V Japonsku roku 1921 začala firma Hario se svou první výrobou. Dnes se jedná o celosvětově uznávanou značku v přípravě kávy i čaje. Hario svou širokou paletou produktů pomáhá k přípravě čerstvé kávy například pomocí modelu V60, ručními mlýnky a mnoha dalšími doplňky pro baristy.

KRÁL SKLA 

Jméno HARIO je odvozeno od japonského pojmenování krále skla 玻璃 王 (HARIO). Cíl Haria je chránit přírodu, využívat vysoce kvalitní materiály a mít kvalifikovaný personál. Poskytovat zákazníkům kvalitní služby a výrobky, které mají hodnotu. Tuto filozofii si chce společnost Hario zachovat a pokračovat v produkci inspirativních produktů.

 Od roku 1921 se společnost věnuje designu, výrobě a prodeji žáruvzdorného skla. Svou historii začali jako výrobce laboratorního skla. V roce 1948 rozšířili výrobu o domácí potřeby, počínaje kávovým sifonem. 

Firma Hario se angažuje téměř ve všech oborech. Připravuje návrh, výrobu a prodej tepelně odolného skla a domácích potřeb. Zpracovává také návrh a výrobu materiálů pro vědecké laboratorní vybavení a žáruvzdorné sklo, automobilové světlomety, průmyslové a lékařské sklo.

V dnešní době se nadále zabývá výrobou těchto potřeb a dále se její oblast působiště rozšířila o výrobu celé řady produktů kávového a čajového příslušenství. Jedná se dále o výrobu dalších výrobků jako jsou konvice, mlýnky, papírové filtry a váhy. Dále produktů pro aromaterapii, potřeby pro mazlíčky apod. 

 

 

TOVÁRNA BEZ KOMÍNŮ

Od roku 1972 společnost vyrábí sklo v továrně bez komínů. Tavení skla probíhá pod elektřinou. Tímto počinem se změnil koncept skláren, jelikož se omezilo značné množství kouře z komínů a došlo k vytvoření lepších pracovních podmínek uvnitř sklárny. Koncepce skláren tak získala nový rozměr – kouř a prach, které znečišťují ovzduší a zhoršují pracovní podmínky se pro Hario stalo minulostí.

 

 

HARIO = ECO – FRIENDLY

Společnost používá 100% přírodní minerály pro výrobu skla, čímž se snaží odlehčit životnímu prostředí. Sklo je tak schopné odolávat vysokým teplotám a kyselinám. Díky tomu je vhodné pro použití v mikrovlnných troubách. Ke zvýšení úrovně bezpečnosti žáruvzdorného skla se používá 100% přírodní sůl k odstranění bublin, které se ve skle tvoří během výrobního procesu. Hario pokračuje ve vytváření tepelně odolného skla, které je bezpečné pro použití a především bezpečné pro životní prostředí.

 

 

  Společnost vyrábí své produkty přátelskou cestou k životnímu prostředí.

TO NEJLEPŠÍ OD ZNAČKY HARIO

V současné době je Hario označováno jako nejlepší značka pro vybavení alternativní příprav kávy.  Hario neustále rozšiřuje své řady produktů kávového a čajového příslušenství. Představujeme vám ty nejlepší z nich. Ale nebojte, se značkou Hario nikdy neuděláte chybu.

FILTROVANÁ KÁVA – V60 A CHEMEX

Filtrovaná káva se těší čím dál tím větší oblibě. Snadno si ji připravíte i doma. Hario vyrábí kvalitní plastové i keramické drippery pro překapávanou kávu. Jsou ve velikostech 01 – 03. Záleží pro jaký počet lidí obvykle připravujete kávu. Pokud si dopřáváte kávu jen pro sebe a občas připravujete kávu pro dva, bude pro vás ideální velikost 01. 

 

Vyberte si ten nejkrásnější dripper, který bude jen váš. Nabídku najdete na našem eshopu. 

Doma vám nesmí nikdy chybět papírové filtry do V60! Jen nezapomeňte zvolit správnou velikost.

Pokud s filtrovanou kávou začínáte, bude se vám rozhodně hodit základní set na filtrovanou kávu. Najdete v něm plastový dripper, sklěnenou karafu, 10ks papírových filtrů a odměrku.

Chystáte pravidelně kávu pro 3 a více osob? Pak vám doma nesmí chybět Chemex! O co že jde? Přestože tak trochu vypadá jako nádoba z laboratoře, jedná se o stylový kousek, který by měl mít doma každý kávomilec. Raději si přesvědčte sami. Máme pro vás 7 důvodů, proč mít chemex doma. A nezapomeňte i do Chemexu patří speciální papírové filtry.

Papírové filtry od firmy Hario jsou vyráběny z papíru certifikovaného FSC. Díky tomu jsou chráněny lesy na naší zeměkouli.

Dripper Hario V60-03 plastový
Filtry Hario V60-03
Chemex Classic

OD TEĎ JEDINĚ ČERSTVĚ MLETÁ KÁVA

Možná už jste to někdy slyšeli, možná ne. V okamžiku kdy se káva pomele, tak postupně ztrácí své původní aroma a chuť. Proto je nejlepší umlít si kávu těsně před používáním. Firma Hario nabízí bezkonkurenční mlýnky na domácí použití. Udělejte si takový malý rituál z vaší přípravy kávy. Uvidíte, že vás to chytne a nepustí.

 

IDEÁLNÍ NA CESTY

Hario Mini Mill Slim Plus je skvělým pomocníkem při mletí kávy jak doma, tak na cestách. Je vybaven keramickými kameny, které vám zaručí pohodlné mletí. Nastavení hrubosti mletí se provádí pomocí matice umístěné na spodní části mlecího mechanismu.

 

NEJLEPŠÍ Z NEJLEPŠÍCH

Nejnovější verze populárního mlýnku Hario Skerton Pro vám zaručí jednoduché a rychlé mletí kávy. V této verzi je vybaven novou rukojetí a novým nastavováním hrubosti, které je pod mlecími kameny. Tělo mlýnku je vyrobeno z kvalitního plastu a mlecí kameny jsou vyrobeny z keramiky. Díky protiskluzové podložky ze silikonu, bude mlýnek krásně držet při mletí na místě.

Hario mini mill slim plus
Profík mezi mlýnky Hario Skerton Pro

PAN CHYTRÁČEK ALIAS CLEVER DRIPPER

Clever dripper alias chytráček je na přípravu mnohem snazší než taková příprava ve V60. Ideální je pro milovníky českého turka. Pokud nevíte, jak se káva v clever dripperu připravuje, přečtěte si náš návod jak na něj. Z Clever Dripperu přípravíte kávu o objemu 530 ml, což je ideální množství pro dvě osoby.

MALÁ LABORATOŘ U VÁS DOMA

Pro ty z vás, kteří rádi experimentují a v mládí milovali chemii a pokusy v laboratořích, máme ideální hračku. Tzv. Vacuum pot. Pomocí hořáku voda vystoupá do horní nádoby, zde přidáte kávu a minutu ji necháte extrahovat, potom se díky podtlaku přes filtr vrátí do spodní nádoby, kde již na vás bude čekat výborný filtr. Pokud rádi ohromujete svou návštěvu, vsaďte na Vacuum pot a vašim přátelům spadne brada až na zem.

Hario Vacuum Pot

BUĎTE JAKO PROFESIONÁLNÍ BARISTA

Jestli chcete mít doma vybavení jako barista v kavárně, rozhodně vám nesmí chybět správná konvice na vaření vody. Konvice od společnosti Hario je vyrobena z nerezové oceli a dosahuje objemu 1,2 litru. Díky jejímu tenkému zobáčku, dokážete přesně mířit při zalévání kávy a tím docílíte perfektně chutnajícího šálku.

Hario Buono 1,2l

ČERSTVÁ KÁVA VŽDY PO RUCE

Aby káva chutnala jak má, je potřeba ji správně skladovat. Přečtěte si náš návod, jak uchovat kávu tak, aby byla co nejdéle, zachována její čerstvost. K tomu vám lehce pomůžou i vakuové dózy od značky Hario.

Dózy jsou vhodné ke skladování zrnkové kávy. Zabraňují přístupu nového vzduchu, uvolňování aroma a oddalují procesy oxidace kávy a tím její degradaci. Dózy jsou vyrobeny z kvalitního japonského skla a plastové pouzdro je opatřeno těsnícím uzávěrem.

Vakuová dóza je vhodná jak ke skladování jak zrnkové, tak čerstvě namleté kávy.

Nejprodávanější produkty Hario

Spokojení zákazníci

98% spokojených zákazníků

Čerstvá káva

pražíme 15 druhů káv

Vše pro přípravu kávy

95 značek kávového vybavení

Doprava zdarma

při objednávce nad 990 Kč
Autor : Mirka Vnenková
„Výběrová káva, je jediná káva kterou má smysl pít“ Káva mě uchvátila před cca 8 lety a rozhodla jsem se, že bude mou prací, koníčkem i posláním. Vše co o kávě vím, se snažím předávat dál. Vám moji milí kávomilci!
Napsáno: 15.6.2020

O nás

Jsme pražírna výběrové kávy a distributor kávovarů a kávového vybavení. jak pražíme kávu