Čtení: 9 minut

Hledáte vysoce kvalitní mlýnek pro vaši kavárnu? Zakládáte si na skvěle připravené kávě i u vás doma? Pokud chcete to nejlepší z nejlepších, podívejte se na výběr těch nejvíc vymazlených kávomlýnků za rok 2021!

Elektrické mlýnky pro všechny způsoby přípravy kávy

Tyto čtyři profesionální mlýnky jsou to nejlepší, co si do kavárny můžete pořídit. Králem profesionálních mlýnků za rok 2021 se stále drží Mahlkönig EK43, ale hned za ním jsou v této soupisce hvězdné mlýnky od Eureky a Nuova Simonelli.

1. Vítěz profesionálních mlýnků na kávu Mahlkönig EK43

>> nejlepší v kategorii: profesionální mlýnek na espresso i filtr <<

Král třetivlnových kaváren a profesionálních mlýnků roku 2021. Nezaměnitelné zpracování ocele mlecích kamenů a špičková technologie dělají z Mahlkönig EK43 absolutního vítěze mezi mlýnky jak na espresso tak filtr. Zdroj obrázku: eshop.lazenskakava.cz
MahlkonigX54

Německá společnost Mahlkönigje na trhu s mlýnky už více než 80 let a je uznávanou značkou mezi profesionály. Mahlkönig EK43 díky vysokému výkonu, spolehlivostí a skvělými výsledky mletí patří mezi nejlepší mlýnky na kávu. EK 43 namele 21-25 gramů za neuvěřitelnou jednu sekundu a produkuje nejjednotnější velikost částic, což znamená vyšší výtěžnost extrakce a vynikající chuť kávy. Jeho speciální tvar se stal ikonou na mezinárodní baristické scéně, kdy s ním v roce 2012 vyhrál World brewers cup barista Matt Perger

 

Ocelové mlecí kameny měří neuvěřitelných 98mm a otáčí se rychlostí 1740 ot./min, tím se zrna rovnoměrně rozmělní a zabrání hromadění tepla. Bruska je vybavena jističem proti přetížení. 

 

Odnímatelný zásobník na zrna o kapacitě 1,5kg. Díky posuvné desce umožňuje oddělit násypku od mlecí jednotky, aby neuniklo jediné zrno. Mlýnky Mahlkönig jsou vždy na špičce kvality a výkonu

2. Eureka Atom Pro

>> 2. místo v kategorii: profesionální mlýnek na espresso i filtr <<

Veliké 75mm kameny z ocele a přitom docela malý mlýnek. Klimatizace uvnitř, aby zrnkům nebylo při mletí příliš horko a ztráty při mletí také minimální. Eureka zase ukazuje, že opravdu umí! Zdroj obrázku: eshop.lazenskakava.cz
Eureka atom pro

Další z TOP hodnocených mlýnků od společnosti EUREKA. Pokud hledáte elektrický mlýnek, který vám namele kávu jak na espresso, tak na filtrovanou kávu, ATOM PRO je ideální volbou. Rychlý, tichý a spolehlivý!

 

Skvělý pomocník do kavárny, avšak díky malým rozměrům 18×18 se vleze i na menší pult, třeba do kanceláře. Mlecí kameny jsou ploché, z tvrzené oceli o velikosti 75mm. Kapacita zásobníku je přibližně 500g. Na násypce se na vrchní části nachází gumová část, která vám po zamáčknutí pomáhá vyfouknout zbylou namletou kávu, která se usadila v mlýnku. U mlýnků tak běžné ztráty na dávce kávy během mletí jsou u Atomu minimální. 

 

Mlýnek je rovněž vybaven ventilací, tím pádem zabraňuje přehřátí a pomáhá udržovat mlecí kameny v konstantní teplotě. Což je velkou výhodou, jelikož tak hlídá, aby se kávová zrna nespálila a tím neovlivnila výslednou chuť kávy

3. Italská špička Victoria Arduino

>> nejlepší v kategorii: profesionální mlýnek na espresso <<

Victoria Arduino Mythos

Unikátní mlýnek, na jehož vývoji se podíleli špičkoví světoví baristé. Victoria Arduino změnila pravidla přípravy espressa patentováním gravimetrické technologie. Mythos 2 kontroluje hmotnost mleté kávy a dávkuje ji dle přednastavené hodnoty. Patentovaný systém zajišťuje úspory energie a snižuje teplotu při mletí. Díky Clima Pro 2.0 dochází k udržování konstantní teploty uvnitř mlýnku

 

Mythos 2 je výkonnější s plně hliníkovým tělem a duálním ventilátorem, který umožňuje rychlejší chlazení motoru. Díky mlecím Unikátní mlýnek , na jehož vývoji se podíleli špičkoví světoví baristékamenům o průměru 85mm je podpořeno konstantní a rychlejší mletí kávy.

4. Eureka Atom Speciality 75 pro dokonalé espresso

>> nejlepší v kategorii: profesionální mlýnek na espresso do 30 000Kč <<

Eureka atom speciality

Výkonný, rychlý, neuvěřitelně tichý a přesný s precizním nastavením hrubosti mletí a velmi jednoduchou údržbou. To je Atom Specialty 75 od renomované značky Eureka. Je dokonalým mlýnkem pro všechny kavárny a domácí baristy, kteří chtějí maximální kvalitu. 

Mlýnek je vybaven elektronickým dávkováním kávy a díky patentovanému mechanismu nastavování hrubosti mletí, je práce s mlýnkem opravdu snadná. Tahle špička mezi mlýnky se 75mm mlecími kameny bude dělat radost všem nadšeným baristům.

5. Nuova Simonelli MDXS s vyspělou technologii mletí

>> 2. místo v kategorii: profesionální mlýnek na espresso do 30 000Kč <<

NUOVA Simonelli MDXS

Největší předností elektrického mlýnku od světové italské značky Nuova Simonelli je především jeho rychlost mletí. Mlýnek je vybaven mlecími kameny vyrobené z oceli. Je vhodný do všech gastronomických zařízení, ale díky svým nízkým nákladům na údržbu si jej můžete pořídit i do domácnosti.

 

Na LCD displeji si můžete nastavit dobu mletí jak na jednopáku, tak na dvoupáku a díky počítadlu neztratíte pojem o tom, kolik káv jste ten den udělali. Nechybí ani LED světlo

 

Díky technologii Sillent je mlýnek obzvláště tichý. Poskytuje vysoce kvalitní dávku mletí, kterou sype přímo do portafiltru. Díky provzdušňovacímu systému v mlecí komoře, zajišťuje stejnou teplotu kávy, Mlecí kameny o průměru 65mm poskytují rychlost mletí 2g/s. Čištění mlýnku je snadné a údržba je opravdu rychlá. 

Domácí elektrické mlýnky pro správnou přípravu espressa

Pokud si chcete doma umlít kávu rychle a pohodlně, tak je pro vás kvalitní elektrický mlýnek nezbytností!

1. Eureka Mignon Single Dose

>> nejlepší v kategorii: domácí mlýnek na espresso <<

eureka mignon single dose

Kvalitní, tichý a komfortnímlýnek s nulovou retencí. To znamená, že byl navržen tak, aby v mlecím ústrojí nezůstala téměř žádná káva. Takže je skvělou volbou pro ty, kteří často mění druh kávy. Hrubost mletí se nastavuje bezkrokově tzv. stepless systém. Jedná se o systém, kdy je hrubost regulována spodním kamenem. Stupeň hrubosti mletí je tedy zachován i po čištění a údržbě. 

 

Mlýnek je vybaven systémem ACE, který brání projevům hrudkovatění a působením elektrostatiky. 

2. Mahlkönig X54

>> 2. v kategorii: domácí mlýnek na espresso <<

MahlkonigX54

Tenhle domácí elektrický mlýnek vám zajistí prvotřídní mletí pro jakýkoliv způsob přípravy vaší oblíbené kávy. Od espressa, až po filtrovanou kávu. Díky nastavení hrubosti mletí v rozsahu 35 indikátorů, můžete namlít kávu jak na espresso, tak třeba na French press

 

Je vybaven LED displejem, na kterém si můžete rovněž nastavit dobu mletí, dávkování na single či double espressa nebo si můžete nastavit režim ručního mletí. Je vybaven ocelovými kameny o průměru 54mm a zásobníkem o kapacitě 500g.

3. Eureka Mignon Specialita

>> 3. v kategorii: domácí mlýnek na espresso <<

Eureka mignon specialita

Velkou výhodou tohohle mlýnku jsou jeho malé rozměry, takže je ideální pro vaši domácí přípravu kávy. Mlýnek má jednoduché ovládání s dotykovým displejem, na kterém si můžete nastavit čas i požadovanou hrubost mletí pro jednu či více dávek. 

 

Mlýnek je vybaven systémem proti hrudkování kávy statickým nábojem. Mletí se spouští jednoduše tlačítkem za prostorem pro páku, která drží sama, takže při přípravě cappuccina si mezitím můžete v klidu odskočit třeba pro konvičku na mléko

 

Ploché mlecí kameny o velikosti 55mm vám zajistí rychlejší mletí a efektivitu. Mikrometrické nastavení mletí vám umožní vyladit hrubost mletí.

Domácí elektrické mlýnky pro přípravu filtrované kávy

Ať už máte chuť na French press nebo všude oblíbenou V60, domácí elektrické kávomlýnky vám tyhle alternativní způsoby přípravy kávy pomůžou připravit rychle a jednoduše.

1. Wilfa Uniform

>> Nejlepší v kategorii: domácí mlýnek na filtrovanou kávu <<

wilfa uniform

Tento elektrický mlýnek od firmy Wilfa je kombinací kvalitního mlýnku a baristické váhy, která je součástí víka na vrchu mlýnku. Váha je digitální, má přesnost 0,1 g a můžete ji navíc také propojit se svým chytrým telefonem. 

 

Uniform vám namele kávu jak na espresso, tak na French press. Mlýnek má mlecí kameny z vysoce kvalitní oceli o rozměrech 58mm. Díky tomu je mletí rovnoměrnější.

 

Svým skvělým designem se bude ve vaší kuchyni skutečně vyjímat. Co se týče možnosti přehřívání, je výhodou pomalý motor. Mezi další výhody patří například čidlo pro automatické vypnutí. Wilfa uniform je velmi tichá a velikost zásobníku je 75g.

2. Fellow Ode Brew

>> 2. v kategorii: domácí mlýnek na filtrovanou kávu <<

Fellow Ode Brew

Ideální domácí pomocník pro přípravu překapávané kávy nebo jakýchkoliv jiných alternativních metod. Mlýnek nabízí 31 nastavitelných stupňů hrubosti mletí, pomocí kterých si ulehčíte práci při přípravě kávy v kanceláři nebo domácnosti. 

 

Je vybaven plochými nerezovými mlecími kameny o průměru 64 mm. Stylový a designový mlýnek zapadne do každé kuchyně. Součástí elegantní nádobky jsou navíc pomocné body pro měření 20g, 40g, 60g nebo 80g. 

 

Mlýnek je vybaven funkcí auto stop a jeho údržba je velmi jednoduchá. Mlýnek je tichý, takže si svou oblíbenou kávu můžete namlít i v brzkých ranních hodinách.

Na menší množství kávy postačí ruční mlýnek na kávu

Pořád se ve výběru ručních mlýnků tak trochu ztrácíte a zvažujete který si pořídit? Vybrali jsme pro vás jen ty nejlepší z nejlepších!

1. Světový Comandante C40 MK4

>> Nejlepší v kategorii: ruční mlýnky <<

comandante C40 MK3

Tento domácí ruční mlýnek je mnohými baristy považován za nejlepší na světě. Mlecí kameny s ostřejšími hranami vám zajistí snadnější mletí a rovnoměrně namletou kávu. V mlýnku nezůstává téměř žádná zbytková káva. Mletí si můžete nastavit pomocí otočného knoflíku pod mlecími kameny. Mlecí kameny z nerezové oceli jsou neutrální z hlediska vlivu na chuť kávy. Umlít kávu si můžete jak na espresso, tak pro jiné alternativní metody

 

Skvělou vychytávkou je zacvakávací systém, díky kterému si vaše preferované nastavení mletí zapamatuje a vy jej můžete opakovat znovu a znovu.

Produkty Comandante neobsahují hliník, používá vysoce výkonné polymery bez BPA, které splňují nejpřísnější normy bezpečnosti potravin. Mlýnek Comandante byl navržen tak, aby vydržel roky a roky náročného používání.

2. Chybí vám cestovní mlýnek na kávu? Sáhněte po 1Zpresso K-Plus

>> 2. v kategorii: ruční mlýnky <<

1ZPesso K-Plus

Pokud hledáte mlýnek, který vám bude skvělým společníkem na cestování, K-plus je jednoznačnou volbou. Tělo mlýnku je vyrobeno z nerezové oceli, tudíž je velmi odolné a vy se nemusíte bát, že by se vám při cestách rozbil nebo nějak poškodil. Mlýnek má až 90 stupňů nastavení hrubosti a disponuje extrémním nastavením hrubosti a odolnými ocelovými mlecími kameny. Takže výběr, jakou kávu si chcete zrovna připravit, je jen na vás. 

 

Mlýnek má objem na 35-40 gramů kávy. Funkce quick-disassembly vám ušetří spoustu práce, jelikož po vyčištění od zbytků staré mleté kávy nemusíte mlýnek znovu kalibrovat.

3. Timemore Chestnut G1 Plus pro dokonalý požitek z kávy

>> 3. v kategorii: ruční mlýnky <<

Timemore Chestnut mlynek

Moderní design tohoto mlýnku vyhrál světoznámé ocenění v jedné z největších designových soutěží The Red Dot Design Award. A není se čemu divit. Jeho elegantní hranaté zpracování s použitím dřevěných prvků zaujme každého.

 

Tělo mlýnku je vyrobeno z jednoho kusu hliníku, což vám zaručí pohodlné a stabilní mletí. V mlýnku jsou umístěna dvě kuličková ložiska, díky kterým se mlecí kameny třou o sebe pravidelně a s minimální odchylkou, což zajišťuje konstantní mletí kávy. 

 

Mlecí kameny jsou vyrobené z nerezové oceli, potažené titanovou slitinou. Čímž snižují opotřebení mlecích kamenů. Každý stupeň mletí je rovnoměrný.

Nejčastější otázky ke kávovým mlýnkům

Do malé kavárny s omezeným rozpočtem budete pravděpodobně hledat nejlepší poměr cena / výkon. Volba tedy nejspíš nepadne na „ékáčko“, ale zvolíte dostupnější profesionální espresso mlýnek avšak skvělé kvality. Takovým by mohl být například 👉 Nuova Simonelli MDXS.

Domácí kávový mlýnek by měl být tichým společníkem menších rozměrů, který vám zajistí prvotřidní mletí pro jakýkoliv způsob přípravy kávy. Ať už se rozhodnete pro espresso nebo French Press, takový 👉 Mahlkönig X54 bude skvělým přírůstkem do rodiny.

Ten nejlepší požitek z kávy vám poskytnou prémiové mlýnky s kovovými kameny jako je například Comandante C4O. Svým dřevěným designem vás dostane na první pohled!

Potřebujete poradit s výběrem kávomlýnku? Poradíme vám!

  Spokojení zákazníci

  98% spokojených zákazníků

  Čerstvá káva

  pražíme 12 druhů káv

  Vše pro přípravu kávy

  239 značek kávového vybavení

  Doprava zdarma

  při objednávce nad 1290 Kč
  Autor :
  Zdenek Mareček
  Jako hlavní pražič se na mě můžete obrátit se zpětnou vazbou na kávu.
  Napsáno: 9.1.2022
  Lazenskakava.cz TheBakeryCoffee.com
  Pražíme především výběrovou kávu pod dvěma značkami, ale upražíme i unikátní kávu jen pro vás.

  Jsme nadšenci do kávových technologií, pro kavárny a kanceláře zajišťujeme kávovary - pákové, automatické i překapávače.
  Děláme servis kávovarů a marketingovou podporu.

  O kávě také školíme s akreditačí MŠMT.
  Doporučujeme pro skvělou kávu
  zrnková káva a kapsle
  Výběrová káva čerstvě pražená káva a výběrové kapsle
  kávovary
  Kávovary pákové, automatické a překapávací kávovary
  mlýnky na kávu
  Mlýnky na kávu ruční a elektrické mlýnky na kávu
  Naše služby pro gastro