Pořízení pákového kávovaru představuje velkou investici. Navíc je potřeba další kávové příslušenství, které zvýší pořizovací náklady.

Jedná se především o tamper, který nám pomáhá upěchovat kávu do páky.  U tamperu je třeba zvolit správnou velikost pro správné upěchování. Do provozu člověk ideálně potřebuje i podložku, která nám zajišťuje, že tamper nebude ujíždět.

Pokud máme kávovar i s tryskou na šlehání mléka, budeme potřebovat i konvičky na šlehání. Tyto konvičky se objevují v mnoha velikostech a provedeních. Při šlehání mléka musíme udržovat čistotu trysky, aby se nám na ní neusazovalo mléko, proto si ke kávovaru dáme hadřík, kterým před a po každém šlehání trysku otřeme.

Minimálně jedenkrát za týden trysku vyčistíme čističem mléčných cest, který nám odstraní usazeniny v mléčných cestách. Celý kávovar je třeba vyčistit speciálním přípravkem nejlépe každý den, aby nám dokázal poskytnout kvalitní výsledky. Existuje mnoho druhů čističů. My pracujeme se značkou CAFETTO.

Před samotnou přípravou potřebuje zvážit množství namleté kávy, jelikož dle toho nastavuje čas a množství, jež nám vyteká z kávovaru.

Ebook zdarma: Jak na espresso

Spokojení zákazníci

99% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 16 druhů káv

Vše pro přípravu kávy

80 značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad 950 Kč
Kategorie : Škola baristů
Tagy :
Autor : Jakub Gerža
Jakub Gerža
Stál jsem u prvního pražení. Baví mě nové technologie a v Lázeňské kávě mám na starosti firemní zákazníky.
Napsáno: 15.4.2019

O nás

Jsme pražírna výběrové kávy a distributor kávovarů a kávového vybavení.