Chemie na čištění kávovarů je nedílnou součástí při přípravě kvalitní kávy. Každý kávovar potřebuje pravidelnou údržbu a čištění. Čištění zlepšuje chuť kávy, zvýší životnost a spolehlivost kávovaru. To vše jsou výhody používání čistících prostředků v přípravě kávy. Dokážou odstranit kávové oleje, nečistoty a skvrny a díky čistému stroji se zlepší chuť a vůně kávy.

Čištění kávových cest

Tablety Cafetto S15 slouží pro vyčistění kávových cest. Zaručují bezpečné a úplné odstranění kávových zbytků a olejů ze spařovacích jednotek automatických kávovarů. Čištění u automatických kávovarů provádějte minimálně 1x měsíčně.

Pokud má váš kávovar automatický čistící režim formou proplachu, doporučujeme ho čistit alespoň jednou za 14 dnů. Kávovary Melitta si například zahlásí nutnost čištění podle počtu káv.

Cafetto S15 tablety obsahuje v balení 100 tablet. Tablety obsahují pouze farmaceutické a potravinové přísady a nezpůsobují korozi. Doporučeno pro: Breville, De Longhi, Miele, Rancillio, Saeco, Schaerer, SCS.

Čištění pákového kávovaru

Cafetto Espresso Clean je přípravek, který byl testován a certifikován společností NSF, který zajišťuje, že přípravek nezanechává skvrny a nezpůsobuje korozi. Tento čistící přípravek je vhodný pro domácí i profesionální pákové kávovary.

Rychle se rozpouští a posléze odstraňuje kávové oleje a veškerou usazenou kávu, která omezuje průchodnost kávovaru. Zlepšuje chuť a aroma výsledné kávy. Nezanechává žádné stopy zápachu a nezpůsobuje korozi na zařízení. Součástí balení je cca 250 dávek, dávkovač je obsažen v nádobě pro přesné dávkování.

Odvápňovač Liquid Organic Descaler

Jedná se o tekutý, ekologický čistící prostředek sloužící k odstranění vápníku a zavápnění. Dokáže odstranit vápník i z varné konvice, bojleru a dalších zařízení. Odvápňovač Liquid Organic Descaler byl oceněn ekologickým certifikátem. Jeho složky jsou kompletně rozložitelné a navíc splňují mezinárodní normy. Kávovar odvápněte, jakmile kávovar nutnost odvápnění signalizuje. Pokud máte tvrdou vodu, je dobré ovlápnit každé 2-3 měsíce.

Čistící prostředek neobsahuje fosfáty. Navíc jsou jeho složky snadno biologicky odbouratelné. Prostředek byl testován společností NSF.

Ebook zdarma: Jak na espresso





Čištění mléčných cest

Cafetto Milk Line Cleaner odstraňuje zbytky mléka z mléčných cest a pěnivé látky. Jedná se o čistící prostředek pro mléčné cesty a pěnidla na automatických kávovarech s mlékem a měkkou vodou. Po vyčištění doporučujeme ještě pročištit parou.