Do oceňovaných restaurací chodí lidé především kvůli dobrému jídlu. Jak je to tu ale s kávou? Jaké kávovary v těchto restauracích používají? Tak se pojďme na ně podívat.

Káva v michelinské restauraci Field

Za vznikem restaurace Field stojí šéfkuchař Radek Kašpárek. Je to jedna ze dvou restaurací v Česku, která se může pyšnit oceněním Michelinská hvězda, ocenění už několik let po sobě také obhájila.

 

Field najdete v centru Prahy, do žádných jiných českých měst totiž ani kritici z Michelinského průvodce nezavítali.

Kávu tu připravují na kávovaru Faema E61. Kávovar je repasovaný, ale originální z 60. let. E61 je byl prvním kávovarem, který na rozdíl od svých předchůdců už využíval objemové čerpadlo. Díky němu byl vodě dodáván tlak 9 barů, jež byl konstantně udržován po celou dobu extrakce espressa.

K dezertu si tu můžete dát kávu na bázi espressa, kterou vám připraví ze směsi arabiky (80 %) a robusty (20 %). Tu odebírají od malé italské pražírny.

V60 v michelinské restauraci La Degustation Bohême Bourgeoise

Restaurace La Degustation Bohême Bourgeoise neboli zkráceně jen La Degu, je právě tou druhou restaurací, kterou s Michelinskou hvězdou v Česku najdeme. Kuchaři připravují jídla pod vedením Oldřicha Sahajďáka. Všechny chody tu vaří z českých surovin a inspirují se přitom středoevropskou kuchyní.

Espresso byste si v La Degu vychutnat nemohli, pákový kávovar tu nevlastní vůbec. Kávu tu připravují pouze filtrovanou, a to pomocí V60. Zrnka odebírají z české pražírny Doubleshot a stejně jako suroviny i kávu vybírají sezónní.

100% arabika v Taro Restaurant Prague

Jako další tu mám restauraci Taro z Maurerova výběru, kam jsou zařazeny nejlepší a nejzajímavější restaurace v České republice. Konkrétně restauraci Taro tu patří 8.-9. místo v celkovém hodnocení, 2.-3 místo v kategorii Jídlo a 3. místo v kategorii obsluha. Restauraci najdete na Smíchově v Praze.

 

Ochutnáte tu především jídla, která jsou inspirovaná vietnamskou kuchyní. V osmichodovém degustačním menu nechybí ani dezert a k tomu samozřejmě patří i káva. 

bar restaurace Taro a kuchaři připravující jídlo

Tu vám v Taro připraví na kávovaru Iberital Expression. V současnosti používají model se dvěma pákami, uvažují však o přechodu na jednopákový kávovar.

Praženou kávu odebírají od pražírny Doubleshot, konkrétně jejich směs ze 100% arabiky. Čas od času však vyzkouší i něco nového.

Výběrová káva z Hondurasu v The Eatery

Pražská restaurace The Eatery patří do michelinského výběru „dobrá kvalita za dobrou cenu“, kam v roce 2021 byla zařazena poprvé. Kromě jídla tu zákazníci získají také zážitek z otevřené kuchyně.

K dezertům si tu můžete vychutnat jak espresso, tak i cappuccino nebo café latte. Kávu v The Eatery připravují na profesionálním kávovaru značky Astoria. Zrnka odebírají z české pražírny Křižka a na mlýnku najdete zrnka z Hondurasu.

Kávovar Nuova Simonelli v Dejvická 34

Do michelinského výběru „dobrá kvalita za dobrou cenu“ byl loni poprvé zařazen také podnik Tomáše Černého, Dejvická 34. Ochutnáte tu především středomořskou kuchyni. Kávu vám tu připraví na kávovaru Nuova Simonelli Aurelia II ze zrnek italské espresso směsi arabiky a robusty, Caffé Boutique.

U nás v Lázeňské pražíme jak jednodruhové kávy na espresso, tak směsi, které jsou vhodné, pokud od kávy čekáte plnou chuť a minimální kyselost.

Italské kávovary Nuova Simonelli se řadí mezi špičku mezi profesionálními kávovary. Lázeňská káva je navíc jejich oficiálním prodejcem na českém trhu.

Profesionální kávovary Nuova Simonelli
Nuova Simonelli Appia Life 1GR V černý
Bojler: Single bojler s HX výměníkem. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
91 718,0 Kč
Do 3 dnů u vás
Nuova Simonelli Appia Life Compact 2GR V černý
Bojler: Single bojler s HX výměníkem. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
139 150,0 Kč
Do 3 dnů u vás
Nuova Simonelli Aurelia Wave 2GR V černý
Bojler: Single bojler s HX výměníkem. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
220 220,0 Kč
Do 3 dnů u vás
Nuova Simonelli Appia Life 2GR V černý
Bojler: Single bojler s HX výměníkem. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
166 980,0 Kč
Do 3 dnů u vás
Nuova Simonelli Appia Life 3GR V černý
Bojler: Single bojler s HX výměníkem. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
204 490,0 Kč
Do 9 týdnů u vás
Nuova Simonelli Appia Life XT 2GR V černý
Bojler: Single bojler s HX výměníkem. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
181 500,0 Kč
Do 3 dnů u vás
Nuova Simonelli Appia Life XT 3GR V černý
Bojler: Single bojler s HX výměníkem. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
216 590,0 Kč
Do 9 týdnů u vás
Nuova Simonelli Appia Life XT 3GR V bílý
Bojler: Single bojler s HX výměníkem. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
216 590,0 Kč
Do 9 týdnů u vás

Filtrovaná káva v restauraci Entrée

V tomto případě zavítáme z Prahy až do Olomouce. Entrée je mezi milovníky dobrého jídla vyhlášenou restaurací a s tím souhlasí i v Maurerově výběru. Entrée v něm patří do TOP 10. 

 

Za restaurací Entrée stojí šéfkuchař Přemek Forejt. V přípravě jídla se tu inspirují především přírodou, a tak tu ochutnáte například menu s názvem nebe.

Nápoje na bázi espressa tu připravují na kávovaru Astoria. Vychutnat si tu můžete, jak espresso, cappuccino, tak i třeba espresso tonic. Zrnka z místní olomoucké pražírny melou v mlýncích značky Mahlkönig, které jsou skvělou výbavou do jakéhokoliv provozu.

Milovníkům filtrované kávy pravděpodobně udělá radost možnost objednat si také kávu z French Pressu.

Čerstvě pražená výběrová káva na filtr na doma i do restaurace

Kávovary a mlýnky Nuova Simonelli v restauraci Na Kopci

Pražská restaurace Na Kopci je také zařazena do michelinského výběru „dobrá kvalita za dobrou cenu“, svou pozici ve výběru už několikrát obhájila. Na Kopci najdete i v Maurerově výběru. Ochutnat tu můžete českou i francouzskou kuchyni.

Kávu vám připraví ze zrnek od značky illy. Kávové příslušenství tu používají výhradně od značky Nuova Simonelli, od níž mají jako profesionální kávovar, tak mlýnek na kávu.

Eska a profesionální kávovar Victoria Arduino

Eska se od ostatních restaurací trochu liší, je o něco více neformální a zajít si sem můžete třeba i na snídani nebo pro čerstvý chleba.

Podnik je, stejně jako předchozí, součástí Maurerova výběru i Michelinského průvodce. Kuchyně je tu hlavně česká, ochutnat jí můžete jak v podobě jednotlivých jídel, tak i večerního pětichodového menu.

I nabídka kávy tu skromná není. Vyškolení baristé tu připravují všechny možné kávy na bázi espressa. K přípravě používají kávovar Victoria Arduino 388 Black Eagle T3 3GR.

Bar s kávovarem v restauraci Eska Karlín

TIP: Chcete do světa kávy a kávovarů nahlédnout více? Podívejte se na přehled všech významných kávových veletrhů a soutěží.

Pro to nejlepší výsledné espresso je také potřeba ke kávovaru připojit filtraci vody. V Esce využívají filtraci AQ3 Mini, za kterou stojí pražírna Nordbeans a Výzkumný Technologický Institut.

I milovníci filtrované kávy si tu přijdou na své. V nabídce tu mají batch brew, které připravují na překapávači Marco JET6, připojeném na reverzní osmózu od BTW.

Na mlýnku Victoria Arduino tu mají primárně zrnka od liberecké pražírny Nordbeans, čas od času si tu ale vychutnáte i kávu od jiné české pražírny.

Nejčastější otázky ke kávovarům do restaurace

Výběr kávovaru byste neměli podcenit. Stejně jako nakupujete kvalitní vybavení do kuchyně, tak je potřeba myslet i na kávovar. Jestli byste měli zvolit jednopákový nebo dvoupákový, záleží na velikosti vaší restaurace. Pokud sáhnete po kávovarech 👉 Victoria Arduino, nešlápnete vedle. Skvělou službu vám prokáží i kávovary 👉 Nuova Simonelli.

Mít kvalitní kávovar je věc první, zapomenout byste ale neměli i na kvalitní mlýnek na kávu. I v tomto případě vám skvěle poslouží značka 👉 Victoria Arduino. Pokud hledáte mlýnek pro přípravu filtrované kávy tak ideální volbou budou mlýnky 👉 Mahlkönig.

Ke skvělému jídlu i skvělá káva!

Dopřejte svým zákazníkům to nejlepší. Špičková espressa a sametová cappuccina připravíte s kávovary Victoria Arduino.

Nejste si jistí s výběrem? Ten správný model kávovaru přesně pro váš podnik vybereme společně s vámi.

Kontaktujte nás

kontakt
Jakub Gerža
kuba@lazenskakava.cz

  Byl článek užitečný?

  Průměrné hodnocení 0 / 5. Hodnocení: 0

  Buďte první kdo ohodnotí..

  Pražíme především výběrovou kávu a zajišťujeme služby pro kavárny a firmy.
  Doporučujeme pro skvělou kávu
  zrnková káva a kapsle
  Výběrová káva čerstvě pražená káva a výběrové kapsle
  kávovary
  Kávovary pákové, automatické a překapávací kávovary
  mlýnky na kávu
  Mlýnky na kávu ruční a elektrické mlýnky na kávu
  Naše služby pro gastro

  Spokojení zákazníci

  98% spokojených zákazníků

  Čerstvá káva

  pražíme 15 druhů káv

  Vše pro přípravu kávy

  189 značek kávového vybavení

  Doprava zdarma

  při objednávce nad 1490 Kč