Už se skoro zdálo, že na ručním kávovém mlýnku není co vylepšovat. Ale pak přišel Timemore a všem milovníkům kávy udělal svými novými výrobky radost a ostatním výrobcům kávového příslušenství hluboké vrásky na čele. Čím?
Srovnání ručních mlýnků Timemore – OBSAH:
Kde se vzaly mlýnky na kávu Timemore?
Historie Timemore se začíná psát v roce 2012 v Číně. Tahle firma je důkazem toho, že některé výrobky s nápisem „Made in China“ mohou naprosto s přehledem konkurovat i evropským, japonským nebo americkým producentům.
Velkým zlomem byl pro Timemore rok 2017. Tehdy přivedli na svět mlýnek Chestnut G1, který v témže roce získal prestižní designovou cenu Red Dot Award. Hned po G1 přišel minimalistický Nano Grinder se skládací kličkou a způsobil další minirevoluci.
Každý další rok ukazuje Timemore něco nového. A abychom se v tom vyznali, mám pro vás dnes přehlednou tabulku, ve které najdete mlýnky Timemore i s jejich parametry. Nevešly se tam pochopitelně všechny. Pokud vám tam bude nějaký chybět, mrkněte na náš web, kde se dozvíte víc.
Rozdíly v mlecích kamenech
Timemore osazuje své mlýnky několika druhy mlecích kamenů. V základu se jedná o 38mm kameny G1 vyrobené z kalené oceli. Ty najdete ve zmíněné gé jedničce nebo v klasice Chestnut C2. Další level je potom G1 Plus s titanovým povrchem.
Timemore S2C
Velkým game changerem byl ale speciální profil mlecích kamenů S2C. Tyto kameny si Timemore sami vyrábí a zkratka značí „Spike to Cut“. Kouzlo spočívá v tom, že kameny rozřezávají zrna ještě před samotným mletím. Díky tomu se vaše káva mele konzistentněji a rychleji. Nevím jak vy, ale to je přesně to, co čekám od svého mlýnku já.
Který mlýnek Timemore je nejlepší?
To je otázka. Opět se nabízí odpověď – záleží na použití. Nejlepší mlýnek Timemore, který můžete dostat, je zkrátka Chestnut X. Ale je jasné, že ne každý si potřebuje dopřát luxus ručního mlýnku za 9 tisíc korun. Ale zkuste si ho v obchodě vzít aspoň do ruky. Jsem si jistý, že pak to pochopíte.
Dalším vítězem je nepochybně i ten skoro nejlevnější – Chestnut C3. Ten je totiž osazený kameny S2C, umelete s ním i zrna na espresso, dobře vypadá, je lehký a vejde se do něj spousta kávy.
A za mě osobně je to Nano Grinder. Ten zabere ze všech nejmíň místa, je nejmenší a nejlehčí a výkonově je na tom prakticky stejně, jako jeho větší bráchové. Má jednu nevýhodu – vejde se do něj jen okolo 15 g kávy. Ale jeho zmíněné plusy to bohatě vyvažují. Mrkněte na to, jak jsme ho recenzovali. A až budete vybírat svůj nový mlýnek, rozhodněte se správně! 🙂