oblibě po celém světě, a tak jsme pro vás napsali článek o tom, jak vybrat vhodný překapávač do kavárny nebo hotelu.

ZNAČKA MOCCAMASTER TECHNIVORM

Moccamaster patří mezi ty levnější na trhu. To ale neznamená, že by byl nějak méněcennější. Překapávanou kávu pomocí Moccamasteru vytvoříte jednoduše a především rychle. Díky jeho termonádobě udrží teplou kávu celé hodiny. 

Hodí se do kaváren, hotelů ale i do domácností, kde vyžaduje více lidí kvalitní překapávanou kávu. Už za pouhých 6 minut zvládne Moccamaster překapat kávu v širokém množství kávy a to od 2 deci až po 1,25 litru. Pokud by to nestačilo, lze dokoupit náhradní termonádoba. Jeho menší nevýhoda je, že není připojen na vodu. To znamená, že musíte dolévat filtrovanou vodu.

Moccamaster má všechny díly plně odnímatelné. Nezapomeňte, že jednou za čas bude potřebovat odvápnit, především pokud máte tvrdou vodu. Má v sobě také zabudované těleso, které udrží teplotu vody ve stejné úrovni extrakce. 

Kávovar je certifikován světovou kávovou asociací SCAE a SCAA. Moccamaster je snoubením jednoduchosti a funkčnosti. Namísto displejů, časovačů a kontrole má pouze jedinou možnost. A to zapnutí a vypnutí přístroje.

MOCCAMASTER NÁHRADNÍ KONVICE 1,25 L
MOCCAMASTER KBG SELECT TECHNIVORM
MOCCAMASTER KBG 741 AO TECHNIVORM
MOCCAMASTER CUP ONE TECHNIVORM
MELITTA AROMA SIGNATURE DELUXE BLACK
MOCCAMASTER KBGT 741 TECHNIVORM

Dále by se vám mohlo líbit…