Pořízení pákového kávovaru představuje velkou investici. Navíc je potřeba další kávové příslušenství, které zvýší pořizovací náklady.

Jedná se především o tamper, který nám pomáhá upěchovat kávu do páky.  U tamperu je třeba zvolit správnou velikost pro správné upěchování. Do provozu člověk ideálně potřebuje i podložku, která nám zajišťuje, že tamper nebude ujíždět.

Pokud máme kávovar i s tryskou na šlehání mléka, budeme potřebovat i konvičky na šlehání. Tyto konvičky se objevují v mnoha velikostech a provedeních. Při šlehání mléka musíme udržovat čistotu trysky, aby se nám na ní neusazovalo mléko, proto si ke kávovaru dáme hadřík, kterým před a po každém šlehání trysku otřeme.

Minimálně jedenkrát za týden trysku vyčistíme čističem mléčných cest, který nám odstraní usazeniny v mléčných cestách. Celý kávovar je třeba vyčistit speciálním přípravkem nejlépe každý den, aby nám dokázal poskytnout kvalitní výsledky. Existuje mnoho druhů čističů. My pracujeme se značkou CAFETTO.

Před samotnou přípravou potřebuje zvážit množství namleté kávy, jelikož dle toho nastavuje čas a množství, jež nám vyteká z kávovaru.

Baristický váha Brewista Smart Scale V2

0 out of 5
1.990 

Cafetto Espresso Clean 1kg

0 out of 5
620 

Cafetto na čištění trysek 1l

0 out of 5
490 

Rhinowares gumová podložka rohová

0 out of 5
440 

Rhinowares Pro konvička na mléko 360ml

0 out of 5
340 

Rhinowares Thumpa odklepávač

0 out of 5
1.900