čtení 13 minut | Blog / Založení kavárny

Chcete si otevřít kavárnu, ale nevíte, čím a jak začít? Může se zprvu zdát, že je to snadné. Otevření kavárny však vyžaduje hodně průzkumu a plánování. Důležitý bude vývoj vašeho obchodního konceptu, také finanční rozpočet kavárny a směr podnikání.

30 tipů jak začít s kavárnou a co je potřeba zařídit:

JAK SI OTEVŘÍT MALOU KAVÁRNU …NEBO KLIDNĚ I VELKOU

Nabízí se vícero možností, jak s takovým podnikáním začít. Svou kavárnu můžete vybudovat prostě od nuly nebo koupit již existující podnik. Další možností je využít spolupráce v podobě franšízy

Franchising je ideální způsob, jak si otevřít kavárnu a zároveň získat partnera na podnikání. S business partnerem bude otevření kavárny mnohem jednodušší. Pomůže vám se všemi následujícími 30 kroky k otevření kavárny.

1. JE ZALOŽENÍ KAVÁRNY PRO VÁS TO PRAVÉ?

Založení kavárny může být skvělým zážitkem: příprava výborné kávy, setkávání s lidmi a dosažení zisku jsou obvyklou počáteční motivací. Možná máte spoustu myšlenek o tom, jak úžasné by to mohlo být. Těšíte se, jak si kavárnu zařídíte a dokonce už přemýšlíte také o tom, jaká hudba bude u vás v kavárně hrát.

U nás v pražírně máme rádi třeba tyto songy:

Realita vás ale dostihne velmi rychle po otevření kavárny – účty, papírování, daně, mrzutí zákazníci, nutné opravy nebo hledání schopných zaměstnanců. Než se rozhodnete pro vlastní kavárnu, měli byste zjistit, zda je kavárna opravdu to pravé pro vás? Zvládnete obstát i při ne vždy zábavných povinnostech každodenního provozu a věříte, že vlastnit kavárnu se shoduje také s vašimi dlouhodobými životními plány?

2. MĚJTE SVÉ OSOBNÍ FINANCE V POŘÁDKU

Než se pustíte do podnikání, měli byste mít v prvé řadě v pořádku vaše finance. Riziko a investice, které podstoupíte, by neměly ohrozit váš osobní život. Ujistěte se, že máte dostatek finančních prostředků k tomu, aby vás podnikání finančně nezničilo.

 

Jedním ze způsobů jak se vyhnout velké finanční ztrátě, je mít podnikatelský plán, který vám pomůže určit, kolik peněz budete potřebovat k zahájení podnikání. Založení kavárny se většinou pohybuje kolem milionu korun. Mezitím začněte plánovat, jak rozdělíte své vydělané peníze do dvou kategorií: jedna pro vaše osobní potřeby a druhá pro vaši kavárnu.

3. POSBÍREJTE INFORMACE O KÁVĚ A KAVÁRNIČENÍ

Chuť kávy tvoří více než 1000 flavonoidů. Jakákoliv kombinace těchto flavonoidů může změnit chuť a strukturu kávy. Proto existuje několik pražících profilů a směsí. Víte o čem mluvíme? 

 

Před tím, než se zcela vrhnete do přípravy vaší kavárny, doporučujeme strávit čas učením a čtením o kávě. Zúčastněte se cuppingu a zajděte si na baristický kurz. Máte tak možnost potkat další lidi se stejným zájmem o kávu, ale především získáte nové informace, které se vám budou v kavárenském provozu hodit. Snažte se naučit co nejvíce o kávě – nejen jako o nápoji – ale i jako zemědělském produktu. Dozvíte se o rozmanitosti původu kávy. Čím více bude o kávě vědět, tím lépe.

Na našem blogu najdete spousty informací o kávě. 

Z našich článků se můžete například dozvědět, jak definovat chutě v kávě.

4. POZNEJTE SVOU PRAŽÍRNU KÁVY

Určitě chcete mít ve své kavárně kvalitní a chutnou kávu. Vlastní čerstvě pražená káva vám v dlouhodobém horizontu ušetří peníze, ale pražení zabere spoustu času. Kromě potřebných znalostí zahrnuje vlastní pražení také samozřejmě vysoké náklady na nákup pražičky, instalaci a administrativní vyřizování na koupi kávových zrn.

 

Doporučujeme navštívit pražírny kávy ve vašem okolí, ještě předtím než otevřete svoji kavárnu. Navíc se od zkušených pražičů dozvíte další informace o kávě. Mnoho pražíren vám nabídne ochutnávku kávy. Při návštěvě prozkoumejte jejich nabídku služeb, jestli nabízí školení pro vaše zaměstnance a také jestli poskytují kávové vybavení.

5. NAPLÁNUJTE SI, JAK ZALOŽIT KAVÁRNU V PODNIKATELSKÉM PLÁNU

Business plán je skvělý a velmi efektivní nástroj pro úspěšný start podnikání. Umožní vám zjistit obchodní koncept kavárny, rozpočet nebo kolik peněz bude potřeba na otevření kavárny. Pomůže vám navrhnout a zahájit vaše podnikání. Podnikatelský plán můžete poskytnout potencionálním investorům nebo správci nemovitosti.

 

Pro mnoho z nás je motivace začít s podnikatelským plánem něco jako jít si zaběhat v 5 ráno – zní to jako skvělý nápad, ale komu se opravdu chce? Překonejte to a pusťte se do toho! Nebudete litovat.

6. STANOVTE OBCHODNÍ KONCEPT VAŠÍ KAVÁRNY

Víte, jaký styl kavárny chcete? Vývoj koncepce kavárny je místem, kde proměníte své sny a nápady ve skutečnost. Uveďte svůj obchodní koncept v business plánu a pokračujte v něm při podnikání. Koncept kávy na papíře vám pomůže naplánovat cestu vpřed.

 

Udělejte si čas na snění, navštivte kavárny v okolí, místní pražírny kávy a pečlivě naplánujte svůj vlastní podnik s kávou. To je doba, kdy se rozhodnete, co a jak chcete nabídnout svým zákazníkům

 

Můžete jim ke kávě nabídnou například croissanty, dorty, pečivo nebo koláčky. Mít kavárnu spíš ve formě bistra nebo v prodávat kávu v nějakém specifickém stylovém prostředí. Možností je spousta. Nejjednodušší koncept s nejrychlejší návratností je „Coffee to go“. Vyžaduje nejmenší investici, ale potřebuje frekventované místo.

Inspirujte se pro své budoucí podnikání.

Jaké jsou možnosti, jak vydělávat na kávě?

7. CO BUDETE PO OTEVŘENÍ KAVÁRNY NABÍZET?

Co budete nabízet vašim zákazníkům? Hlavním pilířem vašeho obchodního plánování bude stanovení nabídky. Bez promyšleného plánu toho, co chcete v kavárně prodávat, nebudete schopni vybrat správné kávové vybavení, odhadovaný rozpočet, požadavky na provozovnu nebo umístěním kavárny. Dejte si na čas, pořádně to promyslete. Inspiraci můžete najít i u konkurence.

 

Zatímco káva by měla být vaším hlavním zaměřením, při rozhodování budou hrát důležitou roli další produkty, například kávové příslušenství, alkoholické nápoje nebo jídlo. Určení nabídky by mělo zahrnovat především to, co chtějí vaši zákazníci.

Káva na nabídce kavárny
Jaké bude vaše kávové menu? Nezapomeňte na kávové hity, ale zařaďte i vlastní originální nápoje. Zdroj obrázku: unsplash.com

8. JAK OTEVŘÍT KAVÁRNU ÚSPĚŠNĚ? NA SPRÁVNÉM MÍSTĚ

Správným umístěním vaší kavárny maximalizujete potenciální úspěch nebo krach vaší kavárny. Poloha pro podnikání a podmínky pronájmu budou hrát důležitou roli v celkovém přežití firmy. Při hledání správného místa obhlídněte konkurenci, promluvte s místními obyvateli, zjistěte jak funguje doprava v okolí, jestli jsou v okolí obytné prostory, školy, koleje, nákupní centra, restaurace nebo kanceláře.

 

Jakmile najdete slibné místo, zjistěte si podmínky nájmu či prodeje. Spočítejte si, kolik zákazníků denně očekáváte a podívejte se, jestli místu odpovídají podmínky, které musíte splňovat. Dejte také na svůj pocit. Pokud se necítíte v určité oblasti příjemně, hledejte dál

9. JAKÁ JE VAŠE KONKURENCE?

Co nabízí kavárny ve vašem okolí? Kdo je váš největší konkurent? Jaká bude jejich reakce na vaši novou kavárnu? Za konkurenci považujte jakýkoliv podnik, který nabízí podobné produkty jako vy. Ať už se jedná přímo o kavárnu nebo restauraci. Zpracujte si konkurenční analýzu a zjistěte v čem budete mít navrch a také jakých chyb se vyvarovat.

10. SEZNAMTE SE S PŘEDPISY A ZÁKONY

Založení kavárny může vést k nepředvídaným výdajům a problémům, mezi kterými může být i zvláštní vybavení nebo úpravy kvůli zákonům, vyhláškám a předpisům. Je důležité si zajít na úřad v místě vaší kavárny a zjistit, jaké jsou jejich konkrétní předpisy. Zjistěte si za včas, co vše musíte splňovat. Určitě vás před otevřením nemine návštěva živnostenského úřadu, hygienické stanice, stavebního úřadu nebo také hasičů.

Které úřady je třeba na začátku navštívit?

Mrkněte se na článek o tom, co potřebujete k založení kavárny.

11. KÁVOVAR, MLÝNEK A DALŠÍ VYBAVENÍ DO VAŠÍ KAVÁRNY

Víte, co vše potřebujete pro vybavení kavárny? Vždy záleží na vaší nabídce. Vaše kavárenské zařízení je to, co vám umožní úspěšně provozovat vaši kavárnu. Mít kvalitní vybavení, které spolehlivě funguje, je nezbytné. Správné vybavení závisí na tom, co prodáváte a jaký bude váš objem prodeje. Nevhodné vybavení pro váš typ kavárenského podnikání vás nakonec bude stát víc peněz.

 

Mezi hlavní vybavení kavárny patří: kávovar, mlýnek na kávu, lednička, kávové příslušenství jako jsou konvičky nebo váha pro správnou dávku kávy. Kromě toho budete muset najít vhodný pokladniční systém, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Nejlepší pákové kávovary do kavárny

Victoria Arduino Eagle One 2GR černý
Bojler: Multi bojler. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
369 050,0 Kč
Do 3 dnů u vás
Nuova Simonelli Appia Life 1GR V černý
Bojler: Single bojler s HX výměníkem. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
91 718,0 Kč
Do 3 dnů u vás
Nuova Simonelli Appia Life Compact 2GR V černý
Bojler: Single bojler s HX výměníkem. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
139 150,0 Kč
Do 3 dnů u vás
Lelit Giulietta PL2SVX
Bojler: Single bojler s HX výměníkem. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
63 900,0 Kč
Do 4 dnů u vás
Nuova Simonelli Aurelia Wave 2GR V černý
Bojler: Single bojler s HX výměníkem. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
220 220,0 Kč
Do 9 týdnů u vás
Victoria Arduino Eagle One Prima Black
Bojler: Multi bojler. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody, Nádržka
147 620,0 Kč
Do 3 dnů u vás
Nuova Simonelli Appia Life XT 3GR V černý
Bojler: Single bojler s HX výměníkem. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
216 590,0 Kč
Do 9 týdnů u vás
Victoria Arduino Eagle One 3GR chrom
Bojler: Multi bojler. Čerpadlo: rotační. Dávkování: Nastavitelné. Zdroj vody: Přímý přívod vody
434 390,0 Kč
Do 9 týdnů u vás

12. STANOVTE SI ROZPOČET PRO ROZJEZD KAVÁRNY

Chcete-li určit náklady svého podnikání, doporučujeme začít s nabídkou, konceptem a umístěním. Jakmile budete mít tyto prvky, lépe zjistíte náklady. Náklady zahrnují: zařízení, prostory, výstavbu, fixní i variabilní náklady. Vytvoření předběžného rozpočtu je jedním z nejlepších způsobů, jak určit celkové náklady na vybraný obchodní koncept.

13. KDY ZAČNETE NA KÁVĚ OPRAVDU VYDĚLÁVAT? URČETE BOD ZLOMU

Zakládáte kavárnu za účelem zisku, tak je důležité znát bod zlomu. Vše pod bodem zlomu představuje vaše náklady na rozjezd kavárny. Pokud nemáte představu o tom, jaký je váš bod zlomu, bude pro vás mnohem těžší dosáhnout zisku.

 

Bod zlomu není jen o číslech. Je to o značce, službách nebo nabídce produktů, které tvoří hodnotu pro vaše zákazníky. Vyšší hodnota za prodej vám pomůže zvýšit marže a dosáhnout zisku mnohem rychleji.

14. VÁŠ OSOBNÍ ROZPOČET NA PODNIKÁNÍ

Otevření úspěšné kavárny vyžaduje jisté znalosti jak spravovat rozpočet. Zjistěte například, kolik si budete muset půjčit a kolik máte vlastních peněz. Znalost vašich fixních a variabilních nákladů, bodu zlomu, cenové strategie vám pomůže rozvinout finanční situaci pro vás a vaše potenciální investory. Kavárna bude potřebovat peníze na provoz. Hotovost je důležitá pro jakoukoliv firmu a vaším úkolem, jako vlastníka firmy, je pojistit se, že jí máte dost.

15. PAPÍROVÁNÍ ANEB CO JE POTŘEBA K OTEVŘENÍ KAVÁRNY

Stejně jako u ostatních podniků, zahájení kavárny vyžaduje papírování. Musíte si vyřídit živnostenské oprávnění, platit sociální a zdravotní pojištění, odvádět daně, zajít na stavební úřad kvůli kolaudaci prostor, a mnohem více. Pokud si nevíte rady, kontaktujte právníka a nebo si zajděte na místní úřad.

 

Je výhodné mít jednoho dodavatele kávy, což vám dává možnost například individualizaci kávy, marketingovou podporu a nižší potřebné investice na start včetně pomoci s know-how.

16. PROZKOUMEJTE DODAVATELE A PARTNERY

Prozkoumejte dodavatele, se kterými chcete spolupracovat. Začněte s místními podniky. Místním podnikům to nejen přinese zisky, ale pomůže jim to zvýšit povědomí o jejich značce. Spolupráce s místními podniky zanechává dobrý pocit u zákazníků, kteří ocení produkty pocházející z místních zdrojů.

17. INFORMUJTE SE O PŘEDPISECH HYGIENICKÉ STANICE

Při založení kavárny musíte splňovat řadu předpisů. Mezi ty hlavní patří splňovat hygienické předpisy. Zjistěte si za včas, co musíte splňovat. Pro kavárenské podniky je základem tzv. HACCP, neboli systém analýzy rizika a stanovení kritických kontrolních bodů ve výrobě potravin.

18. ZNOVU PŘEPOČÍTEJTE FINANCE A UPRAVTE NÁKLADY

Rozpočet vaší kavárny se bude vyvíjet s jejím růstem. Ujistěte se, že všechny náklady máte v obchodním plánu přesně zapsané. Dělejte pravidelnou kontrolu financí, tím předejte ztrátě a budete vědět jak se vaší kavárně daří.

káva a sepisování finančního plánu
Při založení kavárny budete muset myslet na finance. Dobře si propočítejte ty počáteční i průběžné. Zdroj obrázku: Canva pro

19. NÁVRAT K BUSINESS PLÁNU

Jak jsme už zmínili, podnikatelský plán je důležitější víc než se zdá. Spoustu vašeho úspěchu bude vycházet z business plánu. Při psaní plánu se plně soustředíte na svůj podnik. Podnikatelský plán kavárny vám v dlouhodobém horizontu ušetří spoustu peněz a času. Je taky nezbytný pro rozvoj rozpočtu kavárny.

20. POKLADNÍ SYSTÉM DO KAVÁRNY

Každá kavárna potřebuje spolehlivý pokladní systém. Výběr systému je důležitým rozhodnutím, které musíte učinit. Pokladní systém vám může pomoci s účetnictvím nebo se správou zásob. Na trhu je spoustu systému, jen si vyberte takový, který vám bude vyhovovat a nad jeho výběrem se dobře zamyslete. 

 

Provozy, kam dodáváme naši kávu, mají nejlepší zkušenosti s pokladnami od firem Dotykačka a Storyous. Tyto systémy jsou dražší, ale mají dobré intuitivní prostředí, rozvržení stolů a export do různých účetních systémů.

21. ZAŘIĎTE SVÉ KAVÁRNĚ VLASTNÍ BANKOVNÍ ÚČET

Zařiďte vaší kavárně vlastní bankovní účet. I když máte v plánu provoz jen malého podniku, díky samostatnému firemnímu účtu se vám budou lépe spravovat vaše obchodní finance, aniž by se mísily s vašimi osobními penězi.

22. VÝBĚR SPRÁVNÉHO JMÉNA PRO VAŠI KAVÁRNU

Pojmenování podniku a rozvoj značky je zásadní pro vaše podnikání. Od konceptu, barev, loga a sloganu bude vaše značka hrát klíčovou roli ve vnímání hodnoty, kterou budou mít vaši zákazníci spojenou s vaším podnikem. Dejte si záležet na názvu a při tvorbě loga využijte profesionální služby.

23. PŘEDSTAVTE SVOU KAVÁRNU NA WEBU A SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

Vaše kavárna potřebuje vlastní webovou prezentaci. Firemní „webovky” jsou důležité pro podnik, abyste mohli online sdílet svůj kavárenský příběh se svými zákazníky. Využijte pro svou propagaci také sociální sítě jako Instagram či Facebook. Pomocí sítí můžete nabízet dárkové certifikáty, slevové kupóny nebo pořádat soutěže. Mít své sítě a propagovat svůj podnik se vyplatí. Více lidí se díky tomu o vás dozví.

24. KVALITNÍ ZAMĚSTNANCI DĚLAJÍ KVALITNÍ PODNIK

Otevření kavárny s týmem kvalitních zaměstnanců je nutností úspěchu. Před otevřením pošlete své zaměstnance na baristický kurz nebo školení. Díky tomu budou mít lepší a sjednocené dovednosti a připraví perfektní kávu. Můžete mít sebelepší kávu a vybavení, ale bez kvalitního baristy a přípravy to nebude ono.

 

Pomůžeme vám se zaškolením zaměstnanců a jejich pravidelným školením po dobu spolupráce. Od základů přípravy espressa, přes nastavování kávovaru po šlehání a latte art. Naše akreditované rekvalifikační kurzy obsahují všechny potřebné informace a praktické cvičení, které profesionální barista ke své práci potřebuje.

barista v kavárně
Že zaměstnanci dělají podnik platí samozřejmě i v kavárně. Své baristy a číšníky vybírejte zodpovědně. Zdroj obrázku: Canva pro

25. UNIKÁTNOST, KNOW-HOW, NÁPAD… CO DĚLÁ VAŠI KAVÁRNU JEDINEČNOU?

Co dělá vaši kavárnu unikátní? Proč se vaše kavárna stane oblíbenou? Pokud chcete založit kavárnu se silnou pozicí na trhu, musíte mít něco, co vás odliší od ostatních. V dnešní době je v každém i menším městě spousta kaváren. Vymyslete něco, co budete mít jen vy. Co nemá konkurence v okolí. Musíte být odlišní. Musíte mít něco navíc, aby zákazníci měli důvod přijít k vám a ne ke konkurenci.

26. KOLIK A ZA KOLIK? STANOVTE SI CENY

Hlavním cílem vašeho podnikání je dosažení zisku. A vaše ceny budou v tomto ohledu hrát klíčovou roli. Jakékoliv úpravy cen mohou a budou mít vliv na váš prodej a zákazníky. Stanovení správných cen je podstatné. Na cenách závisí zda vaše firma přežije, nebo zda si můžete najmout další zaměstnance.

27. VYTVOŘTE ČASOVOU OSU PRO OTEVŘENÍ KAVÁRNY

Vytvořte si časovou osu pro zahájení vývoje vaší kavárny. Stejně jako u podnikatelského plánu bude pro vaši strategii důležité stanovit si cíle, které jsou vázané na přibližnou časovou osu. Časový harmonogram vás bude hlídat, abyste se starali o zahájení podnikání efektivně a pečlivě. Stanovte si datum, kdy chcete svého cíle dosáhnout.

28. VYBERTE SI ÚČETNÍ SYSTÉM

Na základě účetnictví zjistíte veškeré finanční informace. Pro začátek budou tyto údaje pro vás prioritně důležité. Začněte využívat účetní systém už od začátku podnikání. Účetní systém vám pomůže platit faktury, určit výdaje a výnosy, zjistit zisk nebo ztrátu.

29. POJISTĚTE SI SVŮJ PODNIK

Chránit své podnikání i své zaměstnance. Taková ochrana zahrnuje odpovědnost a pojištění. Zajistěte si pojištění, které kryje váš podnik před krádeží nebo poškozením. Zřiďte také pojištění pracovníků pro náhradu škody a pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou podnikáním. Nikdy nevíte, co se může stát.

30. PROPAGACE (NEJEN) PŘI OTEVŘENÍ KAVÁRNY

Otevření kavárny je velký závazek, finanční investice a stojí to spoustu času a energie. Propagace kavárny vyžaduje hodně práce, nápadů i financí. Využijte k propagaci jednak již zmíněné sociální sítě, ale dejte o svém podniku vědět i lokálně. 

 

Vylepte po městě plakáty nebo dejte letáčky do schránky. Rozdejte po okolních firmách a kancelářích pozvánky na kávu, pořádanou událost či speciální akci. Můžete vytvořit systém sbírání bodů za kávu jako jsou věrnostní kartičky pro stálé zákazníky.

Časté dotazy k rozjezdu kavárny

Nejdříve si vše rozvrhněte, Nejen v mysli, ale především na papíře – vytvořte si podnikatelský plán. Dokument, který popisuje váš záměr, vaše přání a jak jej docílíte.

Abyste neplatili pokuty, myslete na všechny důležité úřady a legislativní podmínky. Nezapomeňte také na to, že vždy se může něco pokazit, takže si kavárnu pojistěte a sepište krizovou strategii. Nenechávejte marketing na poslední chvíli, ale nalaďte si kávomilce z okolí už před otvíračkou, aby jste měli od prvního dne dostatek zákazníků!

Pro rozjezd kavárny budete potřebovat větší finanční základ. Budete platit nájem, ještě než reálně začnete vydělávat, musíte nakoupit suroviny, investovat do zařízení a nejspíš i rekonstrukce místa. Také do marketingu a hlavně pak do zaměstnanců. Podle toho kde a jak velkou kavárnu chcete otevřít, co chcete vše nabízet a vyrábět, zda sáhnete například po kávovaru z druhé ruky… těžko říci konkrétní sumu bez určujících kritérií, obecně však malinký kávový business, pokud budete dost šetrní, můžete vytvořit třeba za vstupní náklady od 300 000 Kč

Chcete kavárnu, ale bojíte se do toho pouštět sami?

Žádné strachy budoucí kavárníci, my vás ve štychu nenecháme! Povězte nám o vaší kavárně snů a my vám ji pomůžeme zreálizovat. Stačí, když nám na sebe necháte kontakt.

Kontaktujte nás

kontakt
Jakub Gerža
kuba@lazenskakava.cz

  Byl článek užitečný?

  Průměrné hodnocení 5 / 5. Hodnocení: 5

  Buďte první kdo ohodnotí..

  Pražíme především výběrovou kávu a zajišťujeme služby pro kavárny a firmy.
  Doporučujeme pro kavárny
  zrnková káva a kapsle
  Výběrová káva pražíme kávu pro kavárny dle chutí zákazníků
  školení latteart
  Baristické kurzy kurz Barista s akreditací MŠMT a menší kurzy
  velkoobchod kávy a vybavení
  Velkoobchod kávy káva, kávové vybavení a příslušenství
  služby pro kavárny

  Spokojení zákazníci

  95% spokojených zákazníků

  Čerstvá káva

  pražíme 10+ druhů káv

  Vše pro přípravu kávy

  70+ značek kávového vybavení

  Doprava zdarma

  při objednávce nad tisíc Kč